Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czekam z niecierpliwością :) na fotki.

My wtopiliśmy na oknach ale to długa historia. Niestety jeszcze nie mieszkamy :( Mam nadzieję że max do końca kwietnia się wprowadzimy, ale to się jeszcze okaże. Niestety najmniej w tej kwestii zależy od nas. Mamy teraz istne wariactwo wykończeniowe :) co z jednej strony sprawia straszną radochę a z drugiej frustruje. Masz może jakieś namiary na godne polecenia ekipy "wykańczające" płytki malowanie itp.?

 

No okna to BAUHER ma niezle. Rewelecyjnie wygladaja na zdjeciach, ale sa zupelnie niepraktyczne - w naszym projekcie w sypialniach mialy byc 2x2m. Niestety nie poratuje namiarami, bo zadnej z moich ekip nie chcialabym wiecej widziec i nikomu nie zycze przepraw z nimi. A jak bedziesz jechala skontrolowac postep robot to zapraszam na kawke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

No okna to BAUHER ma niezle. Rewelecyjnie wygladaja na zdjeciach, ale sa zupelnie niepraktyczne - w naszym projekcie w sypialniach mialy byc 2x2m. Niestety nie poratuje namiarami, bo zadnej z moich ekip nie chcialabym wiecej widziec i nikomu nie zycze przepraw z nimi. A jak bedziesz jechala skontrolowac postep robot to zapraszam na kawke.

Bardzo dziękuję za zaproszenie :D jak nadejdzie wolniejsza chwila będę dopytywać o dojazd :) Takich przepraw właśnie się coraz bardziej zaczynam się obawiać. A tak a' propos drogi to wysłałam zapytanie, ciekawe co odpiszą - jeśli w ogóle.

 

 

A może ktoś ma jednak namiary na sensownie wykańczających - malowanie i takie tam?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maya04:

My mamy zamiar budować się całkiem z drugiej strony niż reszta "ekipy" z tego forum bo w Górsku (zaraz za Rozgartami).

 

madzialenka:

 

Robiliście GWC?

 

Także planujemy wentylację mechaniczną z reku. Wysłałem rzuty do wyceny do p. Landowskiego czekam na odpowiedź. Pan ze Żwirki wycenił mi przez telefon pytając tylko o powierzchnię domu :) następnie powiedział, żeby się do niego zgłosić jak już będę miał surowy zamknięty:)

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzialenka:

 

Robiliście GWC?

 

Także planujemy wentylację mechaniczną z reku. Wysłałem rzuty do wyceny do p. Landowskiego czekam na odpowiedź. Pan ze Żwirki wycenił mi przez telefon pytając tylko o powierzchnię domu :) następnie powiedział, żeby się do niego zgłosić jak już będę miał surowy zamknięty:)

 

Pozdrawiam

Jarek

 

Z GWC zrezygnowalismy, bo zwracaloby sie jakies 15 lat. A i bez niego wentylacja swietnie nam sie sprawdza. Widze, ze Pan ze Zwirki ma tu coraz wieksze grono "sympatykow" :)) Nam tez takie rzeczy opowiadal, wyceny przedsztawial kosmiczne i ciagle na cos nowego namawial, tylko nie potrafil podac konkretnych parametrow proponowanych rozwiazan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o reku za 6 tys. to jest to całkiem możliwe. Szwagierka pracuje w firmie instalacyjnej i mówiła, że sam reku to koszt ok. 3 tys. + montaż, więc 6 tys. to jak najbardziej prawdopodobne. Jeżeli chcecie odzysk ciepła, to już musicie się liczyć z większym wydatkiem.

 

Co do zjazdów z autostrady, to my mieszkamy obecnie na Skarpie, mąz pracuje za Wisłą, więc też codziennie nadrabia minimum 20 km. Jak by otworzyli te zjazdy, to dla niego też byłby komfort. Już nie mówię o przyszłości, jak się przeprowadzimy to pewnie ponad 30 km będzie musiał naddawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zjazdów z autostrady, to my mieszkamy obecnie na Skarpie, mąz pracuje za Wisłą, więc też codziennie nadrabia minimum 20 km. Jak by otworzyli te zjazdy, to dla niego też byłby komfort. Już nie mówię o przyszłości, jak się przeprowadzimy to pewnie ponad 30 km będzie musiał naddawać...

Nastka79, faktycznie - o ludziach ze Skarpy podążających za Wisłę nie pomyślałam. :oops: :o

Nas za każdym razem jak przejeżdzamy okok zjazdów krew zalewa. Jak my zamieszkamy to do 20 km trzeba doliczyć z 10/15 z Osieka do samego szpitala dziecięcego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czujesz to że jest wymiana powietrza i jest w miarę świeże powietrze w domu ?

 

 

 

 

Jakiego producenta masz jednostkę centralną odkurzacza ?

