Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Siedząc sobie w pracy i przeglądając forum natrafiłem na tą grupę i radość mnie ogarnia, będzie można z kimś z okolicy wymieniać się doświadczeniami. My zaczynamy, jak dobrze pójdzie z kredytem, w maju. Działkę mamy w Głogowie. Jeśli będziecie potrzebować porady z zakresu instalacji elektrycznych, komputerowych, to o ile dam rade, postaram się pomóc.

 

Gorąco pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

tescie potrzebuje na wymurowanie nam kominow zwyklej czerwonej pelnej cegly w docelowej ilosci okolo 2800 + na gore klinkier

 

nasze zrodlo po ,93 brutto sie skonczylo

 

dajcie prosze jakies namiary gdzie kupie chociaz 1 palete dobrej cegly bo bylem dzis w 2-3 hurtowniach i nie ma oraz nie wiadomo kiedy beda

 

prosze o jakies namiary a sobie podzwonie

 

przy okazji bede niebawem kupowal cement, zwir, troche gwozdzi, jakas papa - co polecacie, gdzie zadzwonic

 

budowa w Wielkiej nieszawce 7km od mostu drogowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalinowski z Kaszczorka

 

NIC U NIEGO NIGDY NIE KUPIE, NIKOMU NIE POLECE A WRECZ ODRADZE :((

 

Pomimo, ze na dzis mialem zamowiony transport suporexa z Solca nie dostalem go. Pan Kalinowski wzial transport na plac do siebie a ja dostane moze jutro ...........

 

Faktycznie, przeciez ja juz zaplacilem z miesiac temu a ten na placu to moze kilka godzin wczesniej przyniesie zarobek niz jak by przyjechal jutro .......

 

Chciał mnie wyciulać juz wczesniej na bloczkach - powiedzialem NIE, poszukalem i zaoszczedzilem 720 zeta w porownaniu z jego nowa cena

 

Nie ma to jak zadowolony klient

 

Bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex, uspokój się i nie siej bzdur :evil: właśnie jestem po rozmowie telefonicznej z panem Kalinowskim. Rano dzwoniłam do niego, że zbrakło mi 100 szt siporexu 12 cm. Powiedział, że czeka od x czasu na transport i nie wie kiedy dostanie. W między czasie załatwiłam (wstępnie) w Przemysłówce, ale nie mają tylko czekają na transport i nie wiedzą kiedy dokładnie będzie. Przed chwilą pan Kalinowski SAM zadzwonił do mnie, że właśnie dostał transport i czy chcę nadal ten siporex. Zapowiedział od razu, że transport do mnie dopiero jutro, bo dziś dopiero dostał to na plac. SAM SIĘ ZAINTERESOWAŁ. Ja jakoś nie mam z nim problemów, wszystko załatwiam na telefon i nigdy mnie na niczym nie oszukał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Jestem po rozmowie z kandydatem na kierownika budowy, ale tez chciałbym porozmawiać z innym, bo nie wiem czy z nim się dogadam w paru kwestiach. Jeśli możecie polecić swoich kierowników to chętnie z nimi się skontaktuję, oczywiście za ich zgodą. Czekam na P.W. lub [email protected]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex, uspokój się i nie siej bzdur

 

wszystko co napisalem jest prawda wiec nie bardzo rozumiem nazywanie mojej wypowiedzi bzdurami

 

moze wyslac Ci scan mojego potwierdzenia wplaty z napisana data oraz zdjecie mojej dzialki wykonane np. za kilka godzin celem oceny zerowego stanu superexu ?

 

To jest dokladnie to o czym napisalem

 

Ja juz zaplacilem wiec czekam na to co juz jest opoznione a Ty chcesz kupic wiec dostaniesz to co przyjechalo dzis i moglo byc np. dla mnie - wystarczyla by jedynie odrobina dobrej woli ze strony hurtownika ....

