Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

A ja czekam aż mi wody odejdą :oops: - oczywiście te gruntowe - na razie za wysoko żeby kopać fundamenty.

 

Na razie staram się zabezpieczyć ludzi doi roboty na pół roku na przód - wcale nie łatwe zadanie... :wink:

 

Byłbym wdzięczny za jakieś namiary na tartaki lub firmy gdzie mogę zamówić więdźbę dachową - ok. 12 m.sz. drewna - najlepiej gdzieś po stronie Podgórza/Nieszawki (transport może być tańszy) - szukam też jakichś cieśli doi jej postawienia (około czerwca/lipca).

 

No i te materiały - szok.... :evil: :evil: :evil:

 

Pozdrawiam

 

Thomass (niedługo z Nieszawki)

 

z tymi wodami to pisalem Ci juz dluzszy czas temu ze bedziesz mial problemy

 

ja ludzi tak jakby prawie mam

 

bardzo dobrym ciesla ktory od wielu lat robi dachy jest brat mojego ojca czyli moj wojek

 

nie ma po jecia ile bierze, wiem tylko ze jest dobry i robi nawet bardzo skomplikowane konstrukcje

 

ma tez jakis zaprzyjazniony tartak czy nawet 2 skad bierze drewno - cen nie znam

 

Jesli interesuja Cie namiary to prosze daj znac w tym watku lub priv

 

PS. przywiezli mi gazobeton z 2 dniowym opoznieniem. na wczoraj mialem ludzi do rozladunku a dzis zasuwalem sam z bratem i troche sasiad pomagal

 

prawie 4 godziny 910 duzych 24

 

myslalem ze do samochodu nie wsiade po tej robocie nie mowiac juz o wcisnieciu sprzegla :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Witam, to nasz pierwszy wpis na forum, więc mam nadzieję, że nie będzie większej porażki :oops:

Jutro wielkim i raźnym krokiem udajemy się do notariusza celem podpisania aktu notarialnego, co prawda warunkowego, bo z czystej grzeczności należy zapytać Szanowną Agencję, czy nie ostrzy sobie zębisk na "nasz kawałek podłogi", ale to już coś.

Bardzo fajnie, że powstał ten wątek, który z uwagi na lokalizację naszej działki jest nam bliższy niż grupa z Murowańca.

Mam pytanie do Sławka z Głogowa - czyżbyśmy mieli zostać sąsiadami? :D my też jak najszybciej chcemy wystartować z budową ale załatwiamy na razie wszelkie formalności. Nasza działka też jest w Głogowie :D

Pozdrawiam wszystkich budujących w okolicach Torunia i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do Sławka z Głogowa - czyżbyśmy mieli zostać sąsiadami? :D my też jak najszybciej chcemy wystartować z budową ale załatwiamy na razie wszelkie formalności. Nasza działka też jest w Głogowie :D

Pozdrawiam wszystkich budujących w okolicach Torunia i nie tylko.

 

Inkka to zależy czy bliskimi czy dalekimi ale napewno sąsiadami.

 

My mamy działkę w prawo od trasy na Łążynek. Koło nas jak narazie jeden stan surowy otwarty, jedne ław i jeden wykop pod ławy i niebawem my kopiemy.

 

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wielkim i raźnym krokiem udajemy się do notariusza celem podpisania aktu notarialnego, co prawda warunkowego, bo z czystej grzeczności należy zapytać Szanowną Agencję, czy nie ostrzy sobie zębisk na "nasz kawałek podłogi", ale to już coś.

 

Inkka napisz jak u notariusza, wszystko załatwione?

 

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notariusz załatwiony. :D Chcieliśmy od razu zamówić projekt, ale na mapce w warunkach zabudowy planowany zjazd jest po lewej stronie działki a nasz garaż będzie po prawej :-? Chcemy mieć pewność, że nie będziemy musieli przed domkiem budować małego placu manewrowego. Nie mam pojęcia co z ekipą budowalną - dwóch kandydatów ma się wypowiedzieć po zapoznaniu się z projektem. Casting po otrzymaniu projektów. Casting na materiały budowlane - w trakcie. Casting na projekt zakończony

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=33&a=68&sid=5

 

Pewnie w weekend będziemy krążyć po okolicy i umacniać się w przekonaniu jakiego to trafnego wyboru dokonaliśmy (wizja poniesienia bliżej jeszcze nieokreślonych ale z pewnością nie małych kosztów w najbliższej przyszłości powoduje, że budzę się z myślą, że nasza decyzja jest jedyną słuszną i zwalczam w zarodku wszelkie wątpliwości :D

Pozdrwoienia dla całej grupy toruńskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ladny domeczek tylko ta lazienka jakas taka malusia strasznie - moze zakombinujcie zmniejszenie nieco pokoi kosztem powieszenia choc o 50% lazienki?