 

Jesli pytasz czy czuc ruch powietrza, to tylko jak staniesz pod anemostatem przy ustawionej dosc wysokiej wydajnosci. A czy powietrze jest swieze? Mieszkam od 2 miesiecy i jeszcze nie musialam wietrzyc domu, nawet po gotowaniu, smazeniu czy wiekszej liczbie gosci.

 

Jednostke mamy VACU MAID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając geodety do mapki do projektu miałem dość dużą rozpiętość ofert. Nawet 550+vat. Znalazłem taką za 300 (bez rachunku) i wszystko poszło sprawnie. Nie wiem czy to już minimum na Toruń ale jak ktoś będzie chciał namiary to wyślę na priva.

 

poproszę o namiary :wink: na pw

 

Poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o reku za 6 tys. to jest to całkiem możliwe. Szwagierka pracuje w firmie instalacyjnej i mówiła, że sam reku to koszt ok. 3 tys. + montaż, więc 6 tys. to jak najbardziej prawdopodobne. Jeżeli chcecie odzysk ciepła, to już musicie się liczyć z większym wydatkiem.

.

 

To właśnie rekuperator odpowiada za odzysk ciepła. Może szwagierka miała na myśli samą wentylację mechaniczną bez rekuperatora.

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czujesz to że jest wymiana powietrza i jest w miarę świeże powietrze w domu ?

 

 

 

 

Jakiego producenta masz jednostkę centralną odkurzacza ?

 

Jesli pytasz czy czuc ruch powietrza, to tylko jak staniesz pod anemostatem przy ustawionej dosc wysokiej wydajnosci. A czy powietrze jest swieze? Mieszkam od 2 miesiecy i jeszcze nie musialam wietrzyc domu, nawet po gotowaniu, smazeniu czy wiekszej liczbie gosci.

 

Jednostke mamy VACU MAID.

 

Z tego co czytałem to odkurzacz i reku robiła Ci ta sama firma. Masz odkurzacz i reku tak podłączone, że w momencie włączenia odkurzacza centralnego wyłącza się (lub zmniejsza obroty) jeden z wentylatorów (ten wyciągający zużyte powietrze) w rekupearatorze, żeby nie tworzyć podciśnienia w domu?

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz teraz 6 miesięcy na złożenie projektu, bo tyle ważne są mapki. Ja nie zdążyłem, miesiąc się przeciągnęło i musiałem mapki jeszcze raz wyrabiać - dostałem extra zniżkę 100 zł ale ile to było - muszę sprawdzić

 

my za mapki 250

 

wytyczenie 250

 

teraz ten sam gosc bierze podobno po 300

 

co do terminu 6-miesiecznego waznosci mapek to my sie tez nieo spoznilismy ze skladaniem do starostwa razem z projektem przylacza wod-kan ale nie bylo problemow. poinformowno nas ze minelo 6 mies. i moga nie przyjac lecz w zasadzie tak naprawde to miesiac nikogo nie zbawi i po co nam dodatkowe koszta robic :wink:

 

U nas skonczyli balcharke i od jutra zabieraja sie za kladzenie dachowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dach mamy 2-spadowy a w sobote moze bedziemy mieli juz machnieta w dachoweczce frontowa strone + podwojny velux w lazience

 

bardzo sie ciesze na sama mysl ze domek wyglada coraz ladniej :wink: choc od tygodnia juz nie bylem na budowie z powodu braku czasu

 

a propos braku czasu to ostatnio spotkalismy sie z firma robiaca kuchenne meble na wymiar - spotkanie odbylo sie pomiedzy 20.30 a 22.00 z minutami :o

 

meble nie sa drogie aczkolwiek to MDF laminowany i obawiamy sie odklejenia po kilku latach tego laminatu

 

teraz mamy kuchnie okolo 5-6 letnia i niestety to sie odkleja :(

 

pozdro

 

w weekend odpoczywamy w borach tucholskich - mam nadzieje ze stres mi nieco opadnie (tylko stres ma opasc :wink: ) i bedzie to romantyczny, powalentynkowy wyjazd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to odkurzacz i reku robiła Ci ta sama firma. Masz odkurzacz i reku tak podłączone, że w momencie włączenia odkurzacza centralnego wyłącza się (lub zmniejsza obroty) jeden z wentylatorów (ten wyciągający zużyte powietrze) w rekupearatorze, żeby nie tworzyć podciśnienia w domu?

 

Pozdrawiam

Jarek

 

Teraz mnie zastrzeliles, nie mam pojecia czy obie instalacje sa polaczone, chyba nie. Ale nie zauwazylam, zeby cokolwiek sie dzialo jak odkurzam, a przy malych dzieciach robie to codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a mi się wydaje, że rekuperator to właśnie wentylator mechaniczny...