 

Czy znow pisze jakies bzdury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Jestem po rozmowie z kandydatem na kierownika budowy, ale tez chciałbym porozmawiać z innym, bo nie wiem czy z nim się dogadam w paru kwestiach. Jeśli możecie polecić swoich kierowników to chętnie z nimi się skontaktuję, oczywiście za ich zgodą. Czekam na P.W. lub [email protected]

 

Pozdrawiam

 

PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

piotrulex

jeszcze raz wielkie dzięki bedę dzwonił we wtorek.

 

jesli chodzi o bloczki betonowe to z checią bym wził 1000 szt budowe dopiero na dobre zaczynam w czerwcu ale jakieś oszczędności mam i częśc materiału juz powoli kupuję. Jesli chodzi o elektrykę to część juz mam za friko pozostałości po budowach. ato kłębek tu a to tam :)

 

 

A jesli można wiedzieć jaki masz projekt, bo ja stawiam rozete z domeny

http://nowydom.onet.pl/3994,projekt.html

 

 

O cenach bedę informował, jak byś dał znać co potrzebujesz bo bedę brał transport suporexu jakieś 60 km od torunia cena taka że i tak się opłaci a dokładną podam cenę moze jeszcze w tym tygodniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was rozeznawał może temat odkurzacza centralnego? Interesuje mnie jak wygląda kosztowo w Toruniu samo położenie instalacji. Dostaliśmy jedną ofertę, ale za 3 gniazda zawołali 1700 zł. Po lekturze różnych postów na forum myślałam, że instalacja to koszt ok 800 zł a tu taka kwota! :o Macie może jakieś informacje na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was rozeznawał może temat odkurzacza centralnego? Interesuje mnie jak wygląda kosztowo w Toruniu samo położenie instalacji. Dostaliśmy jedną ofertę, ale za 3 gniazda zawołali 1700 zł. Po lekturze różnych postów na forum myślałam, że instalacja to koszt ok 800 zł a tu taka kwota! :o Macie może jakieś informacje na ten temat?

 

Jeśli chodzi o odkurzacze centralne to tak jak z większością instalacji, nie koszt urządzenia jest najwyższy, tylko osprzęt do niego. Ja słyszałem i widziałem, jak ludzie, którzy sami zakładają sobie takie instalacje kupują tylko gniazda wtykowe a przewody układają z zwykłych PCV. Ale czy to się opłaca nie wiem? Na pewno żaden autoryzowany monter tego tak nie wykona i nie podpisze gwarancji na urządzenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

piotrulex

jeszcze raz wielkie dzięki bedę dzwonił we wtorek.

 

nie ma problemu

 

jestem wymagajacym klientem a nad wszystko cenie sobie uczciwosc

 

jesli chodzi o bloczki betonowe to z checią bym wził 1000 szt budowe dopiero na dobre zaczynam w czerwcu ale jakieś oszczędności mam i częśc materiału juz powoli kupuję. Jesli chodzi o elektrykę to część juz mam za friko pozostałości po budowach. ato kłębek tu a to tam :)

 

bloczki ja i jeszcze klku forumowiczow kupilo w firmie bettor w lubiczu na ul. grebockiej po 2,20 bez fv

 

moze wobec tego masz cos do opchniecia jak czegos masz za duzo? :)

 

A jesli można wiedzieć jaki masz projekt, bo ja stawiam rozete z domeny

http://nowydom.onet.pl/3994,projekt.html

 

z firmy archigraph projekt vico - mamy dzialke o szerokosci jedynie 16,5 metra wiec z projektami nie moglismy poszalec a ten od razu wpadl nam w oko - mamy ozywicie przerobki

 

O cenach bedę informował, jak byś dał znać co potrzebujesz bo bedę brał transport suporexu jakieś 60 km od torunia cena taka że i tak się opłaci a dokładną podam cenę moze jeszcze w tym tygodniu.

