Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mój mąż podjechał wczoraj do kamieniarza koło cmentarza komunalnego dowiedzieć się o parapety z granitu. Okazało się, że granitowe parapety na cały nasz dom będą o 200 zł droższe niż aluminiowe malowane proszkowo :o Decyzja podjęta :D

Renata czy to Ty się grodzisz pod lasem?

 

my kupowalismy u gawrysia na przelomie torunia i malej nieszawki. wyjazd z torunia na bydgoszcz inowroclaw

 

bardzo duzy wybor marmuru i granitu

 

granit mi sie bardzo podobal lecz byl drozszy srednio o 40% i zona wolala marmur - mamy marmurowe - matr za nieco ponad 400 zeta wiec nie jest zle

 

pozdro z Targow Poznanskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

ale podobno marmur dosyć szybko się utlenia i tamten kamieniarz nie radził go na parapety

 

i jaki z tego wniosek?

 

granit moim zdaniem tez bedzie lepszy, mniej wchlania wody itd

 

jednak marmur bardziej podobal sie zonie no i byl tanszy i ma bardziej zroznicowany wzor - granit generalnie jest bardziej jednolity lecz gawrys i tak mial ich bardzo duzy wybor - POLECAM

 

teraz mamy tez marmurowe parapety montowane z 6 lat temu - moze jak to ktos Ci powiedzial sie utleniaja - ale co z tego? czym to sie objawia? jak na moje sa tak samo piekne jak w dniu montazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, a u tego faceta granit był od 320 do 380 zł, a marmur 450 zł....muszę podjechać jeszcze tam, gdzie kupiliście. Z ciekawości

 

http://www.gw.torun.com.pl/kontakt.htm

 

wiesz. ja zawsze myslem ze granit to taki duzy polny szaro-bialy kamien

 

jak zobaczylem jakie moga byc tego kolory to bylem mile zaskoczony

 

ceny czegos ladniejszego to kolo 600 zeta

 

zona wybrala marmur podobny jak mamy teraz w domu i kosztowal chyba 400 zeta - byly tez duuuzo drozsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastka która strona jest Wasza?

 

Madzia, a gdzie Twoje zdjątka?

 

Ludziska trzymcie kciuki,

majstry kończą nas "wykańczać"

kominek też się wykańcza - czekaliśmy na stolarza aż zrobi wykończenia.

W środe może zaczną kłaść panele / wyladziny

w piątek elektryk wchodzi żeby założyć kontakty i takie tam

A no i jeszcze musimy ustawić mebelki w kuchni i zamówić blat

drzwi wew nie ma :cry:

pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o parapety kamienne, to rok temu u gawrysia było najdrożej (tak ze dwa razy niż w najtańszym miejscu). Moim zdaniem można tam pojechać i popatrzeć a zamawiać gdzie indziej. U nas w końcu stanęło na marmurze wewnątrz i klinkierze na zewnątrz. Wewnętrzne były niemal w cenie drewnianych (dębowych). Jasne, że musi się przede wszystkim podobać.

Marmurowe parapety kupowałem w sklepie dziadka na mazowieckiej a płytki (można też kupić parapety) w http://www.interstone.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o parapety kamienne, to rok temu u gawrysia było najdrożej (tak ze dwa razy niż w najtańszym miejscu). Moim zdaniem można tam pojechać i popatrzeć a zamawiać gdzie indziej. U nas w końcu stanęło na marmurze wewnątrz i klinkierze na zewnątrz. Wewnętrzne były niemal w cenie drewnianych (dębowych). Jasne, że musi się przede wszystkim podobać.

Marmurowe parapety kupowałem w sklepie dziadka na mazowieckiej a płytki (można też kupić parapety) w http://www.interstone.pl/

 

hmmmmmm

 

jak my sie orientowalismy w cenach to Gawrys nie mial najdrozej. ceny przecietne a wybor znakomity

 

ile Was wychodzil metr kwardatowy obrobionego parapetu z dostawa do domu?

 

na zewnatrz mamy takie z metra wygladajace z odleglosci jak klinkier - niedrogo i szybko do zamontowania. dodatkow wieksza sznsa ze bedzie prosto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę spróbować odnaleźć fakturę, ale nie wiem, czy jest to wykonalne. Robiłem ostatnio porządki (zwrot VAT) i nie rzuciła mi się w oczy. Jak pisałem marmur był w cenie dębu. Kupowałem też na metry bieżące a nie kwadratowe. Odbierałem transportem własnym.

 

nie, nie

 

to tylko tak z ciekawosci

 

rozeznawalismy sie troche w temacie i u gawrysia ceny bylo porownywalne

 

zamawialismy wszystko pod wymiar co do milimetra wiec cena za metry kwadratowe byla by do porownania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest widok od ogrodu. Moja strona to ta po lewej, ale patrząc od frontu to ta po prawej (no chyba, że się tyłem stoi :wink: ).

:) myslę że zrozumiałam heheh ;) no to teraz ekipka od dachu i do przodu!!! a jaki kolor dachówki wybraliście?

ubezpieczyciel się wywiązał? - sprawa kominowa

 

Wczoraj została pokryta mniej więcej połowa tej połaci widocznej na zdjęciu. Dachówka jest czerwona. Musimy jeszcze domówić kominki wentylacyjne. Z ubezpieczeniem dalej walczę - będę pisała pismo o zwrot odseteki za zwłokę w wypłacie, tylko najpierw muszę wiedzię kiedy będą pieniądze :evil: . No ale przecież nikt nie mówił, że będzie łatwo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie można kupic rolki do bramy przesuwnej? Chcemy zrobić drewniane ogrodzenie, a brama ma być na metalowym stelażu wypełniona drewnem. Nie wiem tylko gdzie kupić rolki :roll:

 

allegro - jest tego bardzo duzo

 

tez chcemy ogrodzenie wypelnione drewnem i podobnie brama

 

kto Wam bedzie robil brame i ile sam taki stelaz kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest widok od ogrodu. Moja strona to ta po lewej, ale patrząc od frontu to ta po prawej (no chyba, że się tyłem stoi :wink: ).

:) myslę że zrozumiałam heheh ;) no to teraz ekipka od dachu i do przodu!!! a jaki kolor dachówki wybraliście?

ubezpieczyciel się wywiązał? - sprawa kominowa

 

Wczoraj została pokryta mniej więcej połowa tej połaci widocznej na zdjęciu. Dachówka jest czerwona. Musimy jeszcze domówić kominki wentylacyjne. Z ubezpieczeniem dalej walczę - będę pisała pismo o zwrot odseteki za zwłokę w wypłacie, tylko najpierw muszę wiedzię kiedy będą pieniądze :evil: . No ale przecież nikt nie mówił, że będzie łatwo :wink:

no to piknie idą jak burza :D a gdzie jesteście ubezpieczeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...