Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś się z Was spotkał z takim kłopotrem:

 

W miejscach gdzie idzie w ścianie kabel od instalacji elektrycznej ( np. do gniazdka) na tynku i farbie robi się "tłusty ślad" z góry na dół - dokładnie tak jak idzie kabel. Czego to może być przyczyna?

 

Zrobiło mi się tak w mieszkaniu i chciałbym tego uniknąć w domu....

 

 

Miałem to samo niedawno w domu. Malowanie nie pomagało.

Podczas kolejnego remontu głębiej ułożyłem kabel w ścianie i problem zniknał.

Więc myślę , że przyczyną był za płytko ułożony przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z checia bym dostal namiar na jakiegos kafelkarza chociaz na lazienke. przyzwoity no i oczywiscie nie za drogi. ktos cos podpowie?

piotrulex jak chcesz wrzucę Ci namiar na mojego "zapasowego" kafelkarza, facet z polecenia ale nie sprawdzony przez nas, po drugie jest spoza Torunia i nie wiem jak z terminami. Daj znać czy jesteś zainteresowany.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z checia bym dostal namiar na jakiegos kafelkarza chociaz na lazienke. przyzwoity no i oczywiscie nie za drogi. ktos cos podpowie?

piotrulex jak chcesz wrzucę Ci namiar na mojego "zapasowego" kafelkarza, facet z polecenia ale nie sprawdzony przez nas, po drugie jest spoza Torunia i nie wiem jak z terminami. Daj znać czy jesteś zainteresowany.

pozdrawiam

 

wiele tego nie mam i nie wiadomo czy chcialo by sie mu dojezdzac. wielu jest papudrunow wiec jak nie sprawdzony to chyba wole nie ryzykowac i podziekuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z checia bym dostal namiar na jakiegos kafelkarza chociaz na lazienke. przyzwoity no i oczywiscie nie za drogi. ktos cos podpowie?

piotrulex jak chcesz wrzucę Ci namiar na mojego "zapasowego" kafelkarza, facet z polecenia ale nie sprawdzony przez nas, po drugie jest spoza Torunia i nie wiem jak z terminami. Daj znać czy jesteś zainteresowany.

pozdrawiam

 

wiele tego nie mam i nie wiadomo czy chcialo by sie mu dojezdzac. wielu jest papudrunow wiec jak nie sprawdzony to chyba wole nie ryzykowac i podziekuje ...

no więc właśnie :) u nas jest na liście rezerwowej w razie jakby terażniejsi się wypieli albo co

sprawdzony przez znajomych, no ale przez nas osobiście nie

robisz kafelkowanie na raty? masz jakoś rozplanowane osobno czy masz poprostu mało kafli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się z Was spotkał z takim kłopotrem:

 

W miejscach gdzie idzie w ścianie kabel od instalacji elektrycznej ( np. do gniazdka) na tynku i farbie robi się "tłusty ślad" z góry na dół - dokładnie tak jak idzie kabel. Czego to może być przyczyna?

 

Zrobiło mi się tak w mieszkaniu i chciałbym tego uniknąć w domu....

 

 

Miałem to samo niedawno w domu. Malowanie nie pomagało.

Podczas kolejnego remontu głębiej ułożyłem kabel w ścianie i problem zniknał.

Więc myślę , że przyczyną był za płytko ułożony przewód.

 

Przewody elektryczne grzeją się oraz w miejscu ich położenia inaczej przechodzi woda z tynku do ściany. Może to dać efekt wyżej opisany. Można gruntować i dawać farby na bazie rozpuszczalników organicznych (śmierdzące przy malowaniu) ale najlepszym sposobem jest pokrycie przewodów przynajmniej centymetrem tynku. Jeżeli budujesz z BK, dość łatwo robi się w nim bruzdy pod przewody i problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz kafelkowanie na raty? masz jakoś rozplanowane osobno czy masz poprostu mało kafli?

 

mamy w planie roic na raty poniewaz nie mamy koncepcjoi na co poszczegolne pomieszczenia

 

Psychicznie nie dam rady sie nastawic aby nagle zamowic glazure na cala chalupe

 

wole powoli patrzec w necie, myslec, pojechac, wybrac, kupic, przywiezc, zrobic

 

i myslec nad kolejnym :wink:

 

zreszta kuchnie zrobic musze, mniejsza lazienke bez wypasu rowniez

 

jak wieksza lazienke mam robic byle jak oszczedzajac konczaca sie kase to wole na razie nie robic jej wcale. komunikacje z parteru na pietro tez zrobic trzeeba lecz do piwnicy, caly garaz czy pralnie to juz niekoniecznie

 

kotlownia juz wykafelkowana

 

taras czy frntowe schody to tez moga poczekac jak wymyslimy chocby kolor elewcji :wink: bo tak to nie wiadomo co polozyc aby pasowalo :wink:

 

DZIS ZAMONTOWALI NAM SEGMENTOWEGO HORMANA ZLOTY DAB Z NAPEDEM - PIEKNA BRAMA :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...