Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

p. Ziutek z ekipą :wink:

 

Co do większych firm to dostałem wycenę z VIP BUDU i... potraktowałem ją jako dowcip...

 

co do PC to NIBE czy Danfoss - nie ma znaczenia, cenowo podobnie, a obie firmy mają renomę

 

Co do reku to jeszcze zobaczymy - jak będę w Ciepłodom to zapytam o konkrety - jakie urządzenie (chciałbym ten najprostszy Storkair), jak zamierzaja poprowadzić kanały, etc. Zawsze mogę wziąść kogoś innego, ale też nie ma co przeginać - nie zamierzam płacić 30000 za wentylację, zwłaszcza że zależy mi tylko na dobrej wentylacji, a odzysk ciepła idzie na drugi plan - grzanie PC i tak jest tanie więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

p. Ziutek z ekipą :wink:

 

Co do większych firm to dostałem wycenę z VIP BUDU i... potraktowałem ją jako dowcip...

 

co do PC to NIBE czy Danfoss - nie ma znaczenia, cenowo podobnie, a obie firmy mają renomę

 

Co do reku to jeszcze zobaczymy - jak będę w Ciepłodom to zapytam o konkrety - jakie urządzenie (chciałbym ten najprostszy Storkair), jak zamierzaja poprowadzić kanały, etc. Zawsze mogę wziąść kogoś innego, ale też nie ma co przeginać - nie zamierzam płacić 30000 za wentylację, zwłaszcza że zależy mi tylko na dobrej wentylacji, a odzysk ciepła idzie na drugi plan - grzanie PC i tak jest tanie więc...

 

ja jutro mam dostać oferty z VIP BUDU , Villa Comfort i od 2xp.Ziutek :-)

Mam jedną wycenę , stan surowy zamknięty za .... 380tys! Hicior! Sam stan zerowy 50 tys. :-))))))))

 

PC - ja mam naczytałem się o NIBE , o Danfossie nic nie wiem i nie znam nikogo kto by to stosował.

 

REKU - dokladnie tak jak piszesz - nie chodzi o odzysk ale o komfort. Za 25 tys to masz REKU z GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego zjazdy są zamknięte, nie mam pojęcia. Mówisz o tym zjeździe w Kopaninie za gospodarstwem rolnym? Byłaś koło mnie?

mówie o zjeżdzie i podjeżdzie na obwodnice toruńską zamkniętymi na głucho w Grabowcu, ale chyba jednak pomyliłam położenie Twojego domku :oops: :oops: :oops:

przejeżdzam tam jak jadę do siebie na wioskę :) (złotoria, grabowiec i dalej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, a tak z innej beczki - orientujesz się może dlaczego zjazdy/ wjazdy na obwodnice są zamknięte? Mam nadzieję że nie pomyliłam lokalizacji :oops: Twojego domku :)

 

aby ludzie nie kombinowali i nie skrecali "w druga strone". jak bedzie drugi osobny pas w druga strone to maja otworzyc - tak kiedys znajomy z branzy mi powiedzial

 

a ta 2 nitka wraz z mostem autostradowym to sam nie wiem kiedy bedzie - czytajac gazety to pewnie wcale .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, a tak z innej beczki - orientujesz się może dlaczego zjazdy/ wjazdy na obwodnice są zamknięte? Mam nadzieję że nie pomyliłam lokalizacji :oops: Twojego domku :)

 

aby ludzie nie kombinowali i nie skrecali "w druga strone". jak bedzie drugi osobny pas w druga strone to maja otworzyc - tak kiedys znajomy z branzy mi powiedzial

 

a ta 2 nitka wraz z mostem autostradowym to sam nie wiem kiedy bedzie - czytajac gazety to pewnie wcale .......

