Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

No i jest!!! Przyszedł .

A właściwie przyniósł go listonosz.

Projekt :-)

 

Co to się zaczęło ............

 

Najwieksze wariactwo Twojego zycia. Ale uwierz, warto. Nam niedawno stuknal rok odkad dostalismy projekt a od 2 miesiecy mieszkamy we wlasnym domku. I mimo wielu problemow gdybysmy mieli jeszcze raz podjac decyzje o budowie, bylaby taka sama. Trzymam kciuki za powodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest!!! Przyszedł .

A właściwie przyniósł go listonosz.

Projekt :-)

 

Co to się zaczęło ............

 

Najwieksze wariactwo Twojego zycia. Ale uwierz, warto. Nam niedawno stuknal rok odkad dostalismy projekt a od 2 miesiecy mieszkamy we wlasnym domku. I mimo wielu problemow gdybysmy mieli jeszcze raz podjac decyzje o budowie, bylaby taka sama. Trzymam kciuki za powodzenie.

 

ja mam juz powoli serdecznie dosc choc rok mija dopiero na poczatku kwietnia. jestem twardzielem ale powolutku wymiekam. na nic nie mam czasu. non stop jakies decyzje i wyboru. jak ktos by mi powiedzial ze bedzie az tak ciezko to z pewnoscia bym nie uwierzyl. Jednak tak jest. To jest rok wyrwany z zyciorysu i nic sie na to nie poradzi. Obojetnie czy budujesz sam, z rodzina, firma za 50 czy 500 tysiakow - NON STOP dacyzje, wybory i dylematy a najgorzej jak czlowiek na czyms absolutnie sie nie zna a trzeba podjac decyzje ...

 

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrus, niewiele juz Ci zostalo. Ten balagan sie zaraz skonczy, a potem ... potem juz same przyjemnosci. No prawie.

 

taaaaaaa

 

teraz musimy wybrac nieco szerszy okap pod zabudowe, lodowe i plyte gazowa na 5 palnikow co by w koncu zatwierdzic jakis wstepny projekt kuchni

 

bez projektu nie wiadomo jak cekolowac i klasc kafle wiec kuchnia stoi

 

chcielismy ruszyc choc z mniejsza lazienka ale na to tez nie ma czasu

 

luuuuuuuudzie, jeszcze mam urlop z zeszlego roku a nigdzie nie bylem na wakacjach. tylko budowa, budowa i budowa

 

bez kitu jestem szczesliwy jak gdzies na delagacje wyskocze, znajde czas na jakis aquapark. A jak sie trafi jakies 2-3 dni to w koncu sie wyspie bo biznesy ustawiam najwczesniej na 10.00 :wink:

 

spory ze mnie facet i relatywnie nie stary ale troche posiwialem i schudlem przez ta budowe pomimo tego ze wszystko (prawie) idzie bardzo gladko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja mam juz powoli serdecznie dosc choc rok mija dopiero na poczatku kwietnia. jestem twardzielem ale powolutku wymiekam. na nic nie mam czasu. non stop jakies decyzje i wyboru. jak ktos by mi powiedzial ze bedzie az tak ciezko to z pewnoscia bym nie uwierzyl. Jednak tak jest. To jest rok wyrwany z zyciorysu i nic sie na to nie poradzi. Obojetnie czy budujesz sam, z rodzina, firma za 50 czy 500 tysiakow - NON STOP dacyzje, wybory i dylematy a najgorzej jak czlowiek na czyms absolutnie sie nie zna a trzeba podjac decyzje ...

 

Powodzenia :D

Wcale Ci sie nie dziwię, ostatni tydzień głównie wpłynął na nasz pesymizm - może to jakieś przesilenie wiosenne :o Tez mamy juz dość notorycznego podejmowania "jakiś" decyzji pamiętania o czymś. Ale ... po spokojnej niedzieli i relaksiku w postaci wizyty w kinie jakoś lepiej zapowiwada się ten rozpoczęty już tydzień. A tak a' propos kto już był na polskim hiciorze?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w potrzebie!!!

 

Czy ma ktoś jakąś komórke do sprzedania. Komórka w sensie jakiś szajerek na budowę (czasami deszcz zaczyna padać, trzeba się gdzieś przebrać, jakieś materiały ewentualnie schować). Wiecie o co chodzi.

 

Jakby ktoś posiadał lub wiedział kto może chcieć sprzedać taką nieruchomość to byłbym wdzięczny za namiary.

 

Z góry dziękuję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie projekty rozdane do wyceny .

W środę mam otrzymać 4 propozycje stanu surowego zamknietego. Ze wstępnych rozmów wynika że nie będzie tak źle :-)

Poza tym w środę jadę do Bydgoszczy na rozmowę końcową o PC.

W piątek odbieram mapki i lecę do Elwiku i Energetyki i architekta. Mam nadzieję że się wyrobię bo w sobotę znikam na tydzień a chciałbym aby coś się działo już.

 

 

Jakie macie duże zbiorniki na ciepłą wodę ?

