Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Możecie polecic jakąś firmę "kominkową"?

 

Jeszcze 1,5 miesiąca i będzie mnie budził śpiew ptaków.... :)

Polecam Arka-kominki na Lubickiej. Facet konkretny, niedrogi i przede wszystkim nie bajkopisarz, jakich wielu (nienawidzę tego typu ludzi - co to oni nie robili itd.) Facet nazywa się Ryszard Buczyński tel. 509 302 333, lub osobiści na Lubickiej - numer chyba 37.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecic jakąś firmę "kominkową"?

 

Jeszcze 1,5 miesiąca i będzie mnie budził śpiew ptaków.... :)

Polecam Arka-kominki na Lubickiej. Facet konkretny, niedrogi i przede wszystkim nie bajkopisarz, jakich wielu (nienawidzę tego typu ludzi - co to oni nie robili itd.) Facet nazywa się Ryszard Buczyński tel. 509 302 333, lub osobiści na Lubickiej - numer chyba 37.

 

Potwierdzam. Bardzo mily czlowiek, tylko strasznie gadatliwy. Nigdy nie udalo mi sie wyjsc szybciej niz po pol godziny. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecic jakąś firmę "kominkową"?

 

Jeszcze 1,5 miesiąca i będzie mnie budził śpiew ptaków.... :)

Polecam Arka-kominki na Lubickiej. Facet konkretny, niedrogi i przede wszystkim nie bajkopisarz, jakich wielu (nienawidzę tego typu ludzi - co to oni nie robili itd.) Facet nazywa się Ryszard Buczyński tel. 509 302 333, lub osobiści na Lubickiej - numer chyba 37.

 

Potwierdzam. Bardzo mily czlowiek, tylko strasznie gadatliwy. Nigdy nie udalo mi sie wyjsc szybciej niz po pol godziny. :lol:

 

Dzięki, dzwonię.....

 

Miło że jest Duch Pomocy w Narodzie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek został złożony 11 kwietnia - były wątpliwości co do ogrodu zimowego, rozstrzygnięte na naszą korzyść; pozwolenie mam z datą 30 kwietnia, odebrane wczoraj ponieważ "architekt" naniósł zmiany na czarno (zamiast na czerwono) :o

 

teraz tylko kredyt i do roboty

Renata, to i dla Ciebie nadzieja jest, że się szybciej wyrobisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako, że planuję zrobienie tymczasowego ogrodzenia mam do was kilka pytań. Ogrodzenie chcę zrobić z drewnianych słupków i z siatki na zwierzęta. To chyba najtańsza opcja. Czy ktoś z was robił takie ogrodzenie i może coś doradzić.

Co ile wkopywać słupki? Jak głęboko? Czy je jakoś obrabiać? Gdzie najtaniej w Toruniu lub okolicach można takie słupki i siatkę kupić? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Dziękuję i pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako, że planuję zrobienie tymczasowego ogrodzenia mam do was kilka pytań. Ogrodzenie chcę zrobić z drewnianych słupków i z siatki na zwierzęta. To chyba najtańsza opcja. Czy ktoś z was robił takie ogrodzenie i może coś doradzić.

Co ile wkopywać słupki? Jak głęboko? Czy je jakoś obrabiać? Gdzie najtaniej w Toruniu lub okolicach można takie słupki i siatkę kupić? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Dziękuję i pozdrawiam

Jarek

 

zerknij w mój dziennik budowy - o takie ogrodzenie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatka lesna i okorowane stemple to rozsadne dzialanie. zobacz za siatka na allegro - zerkniesz tam na ceny

 

juz nie moge sie doczekac soboty

 

teraz wieczorami jezdzimy cos robic i powoli zwozimy graty tj. szklo, ksiazki i jakies dekoracje - tak co by sie na wiekszym aucie w transporcie nie uszkodzilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Faktycznie na allegro jest 160 zł za rolkę 50 m. Bartek_Sl czy kupowałeś z firmy Metal Ługowscy? A to 70 zł to za transport zapłaciłeś, tak? Co to znaczy, że Ci odwrotnie założyli? Mniejszymi oczkami od góry? Tak na oko to masz je rozstawione co jakieś 2-2,5m, mylę się? I jeszcze jak głęboko je wkopywałeś i czy zasypywałeś tą wybraną ziemią, czy może czymś zalewałeś?

Znalazłem też słupki na allegro za 7 zł. Gdzie i za ile (jeśli wolno wiedzieć) kupowaliście swoje słupki?

Ile czasu może trwać ogrodzenie takiej działki o obwodzie ok 130 m dla 2 sprawnych, nie bojących się ciężkiej pracy ludzi;)?

 

A tak na marginesie to jak otworzyłem Twój dziennik Bartek_Sl to mnie w dołku ścisnęło bo M08 był długo naszym faworytem (żonie szczególnie się ten taras podobał z zewnętrznym kominkiem).Jednak plan zagospodarowania sprowadził nas na ziemię (dopuszcza dachy 2-spadowe tylko) choć w sumie to nam na dobre wyszło bo moglibyśmy nie udźwignąć finansowo M08. Ale nadal nam się bardzo podoba :)

Jak już się rozpędziłem to jeszcze popytam.

1. Jak długo udawało wam się trzymać materiały na składzie tzn. od zapłacenia do odbioru i w którym oczywiście?

2. Rozglądam się za hydraulikiem do rozprowadzenia kanalizy w fundamentach. Macie może kogoś solidnego do polecenia? Czy na tym etapie można od razu zrobić przyłącze do kanalizacji (studzienkę mam na działce już) czy lepiej po zakończeniu?

Dziękuję i pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę wiosenne ożywienie przyszło na forum :wink:

 

Piotr my też zwozimy graty, ale przeprowadzki w sensie terminu jeszcze nie planujemy - już za dużo było terminów zero :evil: :D

 

Ola jak tam sprawy mieszkaniowe?

 

Aga gdzie te zdjecia - strasznie ciekawa jesem :D

 

poszukuje tapety w pionowe pasy czy ktoś wie gdzie takie cudo można znaleźć? wszystko w kwiaty :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był u nas na budowie przełom: okna, brama garażowa, alarm. Wszystko poszło prawie po naszej myśli :wink: . Tylko dziś ruszać się nie mogę po wczorajszych 13 godzinach spędzonych na działce :D . W międzyczasie podpisaliśmy też umowę na ogrzewanie (Magda - jednak z Kłosem - opłacało się go przetrzymać, bo zjechał nam mocno z ceną i się dogadaliśmy). Byłam też w energetyce, bo oczywiście zawalili terminy - jakieś złącze miało być wymienione, a nie jest. Więc wczorajszy dzień zaliczam do udanych :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...