czyli nigdy... kolejna bzdura :( mój mąż - żeby dostać się na podgórz będzie musiał się przebijać radośnie przez całe miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maya, my jesteśmy za Złotorią, ale nie w stronę Grabowca. W Złotorii z Toruńskiej musisz skręcić w prawo w Lipową, którą jedziesz do końca. Przejeżdżasz przez most nad obwodnicą i jesteś w Kopaninie :D Zapraszam na kawę :wink:

no to pomyliłam :) coś sobie ubzdurałam że w Grabowcu :lol: no ja mam nadzieję że znajdziesz chwilę żeby oblukać naszą prterówę, hehhehe. Jak nic kawa! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, Daniel ten reku to cos bardzo tanio. Co do Pana z Zwirki i Wigury to mialam tez problemy - sprawial wrazenie srednio kompetentnego naciagacza. Ja juz kiedys polecalam firme, ktora nam robila reku. Mieszkamy juz 2 miesiace i jestesmy bardzo zadowoleni - zero zaparowanych okien, nawet przy wiekszej ilosci osob w domu zero zaduchu. Nawet nie pamietam, ze moje okna sie otwieraja - no chyba, ze trzeba je bylo umyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maya, ja tez licze na te zjazdy do Grabowca, bo ciagle musze nadrabiac te kilometry. A gdzie sie budujesz, bo chyba cos przegapilam. A jak parterowka to podobnie jak Aga witam w klubie ich milosnikow.

Trochę się "minęłyśmy" na forum :) Miałam przerwę z powodu zmiany operatora no i nie mogłam sie doczekać netu. Potem zdaje się to spotkało również Ciebie?. W każdym razie ... z tymi zjazdami to jakaś masakra - poszło kupe kasy na wybudowanie tego a teraz stoi i szczuje :evil: Chyba sobie napiszę do władz o podanie powodów zamknięcia, a może zainteresuje się tym jakaś prasa, hmmmmm...

Przecież takich nadrabiających km jest pewnie wielu?!

Nasza parterówa w Osieku, A Wasza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzialenka

 

podaj proszę raz jeszcze namiar na firmę od reku; jaki masz reku? jak masz prowadzone kanały - ja nie mam pomysłu jak je poprowadzić w domu z poddaszem użytkowym; na poddaszu to jeszcze jakoś, ale jak to porozprowadzać po parterze; reku ma być w kotłowni na parterze

 

te 6000 PLN to ma być tani reku z montażem - nie zależy mi na superodzysku; Ma to robić Ciepłodom - w swojej ofercie mają instalacje wentylacyjne i klimatyzacyjne więc chyba będą wiedzieli co i jak (poza tym wiem że już montowali reku). Ja sam jeszcze nie wiem jaki model wybrać - chcaiłbym żeby pobierał mało prądu, co do sprawności to 80% czy 96% nie robi mi juz różnicy - zależy mi na wentylacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, Daniel ten reku to cos bardzo tanio. Co do Pana z Zwirki i Wigury to mialam tez problemy - sprawial wrazenie srednio kompetentnego naciagacza. Ja juz kiedys polecalam firme, ktora nam robila reku. Mieszkamy juz 2 miesiace i jestesmy bardzo zadowoleni - zero zaparowanych okien, nawet przy wiekszej ilosci osob w domu zero zaduchu. Nawet nie pamietam, ze moje okna sie otwieraja - no chyba, ze trzeba je bylo umyc.

 

madzialenka - prosze prześlij mi dane na reku i ile płaciłaś .

 

Bartek byłem dzisiaj w ciepłodomie . Pwiedzmy że przekonał mnie do Danfossa zamiast NIBE . Zresztą cena ta sama .

Przekonał też mnie to zbiornika 180 l. Można go rozbudować jak zajdzie potrzeba.

Nie widze wtedy powodu na taryfę nocną w elektrowni.

Troszkę cena mnie dołuje. Za PC + moduł chlodzenia + podłogówka + instalacja wod-kan , C.O. i CUW , całakotłownia z uruchomieniem ok. 80 tys brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...