Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

huuuuuuurrrrrrrrrrrraaaaaaaa zaczęli u nas łazienkę, może jutro przywiozą wanne :) fajnie domek zaczyna nabierać kształtów :) kupa śmieci usunięta - oczywiście nie przez MPO bo musielibyśmy mieć z 8 kontenerów 3,5 tony po 800 jeden :o

niech już będzie wiosna nie mogę doczekac się grila!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to bo też mamy zamiar stosować wentylację mechaniczną i trochę o tym czytałem na forum. Wentylację mech. zazwyczaj projektuje się jako zrównoważona (tzn. tyle samo powietrza się nawiewa co wyciąga). W przypadku załączenia odkurzacza centralnego (którego wywiewa jest na zewnątrz budynku) powoduje on „wyciągnięcie” z domu dodatkowej ilości powietrza tworząc podciśnienie w domu. Może to powodować (np. gdy w tym samym czasie otworzy się drzwiczki kominka) zaciąganie dymu do pomieszczenia. Czytałem też, że dobrze jest mieć możliwość wyłączania wywiewu w momencie otwarcia drzwiczek kominka (np. w celu dorzucenia drewna) z tego samego powodu. Robi się to poprzez jakiś czujnik na drzwiach lub zwykly wyłącznik połączony z reku w okolicach kominka.

Pytam o to bo zastanawiam się czy takie rozwiązania są rzeczywiście konieczne i dobrze byłoby to uwzględnić już na etapie projektowania czy to tylko takie rozważania teoretyków czy dodatkowe „fontanny”, które w codziennym uzytkowaniu nie maj żadnego znaczenia.

 

Pozdrawiam

Jarek

 

PS. Ile czekałaś na wycenę instalacji wentylacyjnej od P. Landowskiego?

 

Tak jak pisalam wczesniej, nie zauwazylam, zeby cokolwiek sie dzialo, wiec mysle, ze mozesz sobie spokojnie darowac kombinacje. Zapytaj Zbyszka Landowskiego, co o tym sadzi. Jesli dobrze pamietam to czekalam kilka dni, ale wiem, ze ostatnio maja duzo zlecen - w koncu zachwalam ich na prawo i lewo :D . Jesli jeszcze nie dostales swojej, zadzwon.

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga tak dobrze juz zna moj rozklad dnia, ze zaczynam sie bac.

 

Nastka, ogrzewanie sprawdza sie swietnie. Z malym wyjatkiem - jakis uprzejmy czlowiek przecial nam kabel zasilajacy ogrzewanie w lazience, ktory idzie pod posadzka. No i niestety musimy ciagnac nowy na stropie. A co do kosztow - przy liczniku jednotaryfowym za 2 miesiace zaplacilam 1550 zl za prad (ogrzewanie + plyta, pralka piekarnik, zmywarka). Teraz mam juz dwutaryfowy wiec za miesiac bede mogla podac jak wyszlo. Rozmawialas z Klosem? Wiem, ze teraz sa strasznie zabiegani bo maja mase zlecen.

 

witam

jesli dobrz zroumialem twojego posta to masz ogrzewanie na prad (grzejniki akumulacyjne) budujemy dom w okolicach torunia, moglaby ssie podzielic jakiej firmy zaolzylas grzejniki, kto robil i jaki jest koszt calosci instalacji no i jakie rachunki za prad?

z gory dzieki, bede wdzieczny za wszytki informacjee

maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozmawiałam z Kłosem, okazało się, że nawet już wcześniej z nim rozmawiałam, jak zakupiłam projekt :wink: . Ale nie jestem jeszcze pewna, czy wybór padnie na niego./ Do końca tygodnia ma nam ofertę przygotować i czekamy też na inną ofertę. Zobaczymy. U nas cały dół podłogówka akumulacyjna, a góra piece akumulacyjne. Na samym początku, jak kupiliśmy projekt, wyszło mu ok. 26 000, a to dla nas za dużo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huuuuuuurrrrrrrrrrrraaaaaaaa zaczęli u nas łazienkę, może jutro przywiozą wanne :) fajnie domek zaczyna nabierać kształtów :) kupa śmieci usunięta - oczywiście nie przez MPO bo musielibyśmy mieć z 8 kontenerów 3,5 tony po 800 jeden :o

niech już będzie wiosna nie mogę doczekac się grila!!!!!!!

 

Maya, wrzucisz w końcu jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej4000 witamy w naszych skromnych progach :D W której części "okolic Torunia" budujesz?

 

 

budujemy w okolicach zlotorii, no zaczniemy tak naprawde pozna wiosna, tez sie ciesze ze znalazlem grupe torunska na forum muratora

 

szuakmy firm, ktore isntaluja grzejniki akumulacyjne i oczywiscie forowiczow, kotrzy maja doswiadczenie w tego typu ogrzewaniu (koszty , rachunki, zadowolenie:) itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jesli dobrz zroumialem twojego posta to masz ogrzewanie na prad (grzejniki akumulacyjne) budujemy dom w okolicach torunia, moglaby ssie podzielic jakiej firmy zaolzylas grzejniki, kto robil i jaki jest koszt calosci instalacji no i jakie rachunki za prad?

z gory dzieki, bede wdzieczny za wszytki informacjee

maciej

 

Witam wsrod nas. Ano mamy ogrzewanie na prad - czesc dzienna to podlogowka akumulacyjna (9 cm wylewki nagrzewa sie w taniej taryfie i potem oddaje cieplo), w sypialniach konwektory, do tego jeszcze 300l bojler. Projekt i instalacje robila nam firma AUTOMATIK, calosc kosztowala jakies 14500 dla domu 126m2. A obecnie przy liczniku dwutaryfowym za prad (ogrzewanie +bytowy) placimy 350 - 400 zl miesiecznie. A gdzie dokladnie sie budujesz, bo moze bedziemy sasiadami?

 

NASTKA, wlasnie z racji ceny zrezygnowalismy z piecow akumulacyjnych na rzecz konwektorow i jak do tej pory swietnie sie sprawdzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budujemy w okolicach zlotorii, no zaczniemy tak naprawde pozna wiosna, tez sie ciesze ze znalazlem grupe torunska na forum muratora

 

szuakmy firm, ktore isntaluja grzejniki akumulacyjne i oczywiscie forowiczow, kotrzy maja doswiadczenie w tego typu ogrzewaniu (koszty , rachunki, zadowolenie:) itp.)

 

My niedługo będziemy wybierać firmę od ogrzewania elektrycznego akumulacyjnego, to dam Ci wtedy namiary na jakąś ekipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...