Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

  • 5 weeks później...

Witam

 

Cieszę się, że ktoś zainicjował nową grupkę z naszego miasta.

 

Ja także startuję wiosną. Zaczynam w Małej Nieszawce na granicy z Toruniem. Obecnie na naszej działce gmina właśnie kładzie wodę i kanalizę. Prąd już w skrznce na działce. Gaz będzie późną wiosną - no i czeka komplet dokumentów i papierów w segregatorze. Będę czekał z niecierpliowścią aż zejdą śniegi (jeśli będą :roll: ).

Obecnie rozmawiam z ekipami - macie może już jakieś doświadczenia z wykowacami - na rynku jest tragicznie.

 

Pozdrawiam

 

:p Thomass

 

 

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=374&IdKolekcji=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

A my kupilismy dzialke po drugiej stronie Wisly w Zlejwsi Malej...

 

Na poczatku przyszlego roku chcielibysmy ruszyc z papierkologia i uzyskac pozwolenie na budowe. Czy jest ktos na forum z tych okolic? Byc moze bedziemy mieli jakies pytania i byloby milo gdybysmy mogli skorzystac z Waszych doswiadczen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jej... :o cos może z tej grupy wyjdzie :lol: ja już jestem troche dalej, bo własnie skończyliśmy fundamenty. Czekamy na wiosnę i zaczynamy stawiać ściany. Z racji sprzedanego mieszkania zaczynam juz kupować materiały. W tym tygodniu ma przyjechać przedstawiciel z Braasa. Zobaczymy jaką cenę mi zaoferuje. No i oczywiście poinformuję wszystkich gdzie co ile kosztuje :D

 

Pati, dzięki.... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie patrząc realnie ... to szansze na Wigilię w 2007 w nowym domu raczej niewielkie, ale 22 lipca 2008 mogę obchodzić już hucznie !!!

 

A na serio jeśli ktoś potrzebuje pomocy w papierologii to służę doradztwem i ewentualnymi kontaktami na lokalnym podtoruńskim podwórku.

 

Izawi - może trochę mniej tajemniczo??? A nuż już kiedyś piliśmy razem piwo (lub winko)? Z mężem lub z Tobą.

No a chociaż u nas w Nieszawce chociaż po wyborach wojt raczej nam się nie zmieni - gość jest raczej konkretny i wie o co chodzi w samorządzie.

 

Pozdrawiam :p :p :p

 

Thomass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

A my kupilismy dzialke po drugiej stronie Wisly w Zlejwsi Malej...

 

Na poczatku przyszlego roku chcielibysmy ruszyc z papierkologia i uzyskac pozwolenie na budowe. Czy jest ktos na forum z tych okolic? Byc moze bedziemy mieli jakies pytania i byloby milo gdybysmy mogli skorzystac z Waszych doswiadczen...

Też tam buduję. Jestem na etapie wykończeniówki. Jak by co to pytaj, może będę coś mógł podpowiedzieć.

Proponuję jednak rozważyć ruszenie niezwłocznie z papierami. Kosztuje to co prawda kilka tysięcy, ale skoro tylko ustąpi zima będziecie mogli ruszyć z pracami. Później wszystko okropnie się przeciąga i trudno znaleźć fachowców - począwszy od projektantów po murarzy. Także wczesna wiosna to najlepszy etap na negocjowanie cen w hurtowniach - są wygłodniali po zimie i mają część zapasów.

Na Bydgoszcz i Murowaniec nie ma co się obrażać. Można też tam wiele posłuchać i włączyć się do dyskusji. Nie ma chyba co dzielić włosa na czworo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cemik, ale nikt sie nie obraża :o załozyłam ten wątek na podobiznę wątka z Wielkopolski. Wiesz trudno w wielu kwetsich np. projektantów, cen hurtowni rozmawiać osobom z np. Złotorii z osobami z Murowańca. To jest odległość i ciężko będzie te rady wykorzystać. Jest jednak wiele ogólnych spraw, które można obgadać wspólnie. Nie uważam, żeby ten wątek był zły. A jeśli się nie przyjmie to umrze śmiercią naturalną, proste. A do wątku bydgosko-toruńskiego też często zaglądam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...