Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

A ponieważ sprawdziłem jeszcze żłobki - Młodszego poślemy tam od września- juz wiem że przy żłobkach nie ma możliwości aby dziecko było spoza gminy. Gmina nie przekazuje pieniędzy w przypadku żlobków.

 

Tak więc "A to Polska właśnie" staje się baardzo aktualne.

 

 

A żłobki polecam bardzo. Stereotypy kłamią, mam to doświadczenie po Starszym synu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponieważ sprawdziłem jeszcze żłobki - Młodszego poślemy tam od września- juz wiem że przy żłobkach nie ma możliwości aby dziecko było spoza gminy. Gmina nie przekazuje pieniędzy w przypadku żlobków.

 

Tak więc "A to Polska właśnie" staje się baardzo aktualne.

 

Powiem,Ci ze tak nie tylko jest w Polsce. Mieszkamy w Niemczech, w polowie roku przeprowadzalismy sie do innej gminy i przypadek dokladnie taki sam. Jedna gmina nie chce finansowac przedszkola w drugiej gminie. Najwazniejszy meldunek dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie zlobka i przedszkola

 

Zona jest zamekdowana w Toruniu

 

ja jestem zameldowany we Wielkiej Nieszawce

 

mieszkamy w Grebocinie gm. Lubicz

 

budujemy sie we Wielkiej Nieszawce

 

Corka chodzi do zlobka w Toruniu bo zona ma tam meldunek a jak bedzie uruchomione przedszkole we Wielkiej Nieszawce to z zapisem tez nie bedzie problemu gdyz ja tam mam meldunek :wink:

 

samochod jest na mnie gdyz po za miastem sa nizsze stawki OC

 

mamy z temi meldunkami namieszane celowo i wybieramy zawsze lapsza dla nas opcje

 

np. przed 2US jest latwiej zaparkowac auto i wlasnie tam sie rozliczamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę zmienić na inną nazwę - czekam na propozycje :D

 

szczerze Ci powiem, ze chcialem niedawno zaproponowac zmiane nazwy tematu lub nawet zamkniecie i zalozenie bardziej aktualnego

 

ta nazwa co jest jak najbardziej mi odpowiada i pokrywa sie z moim podpisem:

 

"Pozdrowienia z Torunia i okolic"

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie dobrego ortodonte w Toruniu? Najchetniej dzieciecego.

 

My chodzimy do Dominiki Rakowieckiej przyjmuje przy Kaszowniku.Wiele osób mi ją polecało więc zdecydowaliśmy się na nią ale jeszcze za wiele nie mogę powiedzieć bo jestesmy dopiero po 2 wizycie.

 

Bardzo dziekuje. Moze jeszcze ktos zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła Pani w "nowym" Urzędzie Gminy powiedziała:

" Nie ma takiej możliwości aby nasza gmina dopłacała do Pańskiego dziecka w przedszkolu"

 

I to tyle....

 

dziwisz sie?

 

skoro my za dziecko w zlobku placimy z 200 pare zeta miesiecznie to pewnie nie jest nawet 1/3 kosztow jego pobytu. ktos wiec doplaca. dziwne gdyby doplacala "obca" gima ktorej formalnie nie jest sie mieszkancem gdy nawet dla mieszkancow jest tych miejsc za malo ...

 

mnie to nie dziwi i dlatego mamy meldunki jak wyzej dzis pisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...