 

jak bedziesz jezdzila po hurtowniach za materialami to jezdzij dopiero wtedy jak chcesz kupic. w\czesniej sie o nic nie pytaj bonastepnego dnia moze byc drozej i sie tylko zdenerwujesz. jak znajdzisz dobra oferte to plac gotowe, bierz potwierdzenie i odsapni chwile do nastepnych zakupow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienkę rzeczywiście będziemy powiększać, bo występuje konflikt interesów. Dom to rzecz na długie lata a wojna prysznicowców z wannowcami w dłuższym okresie czasu - niekorzystna :D Na razie z wielką niecierpliwością czekam na projekt co by chociaż na bardziej sprecyzowanym papierze oczyma wyobraźni dostzrec to co dla mnie jest w tej chwili niewyobrażalne. :wink:

Pozdrawiam i czekam na Wasze wpisy, bo ostanio grupa toruńska coś podupada :wink:

Inkka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie. Mamy zamiar w tym roku rozpocząć budowę w Złotorii. Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania ekipy budowlanej i w związku z tym mam prośbę czy ktoś może ma namiary na jakąś sprawdzoną. Z góry dziękuję. Pozdrowienia dla Agnieszkakusi po sąsiedzku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich budujących i planujących budowy.

 

Dziś otrzymałem kilka telefonów do różnych ekip budowlanych. Jeśli mówi się że nie ma wykonawców do roboty to nie wiem skąd się to bierze. Dzisiaj otrzymałem pięć telefonów. Firmy gotowe pracować od zaraz. Wiec dzisiaj rozpoczynam kasting na ekipę budowlaną. i ceny wcale nie z kosmosu. spotkanie z pierwszym dziś o 18:00. Wiem, ktoś powie że wszyscy najlepsi są zajęci i ich terminy też, ale ich wcześniejszą prace chcę obejrzeć.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszkakusi nasza działka jest przy ulicy Grabowej, zamierzamy rozpocząć budowę jesienią po załatwieniu całej papierologii. W tej chwili poszukujemy ekipy budowlanej, jeden majster za postawienie domu 150 m zażyczył sobie 54 tys. :o za stan surowy. Jesteśmy przerażeni !- mamy nadzieję, że uda nam się znależć kogoś za rozsądną cenę. Pozdrawiam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eda@

 

Mam do polecenia bardzo dobrą ekipę (ojciec + 2 synów). Sprawdzeni, ocena 5+. Cenowo normalni. Sam planowałem z nimi budowę ale ,,właśnie jedyny wolny termin to jesień 07'' .

Zdecydowałem się na inną tylko ze względu na ,,wiosenny start''.

Namiary mogę przesłać na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem kilka telefonów do różnych ekip budowlanych. Jeśli mówi się że nie ma wykonawców do roboty to nie wiem skąd się to bierze.

 

Koniecznie zdaj relację z poszczególnych spotkań, wrażenia, spostrzeżenia, czym Was zaskoczyli (niekoniecznie negatywnie :D A jeśli cała piątka będzie cudowna i jedyna w swoim rodzaju w całym regionie a Ty będziesz siłą rzeczy musiał zdecydować się tylko na tego jednego, to odstąp proszę łaskawie sąsiadce telefony do pozostałej czwórki wspaniałych. :D

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas juz prawie stoi drewniana szopeczka na betoniarke i lakies lopaty. juz prawie jest zrobine odeskowanie rowkow pod lawy. od przyszlego tygodnia skrecamy metalowe kratki do law z pretow

 

wyglada nasza dzialeczka coraz ladniej :)

 

moje ostatnie ceny to:

 

deski - 450

cegla pelna - 0,96

cement - 420

papa 15m - 55

gozdzie 125mm - 6,50

przewod plaski ydyp 3x2,5 do 750V - 1,50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zdaj relację z poszczególnych spotkań, wrażenia, spostrzeżenia, czym Was zaskoczyli (niekoniecznie negatywnie :D A jeśli cała piątka będzie cudowna i jedyna w swoim rodzaju w całym regionie a Ty będziesz siłą rzeczy musiał zdecydować się tylko na tego jednego, to odstąp proszę łaskawie sąsiadce telefony do pozostałej czwórki wspaniałych. :D

Pozdrawiam serdecznie

 

Witam

 

Jestem po trzech spotkaniach i moje wrażenia: na razie jest ok.

 

1. Gość bez działalności gospodarczej, ale ma ludzi sprzęt i doświadczenie. Schludny, mimo że był w ubraniu roboczym, nie było widać po nim skłonności do alkoholu. "++" dla niego.

 

2. Spotkanie na naszej działce obejrzeli, popatrzyli w projekt popytali, dysponują sprzętem, właściciel jest w trakcie wykonywania uprawnień budowlanych, większą budowę mają w okolicy, więc sprzęt mogą szybko dostarczyć na budowę, jeśli coś będzie potrzebne. Po właścicielu też nie było widać nadmiernej skłonności do alkoholu. Nie biorą budowy z ich materiałem. "+" Dla niego.

 

3. Spotkanie gdzieś na parkingu odkładane trzy razy. Właściciel wyrwany z pracy przejrzał projekt w samochodzie i woził kopie do wyceny. Twierdził ze ma murarzy, a on zajmuje się wykończeniówką. Zakręcił się przy ścianach nośnych patrząc na projekt. Ogólny wizerunek na mały" -" a za możliwość załatwiania materiałów "+".

 

Oferty mam otrzymać we wtorek to napiszę jak dalej się sprawy mają. Następne spotkania po świętach.

 

Wszystkim budującym w okolicach naszego pięknego Torunia, z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkiego najlepszego, siły do budowy i materiałów w dobrych cenach.

 

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...