Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ola jak tam sprawy mieszkaniowe?

 

 

poszukuje tapety w pionowe pasy czy ktoś wie gdzie takie cudo można znaleźć? wszystko w kwiaty :p

 

Ciiiiicho, żeby nie zapeszać :wink: Sprawa nabrala rumieńców, jak wszystko dalej pójdzie dobrze to lada dzień notariusz się kłania. Ale ja się nie podniecam, bo po co znowu mam się zawieść.

 

Ja też się zaraz zacznę rozglądac za tapetą, ale nie w pasy tylko w jakieś inne bliżej nieokreslone wzory w kolorach brąz z beżem, albo z ecru :wink: Byłaś w Leroy Merlin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

dlaczego stemple okorowane? ja mam z korą :oops:

 

za 150m siatki leśnej zapłaciłem 550 PLN z transportem z allegro. 160 PLN za 50m. Niestety majstry założyli ją odwrotnie :o żeby tylko domu nie wybudowali... :p

 

kora trzyma wilgoc i robaki wiec slupki szybciej szlag trafi :wink:

 

Ale jak ma być to prowizorka na czas budowy (do trzech lat) to mogą być z korą. Wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak technologie ocieplania budynku wybraliscie ? Styropian czy welne i co zdecydowalo o wyborze?

Styropian. Niższa cena i większa izolacyjność cieplna.

 

Diekuje ze ktos podzielil sie swoja opinia.

 

Tak to prawda cena tu odgrywa duzo role i ten argument tez mnie przekonuje ale za welna bylem z powodu paraprzepuszczalnosci (oczywiscie pod warunkiem tynku paraprzepuszczalnego np silikatowy) co dzieki temu wilgoc jest przenoszona na zew. i dzieki temu w domu jest dobry mikroklimat a z styropianem jest jak w termosie i trzyma wilgoc jesli dom nie ma sie dobrej wentylacji. I szukam innych argumentow poza cena zeby przekonac sie do styropianu bo roznica cenowa jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciiiiicho, żeby nie zapeszać :wink: Sprawa nabrala rumieńców, jak wszystko dalej pójdzie dobrze to lada dzień notariusz się kłania. Ale ja się nie podniecam, bo po co znowu mam się zawieść.

 

Ja też się zaraz zacznę rozglądac za tapetą, ale nie w pasy tylko w jakieś inne bliżej nieokreslone wzory w kolorach brąz z beżem, albo z ecru :wink: Byłaś w Leroy Merlin?

 

no to się pochwal jak już będzie po :)

 

W Leroy-u byłam poprosiłam o krzesełko i obejrzałam wszystkie katalogi (a mają tego trochę) no więc znalazłam pasy ale żeby jakieś mnie powaliły to nie. Za to w necie znalazłam takie co to oczu od mnich nie mogłam oderwać, i zadzwoniłam coby się o cene zapytać ... 630 zł :o :o :o

wyszłam z netu i postanowiłam szukać w sklepach :lol:

Ola jakbyś szukała to ja część kupiłam w sklepie przy komforcie, i fajny wybów mają jeszcze babki w budce przy 3 LO. A zaczęłaś już zamawiać agd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jark3 - już odpowiadam na Twoje pytania :)

 

1. siatkę brałem z firmy stalmet - szybka dostawa, zapakowana

2. coś ok. 70 PLN kosztował transport kurierem

3. założyli odwrotnie - mniejsze oczka powinny być na dole, ale dla mnie to bez znaczenia

4. słupki wkopywali co 2,5m

5. wkopywali na głębokość ok. 1m i zasypywali ziemią

6. ja użyłem zwykłych stempli budowlanych za 4 PLN za szt. od gospodarza z okolicy

7. u mnie 5 ludzi stawiało ogrodzenie na działce 42X26m w 1,5 godziny

8. materiałów jeszcze nie kupowałem - przy spadających cenach nie ma chyba sensu

9. co do kanalizy to narazie robimy tylko przejścia w fundamentach - samą kanalizę do oczyszczalni podłaczymy na końcu

 

Gdzie są tak restrykcyjne warunki zabudowy, które pozwalają tylko budować dachy dwuspadowe - trochę porażka; ja zawsze szukałem domu z dachem wielospadowym i pewnie nie mógłbym wybudować się w Twojej miejscowości

 

Mam nadzieję, że trochę pomogłem :)

 

W razie dalszych wątpliwości - pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego stemple okorowane? ja mam z korą :oops:

 

za 150m siatki leśnej zapłaciłem 550 PLN z transportem z allegro. 160 PLN za 50m. Niestety majstry założyli ją odwrotnie :o żeby tylko domu nie wybudowali... :p

 

kora trzyma wilgoc i robaki wiec slupki szybciej szlag trafi :wink:

 

Ale jak ma być to prowizorka na czas budowy (do trzech lat) to mogą być z korą. Wytrzymają.

