Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

 

Więc opisuję moje negocjacje z wykonawcami a dokładniej mówiąc ich wyceny.

 

 

1. Gość bez działalności gospodarczej, ale ma ludzi sprzęt i doświadczenie. Schludny, mimo że był w ubraniu roboczym, nie było widać po nim skłonności do alkoholu. "++" dla niego.

 

2. Spotkanie na naszej działce obejrzeli, popatrzyli w projekt popytali, dysponują sprzętem, właściciel jest w trakcie wykonywania uprawnień budowlanych, większą budowę mają w okolicy, więc sprzęt mogą szybko dostarczyć na budowę, jeśli coś będzie potrzebne. Po właścicielu też nie było widać nadmiernej skłonności do alkoholu. Nie biorą budowy z ich materiałem. "+" Dla niego.

 

3. Spotkanie gdzieś na parkingu odkładane trzy razy. Właściciel wyrwany z pracy przejrzał projekt w samochodzie i woził kopie do wyceny. Twierdził ze ma murarzy, a on zajmuje się wykończeniówką. Zakręcił się przy ścianach nośnych patrząc na projekt. Ogólny wizerunek na mały" -" a za możliwość załatwiania materiałów "+".

 

Ad 1. Gościu przystał na 25 tyś z dachem(z powodu braku działalności brak możliwości podpisania umowy :( ).

 

Ad 2.Stan surowy otwarty z dachem i rynnami 26 tyś, baz problemów dostałem projekt umowy w celu zapoznania się z nią.

 

Ad 3. Stan surowy otwarty bez dachu 32tyś z dachem 43tyś :cry:

 

Z powyższego, faworytem jest ekipa 2. :D idzie się z nimi dogadać, reakcja szefa gdy wspomniałem o alkoholu na budowie umocniła mnie w tym przekonaniu. :D

 

Dwie ekipy odpadły z braku chęci do przyjazdu, żeby się spotkać i obejrzeć projekt.

 

no to teraz czekają mnie jeszcze dwa spotkania i załatwienie reszty spraw.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

W piatek okolo 11.00 maja nam zalewac lawy z gruszek - okolo 19metrow szesciennych

Jak byscie szukali jakis kontaktow na geodete, mapki przylaczy wodno-kan czy jakies inne to zapodajcie - moze nasze zobyte namiary beda przydatne

 

Dzięki za propozyzje, w razie potrzeby skorzystamy.

W piątek trzymam za Was kciuki - na pewno wszystko bedzie ok, potem pewnie sprawy przyspieszą i zacznie naprawdę być ciekawie.

Mam nadzieję, że znajdziesz czas by nauczyć się postępować ze zdjęciami i będziemy Wasze dzieło śledzić na bieżąco.

Nawiasem mówiąc ja też nie umiem pomniejszać i wklejać fotek :oops: , ale dotychczas nie miałam takiej potrzeby. Kiedyś to nadrobię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc ja też nie umiem pomniejszać i wklejać fotek :oops: , ale dotychczas nie miałam takiej potrzeby. Kiedyś to nadrobię. :)

 

pewnie zrobie cos na podobe http://www.rumianki.ao.pl bo tam automat dopasowuje zdjecia

 

W piatek jest 13-go i mam nadzieje, ze bedzie szczesliwie z tymi lawami

 

za 1metr3 B15 zaplacilem w koncu 209 netto juz z transportem

 

pompa 190 netto za godzine pracy

 

lepszych cen nie znalazlem a firma tez solidna

 

w piatek tezz pierwsze bloczki mi wioza a w sobote zwir, cement juz mam, wode od sasiada tez

 

dzis w koncu mam swoj wlasny prad, mniej wiecej od 30 minut :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mam do Was pytanko w sprawie okien. Czy ktoś z Was (wiem że jest kilka osób, które mają już temat za sobą :) ) zamawiał okna w Oknovidzie z Bydgoszczy? A może jakiś dobry namiar? Czy też się Wam obiło o uszy, że jest problem - czeka się na okna?

Pozdrowienia

 

z tego co mowili znajomi to czekanie na okna trwa srednio okolo 1 miesiaca

 

najlepiej zamawiac w wakacje bo ruch maly i mozna czasami jakas promocje trafic - tak mi powiedzial handlowiec okienny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Z pośród firm, z którymi rozmawiałem odnośnie budowy, została wybrana ta jedna i mam nadzieję, że właściwa. W poniedziałek podpisuję umowę i startujemy 10 czerwca oczywiście jak wszystko pójdzie dobrze z kredytem.

