Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


misiak

Recommended Posts

Hejka,

moglibyście polecić kogoś od wentylacji (mechanicznej, z reku, etc.)

z góry dzieki

pozdro

maras

Ja mam Bartosza, działa kilka dni dopiero wiec trudno o opinię, ale ekipę montażową oceniam pozytywnie. Montował San-Gaz z Jarocina (pracują na terenie Poznania także). Pan Roman Koczorowski. Tu jest wizytówka: http://www.husky.pl/instalatorzy_sangaz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam,

sprawa dość pilna, muszę do starostwa donieś dokumenty dotyczące przydomowej oszyszczalni ścieków.

Czy znacie kogoś lub jakąś firmę, która przygotowałaby mi kompleksowe dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na takową oszyczszalnię.

Niech żyje papierologia............!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko w sprawie tynków...u nas zostały wykonane cem-wap + gładź gipsowa...teraz po 2 miesiącach na każdej dosłownie ścianie pojawiły się spękania chyba powierzchniowe, bo bardzo cienkie, ale potrafią wzdłuż całych ścian biec... uważacie, że tylko zatynkowanie spękań załatwi sprawę i nie będą się one już pojawiać,czy to jakiś problem generalny i trzeba skuć? sprawa dość pilna,w poniedziałek spotykam się z firmą,która tynki wykonała=spartaczyła...no i jeszcze jedno, czy u Was narożniki wewn faktycznie są pod kątem prostym? (bo u mnie nie bardzo - sprawdzałam przykładając płytkę podłogową w narożniku i i najgorsze miejsca były takie,że można palec wsadzić pomiędzy płytkę i ścianę ( płytka 45x45cm) :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko w sprawie tynków...u nas zostały wykonane cem-wap + gładź gipsowa...teraz po 2 miesiącach na każdej dosłownie ścianie pojawiły się spękania chyba powierzchniowe, bo bardzo cienkie, ale potrafią wzdłuż całych ścian biec... uważacie, że tylko zatynkowanie spękań załatwi sprawę i nie będą się one już pojawiać,czy to jakiś problem generalny i trzeba skuć? :(

 

Pewnie już po czasie ale u mnie też było dużo spękań typu rozchodzące się pajęczynki. Szczególnie były widoczne po nawilżeniu ściany. Próbowałam takie większe pęnięcie rozkuć. Nie dało rady, nic od ściany nie odchodziło i trzymało się bardzo mocno. Te spękania są najprawdopodobniej powierzchowne. Gładź zakryła wszystko. Mieszkam 2 mc i wszystko o.k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko w sprawie tynków...u nas zostały wykonane cem-wap + gładź gipsowa...teraz po 2 miesiącach na każdej dosłownie ścianie pojawiły się spękania chyba powierzchniowe, bo bardzo cienkie, ale potrafią wzdłuż całych ścian biec... uważacie, że tylko zatynkowanie spękań załatwi sprawę i nie będą się one już pojawiać,czy to jakiś problem generalny i trzeba skuć? sprawa dość pilna,w poniedziałek spotykam się z firmą,która tynki wykonała=spartaczyła...no i jeszcze jedno, czy u Was narożniki wewn faktycznie są pod kątem prostym? (bo u mnie nie bardzo - sprawdzałam przykładając płytkę podłogową w narożniku i i najgorsze miejsca były takie,że można palec wsadzić pomiędzy płytkę i ścianę ( płytka 45x45cm) :(

 

Kilka postów wcześniej (na tej stronie) pisałem o podobnym problemie u mnie. Przed wszystkim musisz się dowiedzieć jaka jest przyczyna peknięć. Czy pęka tylko tynk wewnetrzny czy też cała ściana. Masz dom już ocieplony? Jezeli nie, to możesz podejrzeć czy z zewnątrz też widać takie mikropęknięcia. Kiedy kładłeś gładź gipsową? Wiosną czy jak były jeszcze ujemne temperatury na zewnątrz? Pęknięcia mogą wynikać z osiadania budynku (pytanie kiedy wznosiłeś mury) lub z przyczyn temperaturowych (jezeli kładłeś gładź gdy na dworze było poniżej zera , a masz ściany nieocieplone). Najlepiej nieco pogłębić te pęknięcia i wyprawić jakimś elastycznym gipsem do fugowania. U mnie to szpachlowali uniflotem czy jakoś tak. Można też wyprawić to taśmą flizelinową. Ja miałem tego bardzo dużo i było sporo roboty żeby to ponaprawiać. U mnie prawdopodobnie przyczyną była temperatura. Jezeli przyczyną jest osiadanie budynku to nalezałoby położyc na te pęknięcia takie placki gipsowe i obserwowac czy one pękają - jezeli pękaja oznacza to że budynek wciąż pracuje i wtedy warto jeszcze trochę poczekać z dalszymi pracami. Jezeli nie pękają to oznacza, że można działać dalej. powodzenia. T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i jeszcze jedno, czy u Was narożniki wewn faktycznie są pod kątem prostym? (bo u mnie nie bardzo - sprawdzałam przykładając płytkę podłogową w narożniku i i najgorsze miejsca były takie,że można palec wsadzić pomiędzy płytkę i ścianę ( płytka 45x45cm) :(