 

superexu bede jeszcze co najmiej z 200 sztuk potrzebowal

 

jesli standardowej jakosci to chetnie na troche sie pisze

 

dawaj znac jak trafisz na cos w ciekawych cenach

 

Pozdrawiam

 

rowniez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odkurzacze centralne to tak jak z większością instalacji, nie koszt urządzenia jest najwyższy, tylko osprzęt do niego. Ja słyszałem i widziałem, jak ludzie, którzy sami zakładają sobie takie instalacje kupują tylko gniazda wtykowe a przewody układają z zwykłych PCV. Ale czy to się opłaca nie wiem? Na pewno żaden autoryzowany monter tego tak nie wykona i nie podpisze gwarancji na urządzenie.

Pozdrawiam

 

gniazdka sa smiesznie tanie

 

normalne kosztuje doslownie kilka malych dyszek

 

rury to zero filozofii

 

a urzadzenie, bez przesady

 

jaka znowu gwarancja, jaki podpis

 

tesciowie maja kupiony za 999 odkurzacz z funkcja praia firmy philips o mocy chyba 2000W i uzywaja go jako centralnego juz z 4 lata. przed sietami odczepia sie go i uzywa do normalnego prania. dom ma z 200m i 4 gniazdka na 2 poziomach. caly system spisuje sie rewelacyjnie a jak zaniose odkurzacz do reklamacji to kto mi powie ze uzywalem go jako centralnego??

 

Pozdrawiam

 

moje motto

 

"nawet jak nie chcesz kupic od razu odkurzacza to przygotuj pod niego instalacje bo pozniej bedzie lekko za pozno". Instalacja jak na moj gust wykonana we wlasnym zakresie to jakies 300 w maksie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"nawet jak nie chcesz kupic od razu odkurzacza to przygotuj pod niego instalacje bo pozniej bedzie lekko za pozno". Instalacja jak na moj gust wykonana we wlasnym zakresie to jakies 300 w maksie

 

No właśnie my nie planujemy w tej chwili zakupu odkurzacza, chcieliśmy tylko rozprowadzić całą instalację. I cena tego mnie zszokowała, bo czytałam, że koszt takiej instalacji przez firmę to ok 800 zł (w zależności od ilości gniazd oczywiście). Ale u nas zaprojektowano tylko 3 gniazda (domek niewielki) a chcą 1700 zł! :-?

Co do samodzielnego wykonania to niestety nie wchodzi w grę - niestety nalezymy do gromadki osób, które nawet gwoździa porządnie nie wbiją :roll: Taki nasz urok :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piotrulex

 

dzwoniłem dzisaj do kierownika, w rozmowie bardzo sympatyczny wiec jestem zainteresowany jego osoba jako kierownika bódowy w zwiazku z tym że w rozmowie stwierdził że jesli numer mam od ciebie to wiem jakie ma stawki wiec podaj na PW cene jaką ci zaoferował.

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja czekam aż mi wody odejdą :oops: - oczywiście te gruntowe - na razie za wysoko żeby kopać fundamenty.

 

Na razie staram się zabezpieczyć ludzi doi roboty na pół roku na przód - wcale nie łatwe zadanie... :wink:

 

Byłbym wdzięczny za jakieś namiary na tartaki lub firmy gdzie mogę zamówić więdźbę dachową - ok. 12 m.sz. drewna - najlepiej gdzieś po stronie Podgórza/Nieszawki (transport może być tańszy) - szukam też jakichś cieśli doi jej postawienia (około czerwca/lipca).

 

No i te materiały - szok.... :evil: :evil: :evil:

 

Pozdrawiam

 

Thomass (niedługo z Nieszawki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piotrulex

 

dzwoniłem dzisaj do kierownika, w rozmowie bardzo sympatyczny wiec jestem zainteresowany jego osoba jako kierownika bódowy w zwiazku z tym że w rozmowie stwierdził że jesli numer mam od ciebie to wiem jakie ma stawki wiec podaj na PW cene jaką ci zaoferował.

pozdro

 

czolem

 

ciesze ze ze moglem pomoc

 

zraz wysle priv z cenami kierownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...