 

Zdecydowanie prowizorka na czas budowy - później mam plan sam sobie wybudować ogrodzenie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za welna bylem z powodu paraprzepuszczalnosci ... dzieki temu w domu jest dobry mikroklimat a z styropianem jest jak w termosie i trzyma wilgoc jesli dom nie ma sie dobrej wentylacji

 

Był wątek o "oddychaniu" ścian. Poszukaj. Wniosek z niego, że jest to tylko chwyt marketingowy producentów ceramiki i wełny - nie ma czegoś takiego jak oddychanie ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za welna bylem z powodu paraprzepuszczalnosci ... dzieki temu w domu jest dobry mikroklimat a z styropianem jest jak w termosie i trzyma wilgoc jesli dom nie ma sie dobrej wentylacji

 

Był wątek o "oddychaniu" ścian. Poszukaj. Wniosek z niego, że jest to tylko chwyt marketingowy producentów ceramiki i wełny - nie ma czegoś takiego jak oddychanie ścian.

 

Byc moze tylko mnie samemu zastanawia skoro welna ma inny wspolczynnik paraprzepuszczalnosci niz styropian (i jest to duza roznica) to jedank musi cos w tym byc tzn wilgoc bedzie przemieszczac sie przez osrodek w ktorym ma takie warunki a to sa juz zjawiska fizyczne a nie marketing. Gdyby kwestionowac paraprzepuszczalnosc to wtedy w wielu materialach budowlanych nalezaloby to potraktowac jako marketing np folie pod dach izolacyjne itp. Zdaje soebie ze sa to trudne wybory i wlasnie przed takim stoje i dlatego szukam tez opini wsrod ludzi ktorzy juz zdecydowali i co ich przekonalo do technologi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis odebralem pralke, mikrofale i odkurzacz znalezione przez ceneo w sklepie elektrobox. mozna smialo im zaufac bo jest to magazyn firmy RATEX czyli wlasciciela sporej czesci sieci avans :D

 

dla informacji kupujacych w necie dodam ze sklep electro.pl jest wlasnoscia firmy TERG, ktora dla odmiany ma sklepy media expert

 

skoro nie widac roznicy to po co przeplacac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilgoc bedzie przemieszczac sie przez osrodek w ktorym ma takie warunki

Jeżeli założymy nawet, że wilgoć będzie się przemieszczać przez wełnę, to jaka wtedy będzie (tej wilgotnej wełny) izolacyjność? W ociepleniu poddasza zakłada się folię paraizolacyjną (od strony płyt GK) aby wręcz nie dopuścić do migracji wilgoci do wełny.

Styropian przykleja się na placki i kołkuje się po wyschnięciu kleju. Jest więc szczelina pomędzy ścianą a ociepleniem. Nią może spływać ewentualna wilgoć. U mnie pojawiła się taka potrzeba po awarii wody. Pękł wężyk doprowadzjący wodę do obudowanej wanny. Zanim zauważyłem poleciało jej pewnie wiele litrów. Wanna stała przy ścianie. Część wody przedostała się na zewnątrz i spłynęła na dół (szczeliną, o której pisałem) . Były też wilgotne ślady na elewacji. Jak długo oddychałaby zamoknięta wełna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Styropian przykleja się na placki i kołkuje się po wyschnięciu kleju. Jest więc szczelina pomędzy ścianą a ociepleniem. Nią może spływać ewentualna wilgoć. ....

 

Tak masz racje zapomnialem tez o tym ze styropianian tez jest kolkowany i ze jest tam ta przerwa. Duza zaleta styropianu jest tez ze montowany jest na zakladke a w przypadku welny jest to na docisk i dlatego w przypadku welny nalezy trafic na dobra ekipe ktora dobrze zrobi bo mozna miec pozniej problemy z mostkami termicznymi. Myle ze styropian ma duzo swoich zalet szczegolnie cenowych i pewnie ten wybor jest optymalny. Dziekuje za wymiane uwag o technologi ocieplania budynku.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że zasadnym jest zwiększanie grubości ocieplenia styropianem z 12cm do 15cm?

 

wiesz, pewnie nie zaszkodzi

 

zaplacisz nieco wiecej za styro i za dluzsze kolki

 

klej, siatka, elewacja, robocizna - praktycznie tyle samo

 

my tez nad tym sie zastanawialismy lecz skoro ktos z zapasem obliczyl 12-ke to po co mam robic 15-ke??

 

moze od razu lepiej 20-ke tak na wszelki wypadek ...

 

zostalismy przy 12-tce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że zasadnym jest zwiększanie grubości ocieplenia styropianem z 12cm do 15cm?

 

To zalezy z czego masz sciany zrobione (PH, bloczki itd), przepisy obence mowia ze dobrze jest kiedy wspolczynnik U jest rowny 0.3 lub mniejszy. Wiec zalezy jak wyglada przy twojej konstrukcji sciany z 12 cm stryo ile masz U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ktos z zapasem obliczyl 12-ke to po co mam robic 15-ke??

moze od razu lepiej 20-ke tak na wszelki wypadek ...

15cm to granica, do której bez większych problemów można kupić plastikowe kołki. Cześci inwestorów nie podobają się też okna osadzone za ociepleniem o większej grubości. Rzekomo, szczególnie te mniejsze, wyglądają jak otwory strzelnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...