 

 

Pozdrawiam

 

 

P.S. Innka, na priv informacje o ekipach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mam do Was pytanko w sprawie okien. Czy ktoś z Was (wiem że jest kilka osób, które mają już temat za sobą :) ) zamawiał okna w Oknovidzie z Bydgoszczy? A może jakiś dobry namiar? Czy też się Wam obiło o uszy, że jest problem - czeka się na okna?

Pozdrowienia

 

My zamawialiśmy okna w 2M na Sienkiewicza w Toruniu. Obiły mi się o uszy jakieś opinie o Oknovidzie w Bydgoszczy ale nie pamiętam jakie, więc nie powtórzę. My czekaliśmy na okna niecały miesiąc (były wcześniej niż się umawialiśmy i czekały w firmie).

Ja z kolei słyszałam, że lepsze ceny są jak się zamawia okna zimą, no i latem na pewno trzeba czekać dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrulex i asiula77 dzięki bardzo

do wakacji nie mam szans doczekać -mam taką nadzieję!?!?- bo ścianki ruszają już w następnym tygodniu :) :) :)

dzięki za namiar na 2m asiula77 :lol: jakoś wcześniej ich nie zlokalizowałam.

Jak porównam oferty i na coś się zdecydujemy to się podzielę

Pozdrawiam WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mam do Was pytanko w sprawie okien. Czy ktoś z Was (wiem że jest kilka osób, które mają już temat za sobą :) ) zamawiał okna w Oknovidzie z Bydgoszczy? A może jakiś dobry namiar? Czy też się Wam obiło o uszy, że jest problem - czeka się na okna?

Pozdrowienia

Ja mam z oknovidu i jest OK. Może było małe opóźnienie ale gdzie go nie ma? Do całego procesu budowy, po roku od rozpoczęcia, nauczyłem podchodzić się z małym dystansem i spokojem. Zamawiałem okna latem zeszłaego roku tak, że o ceny i terminy trzeba by zapytać od nowa. Przedstawiciel był bardzo miły i kompetentny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega z pracy sie buduje. calkiem spory dom i troche fikusnych okien + sciana w salonie dlugoci 6 matrow cala ze szkla od podlogi do sufitu z widokiem na sosnowy las w ogrodku. Kupilo okna gdzies na mazurach bo wyszlo ich okolo 10 tys mniej niz odpowiafdajace tym parametrom okna w Toruniu. co prawda od znajomego znajomego ale 10 kola piechota nie chodzi a okna ladne, w terminie, na zamowienie ze wszelkimi certyfikatami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem dokupic dzis zwykla pelna czerowna cegle na kominy. Obdzwonilem 12 hurtowni w ktorych w sumie razem kupil bym zaledwie 1000 cegiel w sredniej cenie 1,75 :evil:

 

W jedej z hurtowni gosc podsunal mi jeszcze jeden adres

 

Zadzwonilem

 

Dzis jade robic przedplate na 6 brakujacych mi palet czyli 1950 sztuk po 1,00 bez faktury

 

Odebrac bede mogl nawet za miesiacz czy dwa jak to co mam juz na dzialce skonczy mi sie

 

Njzabawniejsze jest to, ze hurtonia ta jest niecaly kilometr od mojego miejsca zamieszkania i nawet o niej nie pomyslalem - kawalek za Toruniem

 

Czyli dzwonic, jezdzic, pytac, pisac na forum, nie zalamywac sie, kupowac i budowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie zastanawiałeś się nad kominami systemowymi schiedla?

 

kupujac cegle w normalnych cenach czyli 1,00-1,20 z cegiel wyjdzie taniej i bedzie solidniejsze

 

zreszta w projekcie podobno mam tak ze strop czesciowo opiera sie rowniez na kominie a na systemowym nie da rady

 

wykonawca z ktorego zdniem sie bardzo liczymy woli sprawdzone standardy i chcial murowac z cegly

 

dodam ze wykonawca ma okolo 55 lat i jeszcze przed 20-ka zaczal budowac domy co bez przerwy robi do dnia dzisiejszego (w kraju i za granica) - z wyksztalcenia jest rowniez budowlancem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też stawiamy kominy z "klocków", IBF się zwą :D

 

No i w kwesti papierologii mamy nerwa :evil:. Nasz przefantastyczny Pan od adaptacji załatwia nam pozwolenie i załatwić nie może. Bożeee trzymaj mnie, bo jak go dostane w swoje ręce to nie wiem co mu zrobię! :evil:

