Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

my od soboty mieszkamy w nowym domu. wiele nie napisze oprocz tego ze jest cudownie. nad wisle i wielkie laki mamy jakies 800m, do sosnowego lasu z 1km, na plac zabaw z 300m. nasza corka sprawia wrazenie jakby mieszkala tu cale zycie i jest bardzo szczesliwa. jadac do pracy nie mamy zadnych korkow. cisza, spokoj i spiew ptaszkow :))

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

my od soboty mieszkamy w nowym domu. wiele nie napisze oprocz tego ze jest cudownie. nad wisle i wielkie laki mamy jakies 800m, do sosnowego lasu z 1km, na plac zabaw z 300m. nasza corka sprawia wrazenie jakby mieszkala tu cale zycie i jest bardzo szczesliwa. jadac do pracy nie mamy zadnych korkow. cisza, spokoj i spiew ptaszkow :))

 

powodzenia

no to gratulacje :) szczerze zazdrościmy :lol: :lol: :lol:

ile czasu zajęła Wam przeprowadzka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex, gratulacje!

Zakupiłam na allegro jakiś środek na osy i szerszenie. Oprócz tego dzwoniłam do straży w Złotorii. mam kupić Bros lub Raid przeciwko owadom latającym i oni przyjadą zrobić imprezkę naszym owadom. :lol:

Aga, ja mam podobmy problem, co prawda osy latają i nie zauważyłam żeby kombinowały tam gniazdo, ale przecież jeszcze tam nie mieszkamy i możemy to przegapić :( no i jeszcze ptaszki :evil:

hmmm i też się zastanawiam co by tu zrobić, najlepiej byłoby podbitkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam wchodzą małą szparką między podbitką a ścianą. Nie możemy tam nic uszczelnić, bo jak będzie robiona elewacja to będą wstawione jakieś specjalne listwy. Najgorsze, że tam wlatują również szerszenie.

kurde a jakąś pianką uszczelniającą też się nie da? muszę się dopytać jak to u nas wygląda, czyli podbitka też nie chroni w 100 % przed takimi gośćmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratulacje :) szczerze zazdrościmy :lol: :lol: :lol:

ile czasu zajęła Wam przeprowadzka?

 

dziekuje

 

auto na grebocin podjechalo punktualnie o 8.00

 

wszystko co zabieralismy czekalo juz w garazu przygotowane do zaladunku

 

zaladunek zakonczono chwile przed 9.00 w 3 osoby

 

na nieszawce bylismy kolo 9.30 a o 10.10 kierowca juz odjezdzal

 

rozladunek i wnoszenie wszystkiego do salonu rowniez w 3 osoby

 

na razie wszedzie burdel, nic nie moge znalezc

 

w pracy siedze w lekko brudnych jeansach, nieogolony bo sie zaposziala golarka i nie moge znalezc tokena a przelewy trzeba porobic

 

kiedy sie ogarniemy z tego balaganu to sam nie wiem - jednak to taki szczesliwy balagan ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście stal i drewno - muszę szybko to kupić, a nie wiem skąd. Stal - chodzi o pręty 12 i 6 oraz drut wiązałkowy, a drewno to narazie na szalunki. Możecie polecić mi jakieś konkurencyjne oferty? :)

Drewno kupowałam ostatnio z Głogowa z tartaku od pana Juliusza Modelskiego - nie było zbyt drogie, a potrzebowałam mało i facet zaproponował bardzo tani transport, więc się dogadaliśmy. 605-305-274 ale jak siedzi w biurze to nie ma zasięgu :wink: i wtedy dzwonię na stacjonarny:(56) 67 86 434

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście stal i drewno - muszę szybko to kupić, a nie wiem skąd. Stal - chodzi o pręty 12 i 6 oraz drut wiązałkowy, a drewno to narazie na szalunki. Możecie polecić mi jakieś konkurencyjne oferty? :)

 

stal kupowalem w mat-bud rozgarty. ten pierwszy po lewej jak skrecisz w prawo

 

drewno bralem z okolocy elku, gizycka. zaplacilem 800 za transport a i tak wyszlo sporo taniej i szybciej niz z okolic Torunia - cala kompletna wiezba, dechy i laty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie odebrałam telefon od kuzynki pracującej w PKO, że na konto wpłynął mi zwrot vatu :D Ech...jutro jedziemy kupić...rowery :wink:

 

nie wiem jakie macie potrzeby lecz pamietaj ze rower ponizej 2 czy minimalnie 1,5 kola to strata kasy

 

troszku sie na tym znam ...

Nie przesadzaj, do takiej zwykłej spacerowo-rekreacyjnej jazdy po okolicy to każdy jest dobry :)

 

Hej,

Polecam Holendry - niezniszczalne rowery :)

Jeżdżę moją Gazellą Laguna już 4 lata (przejechałem nią ponad 5000 km i wszystko działa). Rower kupiłem na Allegro za ok 850 zł (nowy wtedy ok 4000zł). 7 biegów w tylnej piaście, pełna osłona na łąńcuch, bębnowe hamulce, alufegi ... W Toruniu są 3 sklepy z używanym holendrami: na Bema(http://www.rowery-holenderskie.pl/) - używane z gwarancją 6- m-cy, na Dąbrowskiego i na Kwiatowej. Czasami można też coś wyhaczyć na Allegro, np. http://www.allegro.pl/item364448635_klasyczna_holenderska_damka_simplex_gazelle.html Nowe holendry to dość spory wydatek (http://www.rowerystylowe.pl) i obawa utraty:(

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie byli, bo nie mam czasu się umówić. Sywlia koniecznie chce być przy tym usuwaniu.Dziś zadzwonię i zobaczę na kiedy mogą sie umówić.Rozmawiałam z takim znajomym na giełdzie warzywnej. Okazało się, że u nich wsklepie też były osy. Wezwali straż zlikwidowała gniazdo. Dodatkowo poukładali pod dachem płytki Globol, które działają rewelacyjnie na prusaki i na osy również. Kupiłam te płytki i powciskamy je pod podbitkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...