Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

a my wczoraj skorzystaliśmy z pięknej pogody i zabraliśmy się za porządki przed domem. Przewaliliśmy chyba z tonę ziemii, posadziliśmy kilka drzewek. Wieczorem wyszliśmy przed domek bardzo dumni, że tyle udało nam się zrobić :D

Ale dziś nie mogę się ruszać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr czekam na wieści schodowe z niecierpliwością.

 

moze w czwartek wieczorem bede mogl porownac obie wyceny :D

 

A jaką masz na razie wycenę tzn. ile wyszło? Ile masz schodów do obłożenia?

Bo my spocznik chcemy jak schody zrobić, ale już na pietrze zrobić panele.

 

Jeden wstepnie i niezobowiazujaco powiedzial okolo 7 tysi za schody z partetu na poddasze + spocznik. tylko ze nasz spocznik jest nieco wiekszy i ma spokojnie z 3 metry. ile jest stopni to nie wiem ale raczej standardowo :D

 

z racji tego ze na pietrze podest bedzie w panelach to w identycznych chcemy zrobic podest ze wzgledow ekonomicznych

 

jak drewno wybierzemy ciemne to podest i spocznik jasny albo odwrotnie

 

dam znac jak tylko bede mial konkretne wyceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden wstepnie i niezobowiazujaco powiedzial okolo 7 tysi za schody z partetu na poddasze + spocznik. tylko ze nasz spocznik jest nieco wiekszy i ma spokojnie z 3 metry. ile jest stopni to nie wiem ale raczej standardowo :D

 

z racji tego ze na pietrze podest bedzie w panelach to w identycznych chcemy zrobic podest ze wzgledow ekonomicznych

 

jak drewno wybierzemy ciemne to podest i spocznik jasny albo odwrotnie

 

dam znac jak tylko bede mial konkretne wyceny

 

Rozumiem ze to z balustradą?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeden wstepnie i niezobowiazujaco powiedzial okolo 7 tysi za schody z partetu na poddasze + spocznik. tylko ze nasz spocznik jest nieco wiekszy i ma spokojnie z 3 metry. ile jest stopni to nie wiem ale raczej standardowo :D

...

 

Ja sie nacialem z jedna wycena moich schodow bo jeden podawal ceny ale brutto a drugi nettto a tu trzeba doliczyc VAT 7% jesli na osobe. Trzeba zawsze dopytac sie jak kto podaje ceny. Zazwyczaj podaja netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa ceny bez faktury (a wiec netto) gdyz takowa jest mi nie potrzebna

 

cena oczywiscie z balustrada z 2 tralkami na stopien

 

Dzieki za uwagi itd lecz mam juz swoje lata i wiem jak podaja ceny wiec zawsze sie o to pytam :wink: a porownujac bede porownywac ceny netto lub brutto lub po prostu to co fizycznie musze zaplacic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex

kiedy Ci te drzwi zakładają?

 

Aga

poproszę ten namiar nie zaszkodzi spróbować, choć sprawa nie jest jakaś super pilna.

 

Tom 212

też poproszę.

 

Dobrze że wcześniej oświeciliście mnie ile mogą chcieć.

 

Ola

jak będziesz w pobliżu to daj znać - mam nadzieję że teraz już szybko u teściów nie będę :roll: - wizyta "świąteczna" odpękana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też firma która chciała 0,8%, podpisałem z nimi umowę na wyłączność na miesiąc i nic nie zrobili. Ściemniali, nie było Klientów i słabiutko.....

 

Tak więc może też nie ma co iść na najniższą marżę.

 

Pewnie że nie będę się przepychać o drobną różnicę ale 3% a jeden to różnica. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie juz doczekac drzwi, ale na moje przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać :wink:

 

nasze juz jakis czas czekaja i sa gotowe do zamontowania lecz moim zdaniem nie ma sie co z tym spieszyc. wystarczy, ze popatrze jak w tej chwili sa zniszczone te tymczasowe. docelowe drzwi im pozniej zamontowane tym lepiej - nie trzeba wtedy zbytnio uwazac i sie stresowac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja zahaczyła o temat schodów. Ja mogę polecić tego stolarza:

http://www.stolarnia-mikowski.yoyo.pl/

Specjalizuje się ostatnio w schodach i drzwiach. Z jego pracy u mnie jestem zadowolony.