Za ok 2,5 tyg ruszamy z budową, a pozwolenia nie ma!!!! :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też stawiamy kominy z "klocków", IBF się zwą :D

 

No i w kwesti papierologii mamy nerwa :evil:. Nasz przefantastyczny Pan od adaptacji załatwia nam pozwolenie i załatwić nie może. Bożeee trzymaj mnie, bo jak go dostane w swoje ręce to nie wiem co mu zrobię! :evil:

Za ok 2,5 tyg ruszamy z budową, a pozwolenia nie ma!!!! :evil: :evil: :evil:

 

po dostaniu pozwolenia odbierasz dzienik budowy, wytyczasz budynek, szukasz kierownika i jak zglosisz rozpoczecie to dopiero po 7 dniach teoretycznie mozesz zaczyna - pewnie cos jeszcze pominalem

 

kto wam adaptuje?

 

tam nie ma nic do zalatwiania

 

zadzwon do starostwa i dowiedz sie w czym problem - Ty tu jestes inwestorem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z oknovidu i jest OK. Może było małe opóźnienie ale gdzie go nie ma? Do całego procesu budowy, po roku od rozpoczęcia, nauczyłem podchodzić się z małym dystansem i spokojem. Zamawiałem okna latem zeszłaego roku tak, że o ceny i terminy trzeba by zapytać od nowa. Przedstawiciel był bardzo miły i kompetentny.

No więc sprawy się pokąplikowały ... bo o ile z oknami damy rade tak jest przestój z dachówką, echhhh... :(

No więc z tym dystansem i spokojem to święta prawda :) :) :)

No i w kwesti papierologii mamy nerwa . Nasz przefantastyczny Pan od adaptacji załatwia nam pozwolenie i załatwić nie może. Bożeee trzymaj mnie, bo jak go dostane w swoje ręce to nie wiem co mu zrobię!

Za ok 2,5 tyg ruszamy z budową, a pozwolenia nie ma!!!!

Trzymam kciuki, żeby wszystko się poukładało.

 

jak zglosisz rozpoczecie to dopiero po 7 dniach teoretycznie mozesz zaczyna

my zaczęliśmy zanim zgłoszono budowę, tak jakoś powychodziło

 

Pochwalcie się fotkami Waszych domków, albo działek, dawno na forum nikt nie załączał fotek

Pozdrawiam Wszystkich :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosze o namiary na godna polecenia i w dobrej cenie terive bo za kilka/kilkanascie dni moze byc juz potrzebna

 

mam juz jedna miejscowa oferte, ktora wydaje mi sie uczciwa lecz zawsze porownuje co najmniej 3 oferty - zarowno sluzbowo jak i prywatnie :D

 

Terminy sa bardzo krotkie

 

U mnie mury piwnicy ida w gore, kupilem reszte cegiel (2000 po 1,00 brutto), 18 ton piachu osianego (taki drobniutki zwireczek do murowania) po 400 z transportem, za transport np. bloczkow betonowych hds 20km w jedna strone na 6 palet place 115 zeta

 

teraz tylko teriva mi potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

po dostaniu pozwolenia odbierasz dzienik budowy, wytyczasz budynek, szukasz kierownika i jak zglosisz rozpoczecie to dopiero po 7 dniach teoretycznie mozesz zaczyna - pewnie cos jeszcze pominalem

 

kto wam adaptuje?

 

tam nie ma nic do zalatwiania

 

zadzwon do starostwa i dowiedz sie w czym problem - Ty tu jestes inwestorem !!!

 

Piotr u nas sprawa z pozwoleniem wygląda następująco. My nie składaliśmy osobiście dokumentów tylko robił to nasz Pan od adaptacji. I On niby to miał szybciutko załatwić, bo ma znajomosci. Guzik, a nie znajomości ma, bo cholerka strasznie długo mu to idzie :evil:

 

Budynek mamy już wytyczony, w przyszłym tygodniu będziemy zdejmować humus.

A kierownikiem będzie nasz Pan od adaptacji :roll: i sie zastanawiam czy to dobry pomysl, bo jak będzie się spisywał tak jak w roli adaptatora to nie wiem jak to bedzie wyglądało!

 

A co do namiarów na terrive to mamy gościa i jest to przestawiciel na nasz region, a ceny ma konkurencyjne. Dzwonisz i umawiasz się z nim na jakiś dzien i on przyjeżdża. Musisz mu dać do wglądu projekt i On Ci wyliczy na miejscu. Namiary na priv Ci prześlę.

 

Pozdrawiam wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...