Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

To jednak nie wszystko - później trzeba zlecić projekt kolejnego przyłącza - od skrzynki z licznikiem do skrzynki budowlanej, podpisać umowę w ZE i zainstalować skrzynkę budowlaną. Na końcu ZE zakłada licznik i można hulać.

To nie jest tak do końca. Projekt nie jest na tym etapie potrzebny. Niezbędne jest postawienie skrzynki budowlanej, doprowadzenie z niej kabla w pobliże przyłącza i protokół podpisany przez uprawnionego elektryka (wskażą ci kogoś w ZE lub sąsiedzi z innej pobliskiej budowy). Po tym podpisanie umowy i podłączają prąd budowlany.

Później powtórka z rozrywki - budowa przyłącza docelowego i rozdzielni już w domku, protokół, umowa na taryfę komunalną i przełączenie.

 

Pierwszy z wymienionych przeze mnie etapów można pominąć (kosztuje zarówno papier, skrzynka jak i droższy prąd). Jeżeli to tylko możliwe należy pożyczyć prąd od sąsiada i budować. Po postawieniu dachu można już przejść bezpośrednio do etapu drugiego (docelowa rozdzielnia, kabel, protokół, umowa docelowa, przyłączenie). Nawet jeżeli będziecie płacić sąsiadowi całe jego rachunki interes się opłaci (no chyba, że grzje prądem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym poznac Wasze opinie odnosnie dachowki, czy macie betonowe czy moze ceramiczne, jaka jest roznica w cenie miedzy betonowa i ceramiczna i co polecacie? Nurtuje mnie jednak tez problem mchu na dachu, ostatnio jezdzilem po okolicy i zauwazylem ze czesc calkiem nowych dachow jest juz pokryta mchem od czego to zalezy i czym sie sugerowac przy zakupie?Producentem? Doradzcie cos prosze, wlasnie zamowilem wiezbe i musze sie na cos zdecydowac a zauwazylem,ze na Was mozna zawsze liczyc. Dzieki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd braliście stemple budowlane? Może ktoś chce sprzedać?

 

kto może zrobić mi projekt przyłącza wodnego? Możecie kogoś polecić?

 

:roll:

 

od lesniczego - kilkadziesiat lezy na budowie we Wielkiej Nieszawce

 

na projekt przylacza mam kogos - jak co to zglos sie na priv a podesle namiar- najpredzej jutro wieczorem - mam w lapie a teraz juz wlaczac nie bede

 

Swieta swieta i po swietach. wlasnie wrocilismy po przejechaniu 400km w jedna strone

 

w koncu troche relaksu bez myslenia o budowaniu

 

bylo tylko picie piwa, domowego wina i nalewek oraz jedno wielkie jedzenie ...

 

pewnie nie wuwierzycie lecz gosc nam jeszcze nie skonczyl kafelek w kuchni a przypomne ze w sumie to okolo 100 sztuk plytek 25x33cm - jutro stuknie mu 3 tydzien jak zaczal :o

 

majster skonczyl gladzie i zabiera sie za kafelki w malej lazience - obstawiam ze zrobi ja w tydzien czasu i zapytamy sie "fachowca" od kafli czy nie chce zaplacic nam troche kasy i zostac na przyuczenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym poznac Wasze opinie odnosnie dachowki, czy macie betonowe czy moze ceramiczne, jaka jest roznica w cenie miedzy betonowa i ceramiczna i co polecacie? Nurtuje mnie jednak tez problem mchu na dachu, ostatnio jezdzilem po okolicy i zauwazylem ze czesc calkiem nowych dachow jest juz pokryta mchem od czego to zalezy i czym sie sugerowac przy zakupie?Producentem? Doradzcie cos prosze, wlasnie zamowilem wiezbe i musze sie na cos zdecydowac a zauwazylem,ze na Was mozna zawsze liczyc. Dzieki i pozdrawiam

 

my zastanawialismy sie nad cementowym euronitem a ceramiznym koramikiem

 

mamy ceramike aczy bylo wrto to sie okaze za jakis czas

 

roznica w cenie na calosci to pewnie co najmniej z 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...