Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ponawiam swoje pytanie

skąd braliście baraki czy jakieś budy na budowę?

 

kupilismy pare drągów, desek, papy, gwozdzi, 2 zawiasy, zamkniecie i klodke oraz kilka platow starego eternitu na dach

 

w ciagu jednego popoludnia mielismy piekny barak pod wymiar ktory juz prawie rok stoi i ma sie dobrze

 

niebawem drewno pojdzie do pieca, papa na smietnik a eternit do utylizacji :wink:

 

My mamy też taką drewnianą budkę :p

 

dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

 

ponawiam swoje pytanie

skąd braliście baraki czy jakieś budy na budowę?

 

nasza budowa już się zaczęła, cieszymy sie bardzo z postępu prac, choć to dopiero fundamenty

 

nasza ekipa troche nas pogoniła, umowę mieliśmy spisaną na rozpoczęcie prac w kwietniu, dokładnie 15, a tymczasem fundament już prawie skończony, dobrze, że przesunięcie w tą stronę a nie w drugą :D

u nas do tej pory nie było baraczka, ale teraz to konieczność. musimy też coś nabyć z rozeznania wynika że można dostac używany za około 1000 lub nówkę za 1300-1500. Przy używanym koszt transporu dodatowo. Nic taniej nie udało mi się znaleźć i oczywiście nie mam już czasu żeby dłużej szukać, więc pewnie skończy się na zakupionym na allegro nowym :(

juezzzzzuuuuu życzę Ci samych takich terminów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ola, jak kuchnia. Czy dobrze kojarze, ze tez wzielas z IKEI? Jaki wzor? czekamy z niecierpliwoscia na zdjatka.

 

A jak krowki? Nauczylas sie juz tej zwrotki? :wink: Moge podsylac nastepna? :lol:

No kuchnia stoi, co prawda w kawałkach. Tak z ikei- stadt- u nas do wiejskiego domku :)

wczoraj było palenie kartonów i o zdjęciach znów zapomniała :o :oops:

Dawaj resztę o krowach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ola, jak kuchnia. Czy dobrze kojarze, ze tez wzielas z IKEI? Jaki wzor? czekamy z niecierpliwoscia na zdjatka.

 

A jak krowki? Nauczylas sie juz tej zwrotki? :wink: Moge podsylac nastepna? :lol:

No kuchnia stoi, co prawda w kawałkach. Tak z ikei- stadt- u nas do wiejskiego domku :)

wczoraj było palenie kartonów i o zdjęciach znów zapomniała :o :oops:

Dawaj resztę o krowach :D

 

No to bedziesz miala kuchnie prawie identyczna (fronty) jak ja w mieszkaniu. Bardzo mile ja wspominam. Z drewnianymi dodatkami dawala duzo ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny sprzedajecie mieszkania przez pośredników czy same?

Ola i anika_dd???

 

chcieliśmy sprzedać bez pośredników, bo to jednak zawsze trzeba im odpalic dolę, ale się nie udało... :-? zainteresowanie było, można powiedzieć, żadne...

 

tak więc korzystalismy z usług pośrednictwa co nas kosztowało 1% wartości mieszkania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam swoje pytanie

skąd braliście baraki czy jakieś budy na budowę?

 

kupilismy pare drągów, desek, papy, gwozdzi, 2 zawiasy, zamkniecie i klodke oraz kilka platow starego eternitu na dach

 

w ciagu jednego popoludnia mielismy piekny barak pod wymiar ktory juz prawie rok stoi i ma sie dobrze

 

niebawem drewno pojdzie do pieca, papa na smietnik a eternit do utylizacji :wink:

Ja swoja zamowilem z allegro - bylo najtaniej 1500zl jakies pol roku temu z dostawa i montazem i nawet jednym wprawdzie skromnym ale zawsze zamkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba norma. U mnie wykończeniówka trwała ponad rok (to, co w domu ponad stan surowy zamknięty).

 

spokojnie

 

2 kwietnia 2007 zostala wbita pierwsza lopata

 

weekend majowy mamy zamiar spedzic w nowym domu

 

dodam, ze od poczatku na naszej budowie pracuje majster z pomocnikiem (oczywiscie po za takimi pracami jak dach, hydraulika, wylewki maszynowe) i robia wszystko sami (mury, stropy, ocieplenie, tynki, gladzie, regipsy itd)

 

w czasie tego roku mieli okolo 1,5 miesiace przerwy gdyz stawiali w tym czasie inny dom, nieco mniejszy, w stanie surowym otwartym :wink:

 

w tej chwili do pelni szczescia brakuje nam zrobionej kuchni oraz jednej lazienki + balustrady na schodach - malowanie czy panele to we wlasnym zakresie i niewielkim koszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego kierownika budowy.Mój potencjalny wykonawca zaproponował mi swojego znajomego kierownika(taki tylko od podpisu :roll: ) a ja mam wziąść nadzór budowlany.Wolałabym raczej porządnego kierownika mieć,bo układ ekipa-kierownik znajomy mi nieodpowiada.Jak często wasi kierownicy zaglądali na budowę i ile sobie teraz życzą?

 

Ja też szukam kierownika budowy. Jeśli macie kogoś wartego polecenia proszę o namiary, albo chociaż pomysły jak go szukać?

 

Pozdrawiam

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...