Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

fajnie że się odezwałaś :D Jeny kto cie tak ukochał z tą ziemią? masz jakieś wejścia? Dawaj dawaj te zdjęcia :D

 

Ano, mialam mozliwosc zalatwienia 100 ton ziemi tylko po kosztach transportu. I cale szczescie, bo inaczej poszla bym z torbami. A tak moj ogrod ma szanse zaczac niedlugo jakos wygladac. Wnetrze domu zostawiam sobie na jesien i zime, a teraz ruszam w zielen. Moze masz ochote na herbatke - meliska czeka :wink: . Jesli dobrze rozumiem masz w lazience alabastrino - juz Ci zazdroszcze. Ja za pozno je zobaczylam.

ale Ci zazdroszcze tej ziemi :oops: :D na meliske wproszę sie i owszem,ale tym razem musze pędzic otworzyć hydrualikom bo mają m i podnieść te nieszczęśne geberity. Tak w lazience mam alabastrino - i zapraszam do zobaczenia na żywo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Ziemia ziemia....

 

 

Czy brał ktoś z Was ziemię z oczyszczalni, albo coś o niej słyszał.

Jakoś tak dziwnie nawieźć sobie ziemię z oczyszczalni, :o ale jest z kolei tańsza. Podpowiedzcie coś

 

 

Pod trawke, krzaczki i kwiatki ziemia super ale jezeli chcecie sadzic warzywka to juz nie polecam. Kilka lat temu pisalam prace magisterska na temat tej wlasnie ziemi i robilam badania. Ale moze teraz jej jakosc jest juz lepsza.

 

Pozdrawiam

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia ziemia....

 

 

Czy brał ktoś z Was ziemię z oczyszczalni, albo coś o niej słyszał.

Jakoś tak dziwnie nawieźć sobie ziemię z oczyszczalni, :o ale jest z kolei tańsza. Podpowiedzcie coś

 

 

Pod trawke, krzaczki i kwiatki ziemia super ale jezeli chcecie sadzic warzywka to juz nie polecam. Kilka lat temu pisalam prace magisterska na temat tej wlasnie ziemi i robilam badania. Ale moze teraz jej jakosc jest juz lepsza.

 

Pozdrawiam

Renata

 

Niestety z tego co wiem, to jakosc nadal pozostawia wiele do zyczenia. Sami bylismy bardzo na nia napaleni, bo tania i na miejscu. Ale od znajomych zwiazanych z oczyszczalnia dowiedzielismy sie jak poprzekraczane sa tam normy metali ciezkich. Podobno lepiej szukac ziemi w gminnych oczyszczalniach - z tego co wiem gratis mozna dostac ziemie w oczyszczalni w Wlotnikach Kujawskich, trzeba sobie tylko zorganizowac transport. Bardzo mily Pan deklarowal nawet mozliwosc zarezerwowania ziemi i przypilnowania, zeby nikt jej nie zabral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie wrocilem z budowy do biura.

 

majster kladzie kafle na kilku schodach i podestach z wiatrolapu na parter

 

drzwi z polskone przyjada do nas za kilka dni i montujemy wiekszosc zaraz po panelach ktore maja ukladac w najblizszy poniedzialek

 

od poniedzialku co najmniej do srody/czwartku odpadam niestety z gry budowlanej gdyz musze jechac na targi z branzy zawodowo-zarobkowej :wink:

 

ten weekend rowniez zapowiada sie pracowicie

 

trzeba wszystko przygotowac pod montaz schodow drewnianych, paneli i malowac, malowac, malowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia ziemia....

 

 

Czy brał ktoś z Was ziemię z oczyszczalni, albo coś o niej słyszał.

Jakoś tak dziwnie nawieźć sobie ziemię z oczyszczalni, :o ale jest z kolei tańsza. Podpowiedzcie coś

 

 

Pod trawke, krzaczki i kwiatki ziemia super ale jezeli chcecie sadzic warzywka to juz nie polecam. Kilka lat temu pisalam prace magisterska na temat tej wlasnie ziemi i robilam badania. Ale moze teraz jej jakosc jest juz lepsza.

 

Pozdrawiam

Renata

 

Niestety z tego co wiem, to jakosc nadal pozostawia wiele do zyczenia. Sami bylismy bardzo na nia napaleni, bo tania i na miejscu. Ale od znajomych zwiazanych z oczyszczalnia dowiedzielismy sie jak poprzekraczane sa tam normy metali ciezkich. Podobno lepiej szukac ziemi w gminnych oczyszczalniach - z tego co wiem gratis mozna dostac ziemie w oczyszczalni w Wlotnikach Kujawskich, trzeba sobie tylko zorganizowac transport. Bardzo mily Pan deklarowal nawet mozliwosc zarezerwowania ziemi i przypilnowania, zeby nikt jej nie zabral.

 

 

Dziękuję za odowiedzi.

Już sobie odpuściłem ziemię z oczyszczalni. Znalazłem inną - normalną i dziś pierwsza "łódka" wpłynie z 30 tonami ziemi na działkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta cena 430 zł za wywrotkę ziemii po "Sharpie" ???

 

Zatrzymałem kolesia na drodze co tą ziemię gdzieś tam wywoził, pogadałem i mi przez 3 dni przywiózł 10 wywrotek po 120 zeta.

Miałem do niego komórkę ale już skasowałem, szkoda...

Ale polecam, najlepiej dogadać się z kierowcami tych wywrotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie

 

"sharp" mu placi za to ze wywiozie a "Ty" zaplacisz, ze przywiezie

 

wiec tak jakby maja 2 razy placone za to samo :D

Niby masz rację, ale w rezultacie ja płacę 100 ileś tam za ziemię, a nie 300 ileś.

 

nie niby tylko mam racje tylko, ze to bardzo dobrze :D

 

to ze tak myslicie jest dla mnie oczywiste a takie rozmowy z kierowcami ekonomicznie uzasadnione bo:

 

1. nikt na tym nie traci a to najwazniejsze

2. kierowca wiecej zarabia

3. Ty zaoszczedzasz

 

skoro wszyscy sa zadowoleni to oby tak dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spac

 

Dzis okolo 10.00 mam dokladny pomiar schodow bo termin montazu 28 kwietnia i zakonczenie najpozniej 30 kwietnia

 

W piatek, sobote i niedziele ostro bedziemy z zona na budowie zasuwac co by dac rade na weekend majowy kilka osob ugoscic gdyz nasza mala dzis konczy 2 latka i wtedy robimy takie male urodzinki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od czasu do czasu czytuje wasze forum, nie uczestnicze w nim aktywnie tylko i wylacznie dlatego, ze buduje sie na odleglosc(mieszkam za granica

)- niestety....

Jestem teraz na etapie wykonczeniowki, a w czerwcu bede musiala zamawiac kuchnie- no i tu zaczynaja sie schody!

Poniewaz nie mieszkam na miejscu w Toruniu-jeszcze! to nie za bardzo orientuje sie gdzie warto zamawiac kuchnie na wymiar , zeby bylo ladnie , solidnie i w miere tanio.

W gre wchodzic beda takze 4 szafy do sypialni i wiatrolapu, moze w systemie komandor lub temu podobne.

Wiedzac, ze macie juz doswiadczenie i jestescie tam na miejscu , prosze Was o pomoc.

Pozdrawiam Waszystkich

Klaudia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...