Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja się muszę pochwalić, ze wczoraj na dobre zaczęli tynki kłaść. Nasza sypialnia już zrobiona :) Chyba dzisiaj pojade osobiście na inspekcję :)

Ola jak tam inspekcja?

 

Maya, bylam i widzialam :) Ale było ciemno więc muszę teraz po jasności zobaczyć. To co widziałam podobalo mi się. Ekipa sprawna i czysta. Myślalam, że będzie od cholery wszystkiego na podłodze, a tu niespodzianka. Tam gdzie zrobione to pięknie sprzątnięte. W niedzielę będę po jasności to wtedy będzie prawdziwa chwila prawdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Dobry wieczór!

Ja w gościach... Czy ktoś brał beton lub bloczki fundamentowe lub cokolwiek z wytwórni "AGRAM" w Łubiance? Mają fajną cenę bloczka fundamentowego, ale nie wiem jak z jakością. Pytam, bo ode mnie na budowę nie mają daleko - budować będę za Ostromeckiem. 8)

nikt nie wie? :(

 

Niestety, chyba trochę za daleko dla nas - stali bywalcy budują się trochę w innych rejonach :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie musz pochwalic, ze kafelkarz sciaga wszystkie kafle w kuchni ktore kladl przez ostatnie 3 dni gdyz przegapil jeden najwazniejszy punkt odniesienia i cala reszta z automatu poleciala zle :evil:

 

co zrobic ...

 

trzeba kontrolowac prace i zyc dalej

 

a my juz sie cieszylismy na mysl o slicznie wykafelkowanej lazience, teraz nasza radosc zamienila sie na niepokoj :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

Ja w gościach... Czy ktoś brał beton lub bloczki fundamentowe lub cokolwiek z wytwórni "AGRAM" w Łubiance? Mają fajną cenę bloczka fundamentowego, ale nie wiem jak z jakością. Pytam, bo ode mnie na budowę nie mają daleko - budować będę za Ostromeckiem. 8)

Ja brałem bloczki z Łubianki, ale firma nazywała się AGMAR. Jakość bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

Ja w gościach... Czy ktoś brał beton lub bloczki fundamentowe lub cokolwiek z wytwórni "AGRAM" w Łubiance? Mają fajną cenę bloczka fundamentowego, ale nie wiem jak z jakością. Pytam, bo ode mnie na budowę nie mają daleko - budować będę za Ostromeckiem. 8)

Ja brałem bloczki z Łubianki, ale firma nazywała się AGMAR. Jakość bez zastrzeżeń.

dziękuję :D , dobrze, że chociaż jedna osoba buduje się po właściwej stronie Torunia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję :D , dobrze, że chociaż jedna osoba buduje się po właściwej stronie Torunia :wink:

 

hmmmmmmm

 

jesli to jest "wlasciwa" strona to ciekawe dlaczego wiekszosc forumowiczow buduje sie po tej "drugiej" stronie :wink:

 

znaczy się ta druga strona jest niewłaściwa :o :wink: Hmmm, w złym miejscu się budujemy?! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się ta druga strona jest niewłaściwa :o :wink: Hmmm, w złym miejscu się budujemy?! :wink:

 

wedlug mnie rejon torunia (okolice) mozna podzielic na 4 czesci przedzielone wisla na lewo i prawo brzezna oraz miastem na wschod i zachod

 

lubcz/kopanino itd to prawo-wschodnia czesc

 

czerniewice itp to lewo wschodnia

 

rozgarty itd to prawo zachodnia

 

wielka nieszawka itd to lewo zachodnia

 

kazda czesc jest wlasciwa tak samo jak i niewlasciwa

 

dla mnie najwalasciwsza jest lewo zachodnia gdyz zasze mialem lewicowe poglady i kombinowalem cos na lewo oraz bywalem na zachodzie podczas swoich pierwszych zagranicznych wypadow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dzialke -Kopanino- tj. podpisalismy umowe przedwstepna. Mam nadzieje ze szybko wystartujemy.

Ile trawja formalnosci zwiazane z dokumentami przed rozpoczeciem budowy?

Mamy szanse aby w maju rozpoczac, jezeli umowe koncowa podpiszemy w polowie kwietnia?

 

Pozdrawiam

Renata

 

Formalności trochę trwają, samo pozwolenie na budowę z miesiąc potem 2 tyg na uprawomocnienie. Po drodze jeszcze trzeba zdobyć kilka papierów, na które też się czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowniczych z Torunia i nie tylko.....

Miesiąc temu kupisliśmy działkę. Jesteśmy na etapie załatwiania przyłączy, papierów do pozwolenia i zakupu projektu. Najwięcej problemów jak na razie mam z wyborem projektu. Podoba mi się Agnieszka II z MG Projekt, czy ktoś buduje, budował lub planuje budowę tego domku?

 

Pozdrawiam

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowniczych z Torunia i nie tylko.....

Miesiąc temu kupisliśmy działkę. Jesteśmy na etapie załatwiania przyłączy, papierów do pozwolenia i zakupu projektu. Najwięcej problemów jak na razie mam z wyborem projektu. Podoba mi się Agnieszka II z MG Projekt, czy ktoś buduje, budował lub planuje budowę tego domku?

 

Pozdrawiam

Iwona

 

Witaj Iwona w naszym klubie,

ja wprawdzie Agnieszki nie buduję, ale chętnie sie dowiem gdzie postawicie swój wymarzony dom.

Powodzenia w wyborze projektu :)

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dzialke -Kopanino- tj. podpisalismy umowe przedwstepna. Mam nadzieje ze szybko wystartujemy.

Ile trawja formalnosci zwiazane z dokumentami przed rozpoczeciem budowy?

Mamy szanse aby w maju rozpoczac, jezeli umowe koncowa podpiszemy w polowie kwietnia?

 

Pozdrawiam

Renata

 

Gratulacje, ale nie bądź zbyt optymistyczna. Maj raczej niemożliwy, ponieważ załatwianie papierków do adaptacji projektu to minimum miesiąc później jakieś 2 miesiące w starostwie (teraz niestety takie są terminy :evil: ), więc od połowy kwietnia to tak gdzieś do połowy lipca Wam zejdzie.

 

Iwona & Witek witamy w gronie budujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiem. Strasznie długo to wszystko trwa. Najgorzej z prądem, czas oczekiwania na przyłącze to +/- 6 miesięcy. Czy ktoś z Was też walczy z przyłączami czy wszyscy macie uzbrojone działki?

 

Jak już będziecie mieć warunki przyłączenia i będziecie chcieli zaczynać budowę, a prądu jeszcze nie będziecie mieć, to dajcie znać, może coś wymyślimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dzialke -Kopanino- tj. podpisalismy umowe przedwstepna. Mam nadzieje ze szybko wystartujemy.

Ile trawja formalnosci zwiazane z dokumentami przed rozpoczeciem budowy?

Mamy szanse aby w maju rozpoczac, jezeli umowe koncowa podpiszemy w polowie kwietnia?

 

Pozdrawiam

Renata

 

nie

 

cala dokumentacja to minimum 3 miesiace

 

trzeba najpierw wybrac projekt i go zaadoptowac + uzyskac wszelkie warunki i w koncu PNB

 

na WZ czasmi tez sie czeka dluuuuugo a czasami daja je od reki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...