Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

 

Czy ktoś ma jakieś pozytywne bądź negatywne doświadczenia z firmą FERRUM na ul. Mickiewicza i ich oknami ?

Właśnie robię wycenę okien i oni są najtańsi ok. 2000 od Oknoplastu i ok. 1000 zł od Oknovidu i zastanawiam się którą z tych firm wybrać.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Czy ktoś ma jakieś pozytywne bądź negatywne doświadczenia z firmą FERRUM na ul. Mickiewicza i ich oknami ?

Właśnie robię wycenę okien i oni są najtańsi ok. 2000 od Oknoplastu i ok. 1000 zł od Oknovidu i zastanawiam się którą z tych firm wybrać.

 

pzdr

 

biura oknovidu w Toruniu - chyba 4 - maja innych wlascicieli a co za tym idzie maja rozne konkurencyjne w stosunku do siebie ceny

 

Proponuje sprawdzic biuro na długiej, jadac od chelminskiej zaraz po lewej stronie na parterze mieszkalnego budynku

 

tam dali mi naprawde dobra oferte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola i Krzysiek mają okna Ferrum chyba, więc na temat ich jakości mogą się wypowiedzieć oni. A co do cen jak z Oknoplastu masz tylko 2000 różnicy, to może warto się zastanowić - bardzo dobre okna podobno.

 

u nas z krakowa wychodzily na 14,5 a zakupilismy za jakies 11,0 wiec to ponad 30% roznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Nastka mówiła my mamy z Ferrum, ale z Rubinkowa z Wyszyńskiego. Z okien póki co jestesmy zadowoleni, ale jak będzie to się okaże po jakimś czasie użytkowania. Ekipa monterska bardzo sprawna była. Oknovid też nam wyszedl drożej, ale nie było jakiejś szalonej różnicy cenowej. Do oknoplastu to nawet nie próbowaliśmy, bo oni sa sporo drożsi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd braliście stemple budowlane? Może ktoś chce sprzedać?

 

kto może zrobić mi projekt przyłącza wodnego? Możecie kogoś polecić?

 

:roll:

 

od lesniczego - kilkadziesiat lezy na budowie we Wielkiej Nieszawce

 

na projekt przylacza mam kogos - jak co to zglos sie na priv a podesle namiar- najpredzej jutro wieczorem - mam w lapie a teraz juz wlaczac nie bede

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiem. Strasznie długo to wszystko trwa. Najgorzej z prądem, czas oczekiwania na przyłącze to +/- 6 miesięcy. Czy ktoś z Was też walczy z przyłączami czy wszyscy macie uzbrojone działki?

 

Jak już będziecie mieć warunki przyłączenia i będziecie chcieli zaczynać budowę, a prądu jeszcze nie będziecie mieć, to dajcie znać, może coś wymyślimy :wink:

 

nastka, a czy my moglibyśmy skorzystać z uprzejmości w sprawie prądu :oops: ?

 

na razie prąd pożyczamy ale nie jest to komfortowa sytuacja :x , mamy decyzję z energetyki, dokładnie zatwierdzenie projektu i pozwolenie na budowę linii energetycznej ale w energetyce twierdzą, że mają czas do 15 bodajże maja (wtedy mija przepisowe pół roku) a to dla nas strasznie późno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chdzi o przyłącze energetyczne to coś o tym wiem :) u mnie już stoi skrzynka

 

Energa ma czas bodaj 5 m-cy - jest w umowie i z doświadczenia wiem, że na działkę przyjadą w ostatnim tygodniu i w ciągu kilku godzin zrobią to przyłącze.

 

To jednak nie wszystko - później trzeba zlecić projekt kolejnego przyłącza - od skrzynki z licznikiem do skrzynki budowlanej, podpisać umowę w ZE i zainstalować skrzynkę budowlaną. Na końcu ZE zakłada licznik i można hulać.

 

Ja jestem na tym drugim etapie i walczę z przyłączem wodnym. Gazu nie będę miał, kanalizy również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejść tego nie można, ale z tego co się dowiadywałem to już idzie raz dwa

 

po co to - nie pytaj, ja przestałem zadawać takie pytania :wink: trzeba przyjąć to za pewnik

 

a co do sąsiadów to doskonale znam temat - mam podobnych od których chcę wyrwać zgodę na wejście na działkę i wpięcie się do wodociągu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...