Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za informacje,

Słyszałam, że jeśli chodzi o prąd podczas budowy, to można się dogadać z sąsiadem, kupić skrzynkę itd. Tylko czy sąsiad się zgodzi???

O warunki na prąd, wodę itd. wystąpiliśmy dokładnie wczoraj więc czekamy. Projekt zamawiam prawdopodobnie dzisiaj.

Słyszałam, że na pozwolenie w Toruniu czeka się średnio okolo miesiąca, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, ale z tego co wiem, to Renata kupiła działkę budowlaną, więc nie potrzebuje chyba WZ.

 

kupienie dzialki nie ma nic w spolnego z Warunkami Zabudowy

 

mozna kupic rowniez dzialke bez WZ. np w Grebocinie tesciowie wystapili do gminy o pozwolenie na budowe garazu w granicy dzialki razem z sasiadem. wszystko trwalo dlugo gdyz na ich terenie nie ma od kilku lat planu zagospodarowania przestrzennego i pewnie kazdy wniosek jest traktowany indywidualnie. WZ zostaly wydane indywidualnie i troooooche to trwalo :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzałam do tego, że dla działek budowlanych nie występuje się o WZ, ponieważ działkę budowlaną można mieć tylko na terenie gdzie jest plan zagospodarowania przestrzennego.

 

tak

 

tylko te warunki musisz dostac bo w nich jest napisane np:

 

- jaka jest linia zabudowy

 

- maksymalnie ile kondygnacji

 

- gdzie kalenica dachu

 

- ile maksymalnie % powierzchni dzialki moze zajac budynek

 

bez WZ, ktore musisz dolaczyc do adaptacji nikt Ci prawidlowo nie zrobi adaptacji, nie da pozwolenia na budowe (gdyz nie bedzie mial z czym zweryfikowac projektu i adaptacji) a nawet nie wybierzesz odpowiedniego projektu zgodnego z planem zagospodarowania .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się muszę pochwalić, ze wczoraj na dobre zaczęli tynki kłaść. Nasza sypialnia już zrobiona :) Chyba dzisiaj pojade osobiście na inspekcję :)

Ola jak tam inspekcja?

 

Maya, bylam i widzialam :) Ale było ciemno więc muszę teraz po jasności zobaczyć. To co widziałam podobalo mi się. Ekipa sprawna i czysta. Myślalam, że będzie od cholery wszystkiego na podłodze, a tu niespodzianka. Tam gdzie zrobione to pięknie sprzątnięte. W niedzielę będę po jasności to wtedy będzie prawdziwa chwila prawdy :)

No to zazdroszcze porządnej ekipy u nas syf i malaria bleeeee mamy teraz od 2 do 3 ekip i zaczyna się jazda - kto ma gdzie i co sprzątać. Jak z gówniarzami "oni nie będą tego za kogoś sprzątac"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, ale z tego co wiem, to Renata kupiła działkę budowlaną, więc nie potrzebuje chyba WZ.

 

Dokaldnie-budowlana, z palnem zagospodarowania. Wiec o warunki zabudowy na szczescie nie musimy wystepowac.

Ale mnie troche z terminami podlamaliscie. No coz-trzeba sie uzbroic w cierpliwosc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maya co u Ciebie dzisiaj na placu boju?

generalnie kiepsko, co już słyszycie odemnie nie od dziś :) ale tak to jeszcze nie było... zobaczymy co przyniesie dzisiejsze popołudnie i negocjacje z majstrami. Tak czy tak mamy już ostro pos sufitem i budowanie zaczyna nas frustrować :evil: postępy faktycznie widać ale ... eeeee nie ma co płakać trzeba pociągnąć to do końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mieliśmy zaklepaną ekipę pół roku przed załatwieniem papierów, wiem że to nie jest pocieszające ale u nas byli sprawdzeni ludzie i na tych nam zależało, generalnie im szybciej tym lepiej. Nasz koleś miał terminy rozpisane na przeszło pół roku do przodu, ale to było rok temu nie wiem jak może byc teraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To straszne że na wszystko trzeba tak długo czekać. Maya, zamawiałaś ekipę z takim wyprzedzeniem i co, okazuje się że nie jesteś z niej zadowolona? Nie mam pojecia jak szukać kogoś dobrego do budowy tym bardziej, że nie znam nikogo w Toruniu kto się budował.

mam jedno podstawowe sopstrzeżenie z mojej budowy: nie ma idalnej ekipy :D i na to musisz się raczej przygotować. U nas nie udało się dociągnąć z jedna ekipą z powodów czasowych - my nie mogliśmy czekać a facet jest naprawdę obłożony i prowadzi kilka budów naraz, wzięliśmy kogoś kto robi bardzo szybko ale przy okazji próbuję zdzierac na każdej najmniejszej pierdółce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przykre doświadczenia z ekipą, która wykańczała moje mieszkanie. Zaczynali od łazienki i w zasadzie na niej skończyli. Cały czas wyciągali kasę na materiały i jak ich na końcu podliczyłam to okazało się, że kupili 3xwięcej kleju do płytek niż wszelkie normy przewidują na taką powierzchnię!

To była tylko łazienka więc nie mogę sobie wyobrazić jak to jest jak się dom buduje. Trzeba tam stać cały czas i pilnować czy co?

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przykre doświadczenia z ekipą, która wykańczała moje mieszkanie. Zaczynali od łazienki i w zasadzie na niej skończyli. Cały czas wyciągali kasę na materiały i jak ich na końcu podliczyłam to okazało się, że kupili 3xwięcej kleju do płytek niż wszelkie normy przewidują na taką powierzchnię!

To była tylko łazienka więc nie mogę sobie wyobrazić jak to jest jak się dom buduje. Trzeba tam stać cały czas i pilnować czy co?

:-?

w zasadzie idealną sytuacją jest jesli możesz być na budowie i kupować materiały ale umówmy się niewielu tak może. podeślę ci na pw namiar na naszą pierwszą ekipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...