Może chodzi o małe zamieszanie terminologiczne:)

Potocznie rekuperatorem nazywa się centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła (nawet nazwa rekuperator to pochodzi z łacińskiego słowa oznaczającego m.in. odzyskiwanie).

Na taką centralę składa się wymiennik ciepła, wentylatory, filtry, by-pass , jakieś sterowanie.

W modelach bez by-passu stosuje się (albo się stosowało, bo w sumie jest to mało wygodne i malo praktyczne) czasami tzw. wkłady letnie czyli wyciąga się wymiennik i w jego miejsce wstawia się kasetę gdzie nie następuje wymiana ciepła między powietrzem wywiewanym a nawiewanym – wtedy z teoretycznego punktu widzenia rekuperator przestaje być rekuperatorem:)

W sumie nie ma co się spierać o definicje. W każdym bądź razie cena 6000 tak jak pisałaś musi być dla centrali wentylacyjnej bez wymiany/odzysku ciepła.

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to odkurzacz i reku robiła Ci ta sama firma. Masz odkurzacz i reku tak podłączone, że w momencie włączenia odkurzacza centralnego wyłącza się (lub zmniejsza obroty) jeden z wentylatorów (ten wyciągający zużyte powietrze) w rekupearatorze, żeby nie tworzyć podciśnienia w domu?

 

Pozdrawiam

Jarek

 

Teraz mnie zastrzeliles, nie mam pojecia czy obie instalacje sa polaczone, chyba nie. Ale nie zauwazylam, zeby cokolwiek sie dzialo jak odkurzam, a przy malych dzieciach robie to codziennie.

 

Pytałem o to bo też mamy zamiar stosować wentylację mechaniczną i trochę o tym czytałem na forum. Wentylację mech. zazwyczaj projektuje się jako zrównoważona (tzn. tyle samo powietrza się nawiewa co wyciąga). W przypadku załączenia odkurzacza centralnego (którego wywiewa jest na zewnątrz budynku) powoduje on „wyciągnięcie” z domu dodatkowej ilości powietrza tworząc podciśnienie w domu. Może to powodować (np. gdy w tym samym czasie otworzy się drzwiczki kominka) zaciąganie dymu do pomieszczenia. Czytałem też, że dobrze jest mieć możliwość wyłączania wywiewu w momencie otwarcia drzwiczek kominka (np. w celu dorzucenia drewna) z tego samego powodu. Robi się to poprzez jakiś czujnik na drzwiach lub zwykly wyłącznik połączony z reku w okolicach kominka.

Pytam o to bo zastanawiam się czy takie rozwiązania są rzeczywiście konieczne i dobrze byłoby to uwzględnić już na etapie projektowania czy to tylko takie rozważania teoretyków czy dodatkowe „fontanny”, które w codziennym uzytkowaniu nie maj żadnego znaczenia.

 

Pozdrawiam

Jarek

 

PS. Ile czekałaś na wycenę instalacji wentylacyjnej od P. Landowskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to odkurzacz i reku robiła Ci ta sama firma. Masz odkurzacz i reku tak podłączone, że w momencie włączenia odkurzacza centralnego wyłącza się (lub zmniejsza obroty) jeden z wentylatorów (ten wyciągający zużyte powietrze) w rekupearatorze, żeby nie tworzyć podciśnienia w domu?

 

Pozdrawiam

Jarek

 

Teraz mnie zastrzeliles, nie mam pojecia czy obie instalacje sa polaczone, chyba nie. Ale nie zauwazylam, zeby cokolwiek sie dzialo jak odkurzam, a przy malych dzieciach robie to codziennie.

 

Pytałem o to bo też mamy zamiar stosować wentylację mechaniczną i trochę o tym czytałem na forum. Wentylację mech. zazwyczaj projektuje się jako zrównoważona (tzn. tyle samo powietrza się nawiewa co wyciąga). W przypadku załączenia odkurzacza centralnego (którego wywiewa jest na zewnątrz budynku) powoduje on „wyciągnięcie” z domu dodatkowej ilości powietrza tworząc podciśnienie w domu. Może to powodować (np. gdy w tym samym czasie otworzy się drzwiczki kominka) zaciąganie dymu do pomieszczenia. Czytałem też, że dobrze jest mieć możliwość wyłączania wywiewu w momencie otwarcia drzwiczek kominka (np. w celu dorzucenia drewna) z tego samego powodu. Robi się to poprzez jakiś czujnik na drzwiach lub zwykly wyłącznik połączony z reku w okolicach kominka.

Pytam o to bo zastanawiam się czy takie rozwiązania są rzeczywiście konieczne i dobrze byłoby to uwzględnić już na etapie projektowania czy to tylko takie rozważania teoretyków czy dodatkowe „fontanny”, które w codziennym uzytkowaniu nie maj żadnego znaczenia.

 

Pozdrawiam

Jarek

 

PS. Ile czekałaś na wycenę instalacji wentylacyjnej od P. Landowskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...