A narożniki sa u mnie pod kątem prostym :D . Może na niektórych działówkach kąt nieco odbiega, ale są to minimalne odchylenia, praktycznie niezauważalne. Pytanie czy masz całą scianę zrobioną pod złym kątem czy też w danym miejscu nałożyli ci więcej gipsu i jak przykładasz płytke to ci odchodzi. Musisz poprosić "fachowca" żeby ci teraz wyprostował sciany - widziałem to w Alternatywy 4 :wink:

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Tomcus! podejrzewam,ze jednak mikropekniecia wynikajaz temperatur,niby dom byl ocieplony,ale nie grzany za bardzo (szczególnie w weekendy) w srodku, wiec ta teoria by pasowała, bo tynki szły koło lutego, a potem były mrozy przez tydzień.

W takim razie wyprawić elastycznym gipsem i/lub flizeliną, wyszlifować, pomalowac, mieszkać i się nie martwić :p . T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przewie,

 

Udało nam sie zakończyć brudne etapy budowy.

Oczywiście Pan Krzysztof Rutkowski od kabelków którego polecała Zakrzewianka i chyba Pyrgon też spisał się bardzo dobrze.

 

Przed nammi teraz przykrycie podłóg, wybór kotła i kominka, kaloryferów.

Chyba z powodu braku gazu zdecydujemy sie na kocioł na pelet i kominek z płaszczem wodnym na drewno.

Wykończenie kuchni i łazienki też przed nami, więc wszystkie dobre rady mile widziane.

 

Mamy też za małe pieniądze do oddania 12 płyt OSB pióro wpust 22 mm, kilka innych płyt (chyba zwanych Spano) Oraz troche twardej wełny w płytach.

 

Na razie nasz malarz/szpachlarz spisuje się nieźle i jest stosunkowo niedrogi, więc za kilka dni będę mógł go z czystym sercem Wam polecić.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Tomcus! podejrzewam,ze jednak mikropekniecia wynikajaz temperatur,niby dom byl ocieplony,ale nie grzany za bardzo (szczególnie w weekendy) w srodku, wiec ta teoria by pasowała, bo tynki szły koło lutego, a potem były mrozy przez tydzień.

W takim razie wyprawić elastycznym gipsem i/lub flizeliną, wyszlifować, pomalowac, mieszkać i się nie martwić :p . T.

 

Na uciążliwe mikropęknięcia mozna zastosować trik - położyć tapetę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agula

 

wszystko jest w umowie z gazownią - kto szafkę i kiedy.

 

U nas to inwestor miał postawić szafkę.

 

Instalacje wewnętrzną i zewnętrzną robi się całkowicie niezależnie.

 

Po zrobieniu instalacji wewnętrznej oraz przyłącza gazowego (do szafki wpina gazownia), należy zrobić odbiór przez projektanta gazowej instalacji wewnętrznej, kierownika budowy oraz wykonawcę instalacji oraz kominiarza. Z protokołem odbioru oraz odbiorem kominiarskim należy udać się do gazowni celem podpisania umowy

 

to wszystko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Poszukuję dobrego kierownika budowy, który będzie na budowie, a nie tylko na papierze, który w razie potrzeby doradzi. Najlepiej, gdyby była to osoba z rejonu Szamotuł, Rokietnicy, Wronek czy Obornik.

Rozmawiałem z kilkoma i nie jestem z tych rozmów zadowolony.

Czy ktoś może mi takiego polecić na PRV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i jeszcze jedno, czy u Was narożniki wewn faktycznie są pod kątem prostym? (bo u mnie nie bardzo - sprawdzałam przykładając płytkę podłogową w narożniku i i najgorsze miejsca były takie,że można palec wsadzić pomiędzy płytkę i ścianę ( płytka 45x45cm) :(

A narożniki sa u mnie pod kątem prostym :D . Może na niektórych działówkach kąt nieco odbiega, ale są to minimalne odchylenia, praktycznie niezauważalne. Pytanie czy masz całą scianę zrobioną pod złym kątem czy też w danym miejscu nałożyli ci więcej gipsu i jak przykładasz płytke to ci odchodzi. Musisz poprosić "fachowca" żeby ci teraz wyprostował sciany - widziałem to w Alternatywy 4 :wink:

T.

właśnie przedwczoraj "poprosiłam" pana od tynków, aby poprawił swoją robotę...pan obrażony,bo mu nie mówiliśmy,że mają być kąty proste...nie pytajcie ile nerwów kosztowała mnie ta rozmowa...najważniejsze,że nadal mu wiszę sporo kasy i póki nie poprawi to nie zapłacę...chyba,że mnie pobije i wydusi ze mnie numer pin do karty :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...