Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no i super, a ekipa z Torunia?

z nimi trzeba "walczyć" o każdy grosz, inaczej zdarli by z ciebie ile wlezie.

 

Tak z Torunia. Podpisana umowa , która ma gwarantuje odpowiednie materiały i czas wykonania. Wycena była szczegółowa materiały i robocizna dość dokłanie rozpisane . Sprawdziłem wiele pozycji z materiałów i ceny były uczciwe. Tym bardziej , że ceny troche od tamtego czasu wzrosły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

no właśnie...Maya...dawaj fotki :D

wczoraj odbierałam z architektury na Dekerta aneks do pozwolenia na budowę. Na drzwiach wisiała kartka, że ze względu na braki kadrowe wydawanie zezwoleń na budowę jest baaaardzo opóźnione. Współczuję tym, którzy są na takim etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nam wspolczujesz. Bylismy naiwni ze szybko pojdzie. Zobaczymy. Ciekawe co oznacza ze bardzo opoznione....

 

Pozdrawiam

Renata

 

Opóźnione było już jak my odbieraliśmy zmiany w naszym pozwoleniu - czekaliśmy ponad 3 miesiące. Z tym, że nam się nie śpieszyło za bardzo, bo mieliśmy już pozwolenie, a to były tylko zmiany. Wtedy nie było żadnej kartki. Skoro teraz wisi kartka, to ciekawe jakie to są opóźnienia :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i pewnie jeszcze wzrosną, niestety.

poniedziałek tuż tuż strzelaj foty i wklejaj :)

odezwała się ta pierwsza od wklejania fotek - Ciebie jakoś się nie można doprosić :wink:

:oops: coś wkleję dziewczyny :wink:

nie chciałam zsmiecać wątku :wink:

trzebaby porządnie założyć dziennik ... ale tak jakoś nie idzie

no to może solidarnie wszyscy coś wkleją???

coby wątek troche fotek miał też???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel_torun

 

chyba Danfoss wersja C, chociaż myślę też o NIBE 1140 + zasobnik 300l + chłodzenie. Sam jeszcze nie wiem - muszę poczytać i poradzić się kilku osób.

 

Reku też mi odradzał u siebie - tak jakby mu sie nie chciało/ nie opłacało, ale ja twardo stałem przy swoim, że chce aby On wszystko :wink:

 

Tak naprawdę nie mam pomysłu kto może mi zrobić ten reku - gość ze Żwirki i Wigury odpada, ZIBKOR tak samo. Nie wiem kto w okolicy zajmuje sie jeszcze takimi rzeczami.

 

 

Ja też myśle o takiej samej NIBE + zasobnik 300l :) Dlatego skacze po forum szukając opinii ma jej temat i trafilam na ciebie- co cię przekonalo do tej pompy? Mój domek- 240m2 powierzchni użytkowej i 5 os :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inez5

 

do NIBE przekonały mnie artykuły, wypowiedzi na forach, parametry pompy etc. Nie wiem jeszcze czy będzie to NIBE czy Danfoss. Wiem tylko, że pompa musi ostać zainstalowana przez profesjonalną firmę, aby uniknąć później kłopotów i rozczarowań. Będzie może troszkę drożej, ale chce być spokojny i mieć ciepło w zimie.

Tak naprawdę to jeszcze się nie zdecydowałem na konkretny model. Myślę również o Danfoss z chłodzeniem pasywnym i wbudowanym zasobnikiem 180l. Sprzedawca przekonuje mnie, że 180l wody o tem 65oC w zupełności wystarczy, a poza tym pompa bardzo szybko dogrzewa wodę w nagłych sytuacjach. Zajmuje mniej miejsca od NIBE+zasobnik+moduł chłodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również chcieliśmy ruszać z budową - na początek jakieś 100/130m drogi dojazdowej, ale przy tej pogodzie to jakieś nieporozumienie. Czteroosiowe samochody zapadają się w błocie, koparka jak wjechała na działkę to pół godziny się wykopywała. Jakiś horror - ale co się dziwić jak zimy nie było i tylko deszcze padały i padają.

 

W takiej sytuacji o budowie nie ma co myśleć - woda jest już na 0,5m więc gdzie tu kopać fundamenty. :cry: Te 0,5m to będzie pewnie humus, a poniżej piasek z domieszką gliny.

