Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Piotrulex, prawdziwe przesilenie przychodzi na etapie lamp :D

 

straszysz mnie?

 

prosze nie rob tego bo jak na razie to niewierze :o

 

ja to sie nadaje do betonu, bloczkow, cegiel, stali i tym podobnych

 

brama, okna szy kociol, dach jakos dalem rade

 

lecz prze kafelkach, prysznicach itd po prostu wymiekam

 

moja zona dzis obchodzi okragle urodziny i w prezencie dostanie wolna reke w tym zakresie ...

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez myslałam, że wykończeniówka to pikuś. jak pojechaliśmy ...enty raz oglądac lampy i nie byłam w stanie podnieść głowy do góry (dosłownie) to spasowałam...teraz nie wszędzie są lampy takie jakie miały być, ale z czasem je zmienimy.

 

teraz mieszkamy w 6 letnim domu i do dzis dnia w kotlowni wisi zarowka w oprawce, to samo w spizarni

 

w gornej niewykonczonej lazience niedawno na taka sama oprawke zalozylismy stara papierowa kulke z IKEA gdyz kupilismy sobie nowa

 

na poczatek wole miec faktycznie zarowki w starych oprawkach niz kupowac lampy z przypadku

 

kuchnie miec trzeba

 

jedna lazienke tez

 

ale juz lampa w kuchni nie jest konieczna od razu idealna wymazona wiec moze bedzie zwykla oprawka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr masz rację co do klamek w Veluxach. A wszystko wyszło na jaw dopiero przy zamawianiu. Wcześniej pani twierdziła, że oczywiście klamki mogą być na dole ale przy zamówieniu okazało się, że tylko w wersji podstawowej okien, a jak chcemy z nawiwnikiem i podwójny lakier, to musi być klamka u góry. W ten sposób wybór musiał paść na Fakro :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr masz rację co do klamek w Veluxach. A wszystko wyszło na jaw dopiero przy zamawianiu. Wcześniej pani twierdziła, że oczywiście klamki mogą być na dole ale przy zamówieniu okazało się, że tylko w wersji podstawowej okien, a jak chcemy z nawiwnikiem i podwójny lakier, to musi być klamka u góry. W ten sposób wybór musiał paść na Fakro :D

 

i wlasnie po to jest to forum

 

wiecej piszesz = wiecej wiesz

 

ja o tym nie wiedzialem i mam klamki u gory a okno amontowane przy samym suficie bo cos tam od zalamania dachu kolidowalo z fartuchem okiennym

 

bede musial dokupic jakies specjalne otwieraczki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystapilam do gazowni o warunki przylaczenia do sieci .Dzisiaj otrzymalam od nich pismo:Oswiadczenie o zapewnieniu dostawy paliwa gazowego.W oswiadczeniu pisze ,ze gazownia zapewnia dostawe paliwa gazowego pod warunkiem wydania przez Operatora Systemu Dystrubucyjnego warunkow przylaczenia do sieci gazowej oraz zrealizowania inwestycji przylaczenia do sieci gazowej tego Operatora.

 

Co to oznacza tak przekladajac na normalny jezyk bo nic nie zrozumialam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy gazownia zastosowała spychologię :o

 

Jak będziesz miała projekt i wykonane przyłącze to gazownia puści nim gaz.

 

Musisz podpytać jaka firma zajmuje się robieniem przyłączy gazowych w Twojej okolicy (gazownia powinna Tobie to podpowiedzieć). Udać się do tej firmy i złożyć to samo pismo co złożyłaś w gazowni.

 

To tak na moje. Podobnie jest u mnie z wodą i było z prądem (tu jednak Energa zleciła to podwykonawcom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.czyli musze teraz zlecic przygotowanie projektu przylacza gazowego?Szczerze mowiac to myslalam ze jak otrzymam warunki to dowiem sie juz na tym etapie jakie sa wogole koszta za dociagniecie tego gazu a tu nic o kosztach. :roll: Z wypowiedzi innych osob wiem ze to jest roznie z pociagnieciem gazu,u niektorych robi to gazownia na wlasny koszt a niektorzy musza sami placic za przeciagniecie "nitki gazowej"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesteśmy w trakcie budowy domu w okolicach Bydgoszczy. Przyszedł czas na wybór okien, może ktoś poleci dobrego producenta okien pcv z Bydgoszczy lub Torunia. Przyznam, że mam wycenę z Dziadka w Bydg Oknowidu i Jezierskiego. Jezierski na całości wyszedł o 8tyś. droższy. Skąd macie Wasze okna, jesteście zadowoleni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem info, ze zarowno drzwi zewnetrzne na bialej jak i wewnetrzne z vox na bema juz na nas czekaja. nikomu tam nie przeszkadzaja wiec moga troche polezec bo szkoda aby u nas lezaly - roznie to bywa

piotrulex też mam zew drzwi z białej :)

no i wew też u nich zamówię są o 1200 tańsi niż vox :o :o :o

rolety zew mam za to tak spierdzielone że hej!!!!!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maya, a co jest z Twoimi roletami?

Słuchajcie, odnośnie gruzu. U mie w biurowcu (ul.Polna) jest robiony remont i przed biurowcem leży kupa gruzu. Jeśli ktoś byłby zainteresowany zabraniem go stąd to mogę pogadać z właścicielką. Na moje oko to będzie z tego duża wywrotka. Dajcie szybko znać, co by go prędzej nie wywieźli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś kupuj i zdawaj relację z kupowania, bo ja też nie bardzo mam chęci do chodzenia po sklepach. Zastanawiam się nad kupieniem kafli w necie.

Ola ja kupiłam już baterie i okap, i też nie zamierzam jakoś szczególnie biegać po sklepach no i przepłacać :wink:

 

na ceneo sa naprawde dobre sklepy gdzie nie ma ryzyka kupna cegly za 1999 zeta. skoro ta sama lodowka w media czy domarze kosztuje 2200 a tam 1600 to raczej nie ma sie co za wiele zastanawiac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...