Jakiego architekta polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ogrzewanie na ekogroszek. Stąd wybór dużego zbiornika.

http://forum.muratordom.pl/zasobnik-na-cwu-ekogorszek-jaki,t122866.htm

Przy PC może być inaczej. Myślę jednak, że będziesz starał się wykorzystywać tylko 2 taryfę (czy to do pompy, czy ogrzewania grzałką). Temperatura na wyjściu PC też nie jest za wielka (45 stopni). Z tego powodu wstawiłbym większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :)

 

U nas ostatnio wiele się działo:

 

1. znaleźliśmy ekipę, która wybuduje nam dom w stanie surowym otwartym - 46000 PLN myślę że to dobra cena

2.PC z Ciepodomu - znają się na tym i podchodzą poważnie do Klienta; wycena trochę droższa, ale za to kolektory pionowe i lepsza automatyka przy podłogówce

3.oczyszczalnię zrobi też Ciepłodom - tylko kruszywo sam załatwię, ponieważ oni chcą 2000 PLN za wywrotkę :o

4.rekuperator też zrobi Ciepłodom; próbowałem nawiązać współpracę z firmą ze Żwirki i Wigury, którą poleca strona http://www.rekuperatory.pl. Facet miły, umówił się ze mną na konkretny dzień i godzinę, po czym nie zjawił się. Biuro zamknięte, gościa nie ma, czekalismy 45 min., nie zadzwonił, nie odbierał telefonów ode mnie :evil: SUPER. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM!!!! Pomyślałem sobie, że jak tak miałaby się rozpocząć nasza współpraca to aż strach pomyśleć jak by się zakończyła

5.architekt łyknął moje pomysły bez szemrania :lol: - będzie reku, będzie kominek, będzie ogród zimowy tam gdzie chcę. Człowiek do rany przyłóż :) No i komplet pozwoleń będzie na połowę marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :)

 

U nas ostatnio wiele się działo:

 

1. znaleźliśmy ekipę, która wybuduje nam dom w stanie surowym otwartym - 46000 PLN myślę że to dobra cena

2.PC z Ciepodomu - znają się na tym i podchodzą poważnie do Klienta; wycena trochę droższa, ale za to kolektory pionowe i lepsza automatyka przy podłogówce

3.oczyszczalnię zrobi też Ciepłodom - tylko kruszywo sam załatwię, ponieważ oni chcą 2000 PLN za wywrotkę :o

4.rekuperator też zrobi Ciepłodom; próbowałem nawiązać współpracę z firmą ze Żwirki i Wigury, którą poleca strona http://www.rekuperatory.pl. Facet miły, umówił się ze mną na konkretny dzień i godzinę, po czym nie zjawił się. Biuro zamknięte, gościa nie ma, czekalismy 45 min., nie zadzwonił, nie odbierał telefonów ode mnie :evil: SUPER. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM!!!! Pomyślałem sobie, że jak tak miałaby się rozpocząć nasza współpraca to aż strach pomyśleć jak by się zakończyła

5.architekt łyknął moje pomysły bez szemrania :lol: - będzie reku, będzie kominek, będzie ogród zimowy tam gdzie chcę. Człowiek do rany przyłóż :) No i komplet pozwoleń będzie na połowę marca.

 

Hej

Ja jutro jadę do Ciepłodomu.

Jaką dostałeś ofertę na PC i REKU (jak duży dom ? ) ?

Nie wydaje Ci się że przy PC zbiornik na wodę jest za mały ?

Możesz podać namiar na architekta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel_torun

 

wycena PC Danfoss 8 KW + moduł chłodzenia pasywnego z sondami pionowymi 160m z wod kan - 67000 PLN netto (72000 brutto); mają fajną instalację podłogówki z możliwością regulowania temp w każdym pomieszczeniu - ZIBKOR o tym nie słyszał (za to ja słyszałem o nich parę rzeczy, które mnie nie przekonują); podłogówka jest naprawd niskotemperaturowa - Ciepłodom daje więc więcej zwojów, ale za to niższą temp wody - to wpływa dodatnie na wydajność PC; sondy pionowe - dla mnie bezcenne, ale też bardziej wydajne niz poziome; ZIBKOR poleci poziome bo nie ma jak zrobić pionowych - jeśli uprzesz się na pionowe to wezmą od Ciebie dodatkowo 10000 PLN a wiertnicę pożyczą z ... Ciepłodomu :lol:

 

Co do reku to ma kosztować 6000-8000 z montażem - sam nie wiem co o tym myśleć-mało; nie wiem czy potrafią to zrobić tak żeby było wydajne

 

Oczyszczalnie robią więc wycenili mi na ok 6000 ze wszystkim - jak załatwię kruzywo to może wyjdzie taniej

 

co do wielkości zasobnika, to gość z Cepłodomu zapewnia mnie że w zupełności wystarczy na dużą wanne 2 osobową; przy takiej małej pompie nie zakłada się większych zasobników; przy 10 KW można pomyślec o NIBE z dodatkowym zasobnikiem np 300l; poza tym 160l wody o tem 60-65 o C to dużo gorącej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem podobną wycenę telefoniczną (dom 143m/219m) ale żyłem cały czas w swiadomości że to pompa NIBE.

NIBE ogólnie jest chwalona i wogóle. Sam nie wiem.... jutro się okaże. Też mi zależy na kolektorach pionowych - żeby nie to to bym wziął Clima Comfort.

Ta sama cena , też robią zagęszczoną podłogówkę i mają wielu zwolenników.

 

Ten RECU to coś tanio .......

 

Buduje Ci jakaś większa firma czy p.Ziutek z ekipą ?

 

Rzuć namiarami na architekta .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...