Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

tak daleko to nie sprawdzałam. Na allegro wózek z rolkami 295 zł. Spawanie darmowe, deski na płot na 99% dostaniemy za darmo od znajomego, który stawia domki drewniane, ale jak będę je miała koło domu to uwierzę :D

 

mozesz sie zorientowac ile by kosztowalo pospawanie takiej przesuwnej bramy przez osobe ktora wie o co chodzi. ksztalt, jakies listwy, rolki, najazdy. co w jakim miejscu aby dobrze dzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to piknie idą jak burza :D a gdzie jesteście ubezpieczeni?

No chyba właśnie popełniliśmy błąd, myśląc, że i tak nic się nie stanie i wzięliśmy standardowe ubezpieczenie, które oferował nam bank do kredytu - w Inter-risk (dawniej chyba Cigna). Chyba jednak na kolejny rok to zmienimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio porządki (zwrot VAT) i nie rzuciła mi się w oczy. quote]

Czy masz kogoś godnego polecenia kto Ci to robił czy sam się w to bawiłeś? (zwrot vat-u)

 

zasadniczo nie jest skomplikowane

 

my robilismy sami

 

beda bledy, wezwa nas, poprawimy na miejscu i wtedy wyplaca kase

chyba żartujesz :lol: toz to roboty od cholery - ja chyba wolałabym żeby zajęli się tym profesjonaliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio porządki (zwrot VAT) i nie rzuciła mi się w oczy. quote]

Czy masz kogoś godnego polecenia kto Ci to robił czy sam się w to bawiłeś? (zwrot vat-u)

 

zasadniczo nie jest skomplikowane

 

my robilismy sami

 

beda bledy, wezwa nas, poprawimy na miejscu i wtedy wyplaca kase

chyba żartujesz :lol: toz to roboty od cholery - ja chyba wolałabym żeby zajęli się tym profesjonaliści

 

My tam tez robiliśmy sami. Wzięliśmy "byka" za rogi i jakoś poszło :lol: Jeden etap budowy rozliczony, teraz czekamy na kasiorkę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maya, my też robiliśmy sami i nie ma z tym żadnego problemu. Tylko nie rozpisuj każdej pozycji z jednej fv osobno tylko zbijaj w całość. Wczoraj zaczęliśmy kupować materiały na plac zabaw dla córki. Dwie bujaczki, domek "dla lalek" ze zjeżdżalnią. Koszt ok. 500-600 zł. Zakup takiego placu zabaw (jakość pozostawiająca trochę do życzenia :roll: ) 1400 zł - taniej się nie da. No to zabieramy się sami. Dziś zamawiam krawędziaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zwrotem vatu to jest jednak trochę pracy. Trzeba studiować wykaz, analizować, które pozycje z faktur podlegają pod zwrot, obliczać vat, jeżeli nie był rozbity na poszczególne pozycje a nie wszystko na fakturze jest do odliczenia. W sumie poświęciłem na to kilka wieczorów.

Pomocne jest korzystanie z jakiegoś programu. Ja używałem e-Druki VZM ale pomimo to nie ustrzegłem się błędów obliczeniowych (merytoryczne pokaże mi pewnie US). Podliczenie każdej strony załącznika należy sprawdzić. Musi do kilku groszy zgadzać się suma vatu wunikająca z sumy brutto.

Na tym forum jest też wątek dotyczący zwrotu VAT. Tam można przeczytać, co jest do odliczenia a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody z alco solec mamy juz gotowe wiec przed terminem - wchodza w najblizszy poniedzialek

 

z kuchnia wchodza w najblizszy wtorek

 

dzis przyszla szafka i umywalka z cersanitu

 

dzis przyjdzie zlewozmywak do kuchni

 

piekarnik z netu zamowiony

 

amica 7422

 

http://www.ceneo.pl/871235

 

razem z przesylka to 860 zeta :wink:

 

weekend zapowiada sie jak zwykle pracowicie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro po południu pożyczam od taty busa i jadę po odbiór krawędziaków na plac zabaw dla małej. Piotr jedzie do pracy - będę walczyć sama. Cieszę się jak nie wiem. Chyba wezmę wolny przyszły tydzień, żebyśmy mogli spokojnie jej ten plac zabaw zrobić. No i założyc siatkę od strony sąsiada :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że praca u wszystki wre. U jednych papierkowa u innych czysto fizyczna (brawa do Agi :)), a u nas spokój i cisza :-? Aaa Piotr jak się rozszalał, a tu schody, a tu kuchnia, a tu przychodzi to czy tamto zamówione w necie :) :wink: Fajnie Wam, jak narazie mogę zazdrościć i iść pomacać moje niedoschnięte tynki i posadzki :) A propo jak długo te mokradła będą schnąć? Miesiąc? Dwa? Bo to mokre i mokre diabelstwo :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...