 

Drogi zrobiliśmy jakieś 40m i koniec - w tej chwili zarówno ta nowa jaki i gminna przypominają swą konsystencją ciasto.

 

Tak więc czekamy na słońce co osuszy troszkę teren aby sprzęt mógł wjechać. Później będziemy myśleli co z tą wysoką wodą - może zrobić jakiś wykop tymczasowy, gdzie woda będzie się zbierała :-?

 

Albo podnieść budynek i go później obsypać piaskiem - będzie stał na takiej niewielkiej skarpie, trochę podnieść całą działkę - chociaż o 30cm

 

Mieliście podobne doświadczenia? Sąsiad opowiada, że w lutym lał beton na ławy wprost w wodę - tyle, że on buduje dom na sprzedaż, a ja nie wiem jak taki dom zachowa się później

 

Królestwo za słońce, wiatr i ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inez5

 

do NIBE przekonały mnie artykuły, wypowiedzi na forach, parametry pompy etc. Nie wiem jeszcze czy będzie to NIBE czy Danfoss. Wiem tylko, że pompa musi ostać zainstalowana przez profesjonalną firmę, aby uniknąć później kłopotów i rozczarowań. Będzie może troszkę drożej, ale chce być spokojny i mieć ciepło w zimie.

Tak naprawdę to jeszcze się nie zdecydowałem na konkretny model. Myślę również o Danfoss z chłodzeniem pasywnym i wbudowanym zasobnikiem 180l. Sprzedawca przekonuje mnie, że 180l wody o tem 65oC w zupełności wystarczy, a poza tym pompa bardzo szybko dogrzewa wodę w nagłych sytuacjach. Zajmuje mniej miejsca od NIBE+zasobnik+moduł chłodzenia

 

Bartek-Si dzięki za szybką odpowiedz, mnie równiez przekonaly posty na forum, materialy specjalistyczne w necie i artykuly- tylko, ze jak krecilam sie pomiedzy trzema szwedzkimi pompami- Thermia, IVT Greenline (prawie sie zdecydowalam) i NIBE- w koncu stanęlo na NIBE. Jak dla mojego ojca inż, elektr.najlepsze parametry mają IVT i NIBE, ale podobno w IVT jest awaryjny komputer, który zniechęca instalatorów i choć IVT drozsza , wolą instalować NIBE :) Danfoss nie braliśmy pod uwagę w ogóle- nie specjalizuja sie w montażu i instalacji pomp tylko kotly- woleliśmy pompy o ustalonej marce i autoryzowanych, wyspecjalizowanych w ekologicznych instalacjach instalatorów i projektantów. Pytalam o NIBE- bo, kurcze ciagle mogę zmienić zdanie, no nie? :)

Póki co oferta na NIBE jest najatrakcyjniejsza w porównaniu z IVT, Thermią czy Buderusem :) We wtorek spotykam sie z firma Solwar z Gdyni- zrobią mi szczególowy kosztorys i .... jak okaze sie, ze jest tak samo wysoki jak pozostalych pomp :wink: to znów będę miala nie lada zagwozdkę :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis prawie wyszlifowalem kuchnie

 

byl gosc co panele uklada - zrobi nam wszystko bez listew przysciennych za 6 zeta od metra

 

przyscienne zrobimy pozniej jak bedzie troche czasu

 

w 2M mamy parapety zewnetrzne do odbioru

 

jutro smigamy do ALCO schody do Solca na rozmowy i byc moze zamowimy

 

dolna lazienke pozostalo jedynie wyspoinowac i pomontowac te grube szyby od kabiny - nie jest to latwe bo razem waza z 60kg :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas kolejny babol wyszedł :evil: :evil: :evil:

 

geberity są za nisko osadzone i kibelki wyszły baaaaaaaaaardzo nisko. Jezusssss i nikt z nas tego nie zauważył :o dopiero teraz jak są kafle i wszystko - mówie Wam załamka :cry: :cry: :cry:

co do reszty super wyszło małowanie jestem bardzo zadowolona z dekorala. Wyrób czekoladopodobny usunięty i zamaskowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...