 

o kurcze! weszłam na tę stronę i az mi serducho mocniej zabiło :D

nie do stolarza oczywiście :wink:

zakład mieści się w mojej rodzinnej miejscowości :D

 

jeżeli ktoś się będzie fatygował do Książek to jest tam tez niedaleko drugi stolarz, nazywa się Kwaśniewski i mieszka na ulicy Osiedlowej i efekty jego pracy widziałam ale nie schody niestety tylko zabudowę przedpokoju, wykonana moim zdanem i uzytkowników mebelków, dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie juz doczekac drzwi, ale na moje przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać :wink:

 

nasze juz jakis czas czekaja i sa gotowe do zamontowania lecz moim zdaniem nie ma sie co z tym spieszyc. wystarczy, ze popatrze jak w tej chwili sa zniszczone te tymczasowe. docelowe drzwi im pozniej zamontowane tym lepiej - nie trzeba wtedy zbytnio uwazac i sie stresowac :wink:

w sumie racja :) ale wstawiasz przed malowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie juz doczekac drzwi, ale na moje przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać :wink:

 

nasze juz jakis czas czekaja i sa gotowe do zamontowania lecz moim zdaniem nie ma sie co z tym spieszyc. wystarczy, ze popatrze jak w tej chwili sa zniszczone te tymczasowe. docelowe drzwi im pozniej zamontowane tym lepiej - nie trzeba wtedy zbytnio uwazac i sie stresowac :wink:

w sumie racja :) ale wstawiasz przed malowaniem?

 

tak, tak

 

mam z grubsza wygladziowane ale bez bezposrednich okolic drzwi

 

jak beda drzwi to zostanie okolica ladnie i delikatnie wytynkowana, wygladziowana, przeszlifowana, zagruntowana i pomalowana

 

papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem z budowy gdzie ustalilem wyprowadzenie przewodo pod oswietlenie lustra w lazience oraz wlacznik do niego

 

Obmierzylem tez parapety zewnetrzne

 

Kupimy z firmy http://www.koncajs.pl/?id=oferta za posrednictwem 2M na Sienkiewicza

 

Za calosc zaplace rownego tysiaka a dodatkowo montuje sie to bardzo latwo a to tez wazne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze ze jestes juz tak daleko. My dopiero startujemy, mam nadzieje, juz niedlugo. Projekt sie "adoptuje", mapka geodezyjna sie robi, czekamy na odpowiedz z energetyki (warunki). Jak tylko wszystko "sie zrobi" wystepujemy o pozwolenie na budowe. Nasza dzialka jest objeta planem zagospodarowania wiec na pozwolenie nie powinnismy dlugo czekac (zapewnienie naszej architekt).

 

Pozdrawiam

Renata

 

ps. Agnieszka -widzialam Twoj domek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze ze jestes juz tak daleko. My dopiero startujemy...........

 

to naprawde leci bardzo szybki i ani sie obejrzysz a bedziesz firanki wieszac i kwiatki przesadzac

 

jutro bedziemy mieli panele w komforcie do odbioru - wszystko w cenie 29,95 za wyjatkiem kuchni za 47,95

 

za same panele prawie 4 kola do zaplaty + listwy, uchwyty, narozniki, pianki, folie i inne bzdety oraz transport no i jeszcze z kims od montazu trzeba sie dogadac

 

montaz podobno nie jest skomplikowany lecz dla kogos takiego jak ja to pewnie z 3 weekendy roboty a czas jest tu wart najwiecej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro bedziemy mieli panele w komforcie do odbioru - wszystko w cenie 29,95 za wyjatkiem kuchni za 47,95

 

za same panele prawie 4 kola do zaplaty + listwy, uchwyty, narozniki, pianki, folie i inne bzdety oraz transport no i jeszcze z kims od montazu trzeba sie dogadac

 

No niby takie tanie panele, a też się niezła sumka uzbiera, a co dopiero jak ktoś parkiet robi albo dechy, jakie to są koszty :o

Ja napewno też wezmę panele :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...