Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

My dalej szukamy architekta. Z gotowych projektów najbardziej by nam pasował ten:

http://pprojekt.pl/projekt376-amelia_iii,rzuty.html

 

ale chcielibyśmy zmienić w nim:

-dach na dwuspadowy naczółkowy

-wyrównać ściany żeby nie było wcięć

-za schodami zrobić pomieszczenie gosp na co

-tam gdzie c.o. zrobić spiżarnię

-na piętrze zrobić z tyłu domu balkon zadaszony i 4 pokoje

 

co o tym myślicie"

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Pisałam że planujemy wyrównać ściany (miałam na myśli elewacje) z przodu, z tyłu i koło jadalni. Może odrobinę zwiększyć wc 1,4m2. Spiżarnię zmniejszyć. Schody przybliżyć tak żeby starczyło miejsca na c.o. za schodami-aby powiększyć to pomieszczenie z 1m2. Jeszcze tak myśleliśmy obniżyć tak ok ,5m pomieszczenie gospodarcze.

Na piętrze zrobić 4 pokoje (sypialnię dla nas, 2 pokoje,1gabinet),1-2 garderoby i łazienkę.Do tego jeszcze przejście na balkon z tyłu domu. Balkon miałby być zadaszony, nad nim dach dwuspadowy, a pod balkonem 2 kolumny. A z lewej strony od strony mieszkania doklejony garaż na 2 samochody. Dach nad domem i garażem miałby być pokryty dachówką. Jeszcze zastanawiamy się czy się da zrobić okna z boku domu nad garażami-czy kąt dachu od garażu będzie mógł być na tyle płaski aby było miejsce na okna i dało się położyć dachówkę na garaż.

Wydaje mi się że tej Amelii chyba nie da się zaadoptować-za dużo zmian.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ... nadszedł termin ZERO

 

:o :o :o

 

wszystko spakowane i dziś przewozimy na wioske

 

:lol: :lol: :lol:

 

no i zaczynamy mieszkać. Na wiosce zasięgu brak więc pierwsze newsy za czas jakiś. Mam tylko nadzieję że chociaż jedną noc zdążę przenocować a syn poczeka z przyjściem na świat :wink: Pozdrowienia dla Wszystkich

 

Maya, paaaa :cry: Ciekawe kiedy teraz się znowu zobaczymy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ... nadszedł termin ZERO

 

:o :o :o

 

wszystko spakowane i dziś przewozimy na wioske

 

:lol: :lol: :lol:

 

no i zaczynamy mieszkać. Na wiosce zasięgu brak więc pierwsze newsy za czas jakiś. Mam tylko nadzieję że chociaż jedną noc zdążę przenocować a syn poczeka z przyjściem na świat :wink: Pozdrowienia dla Wszystkich

 

no to pieknie

 

pogratulowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jest szansa ze ruszymy na poczatku czerwca. Mam nadzieje ze gwiazdke ( a moze szybciej) 2009 spedzimy w nowym domu.

Obecnie szukamy ciesli i dekarzy - moze macie jakis sprawdzonych i polecanych? Nasz dach jest dosyc skaplikowany.

 

Pozdrawiam

Renata

Ja mam całkiem dobrych cieśli. Niestety nie są tani, ale zawsze można się potargować. Nam z 25 tys. zjechali do 20 tys. Jak chcesz to prześlę kontakt na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastka jeśli szukasz cieśli to mogę polecić chłopaków którzy u mnie robili

Krzysztof 609 868 21, robią tylko więźbę, dachówek nie kładą ale ceny mają konkurencyjne.

Jestem zadowolony z ich roboty, jak już kiedyś pisałem to jedyna ekipa którą na razie mogę polecać dalej.

Jeśli ktoś szuka bramy o wymiarze 2500 x 2125 to polecam Hormannajest dobra cena 2550 brutto z montażem, złoty dąb bez napędu.

Polecam też handlowca od nich Panią Anie nr 609 288 480 bardzo miła i można dobrze wynegocjować cenę.

Natomiast gościu z firmy Ambram od bram Normstahl na Chełmińskiej wciska kity i z cen nie chce schodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastka jeśli szukasz cieśli to mogę polecić chłopaków którzy u mnie robili

Krzysztof 609 868 21, robią tylko więźbę, dachówek nie kładą ale ceny mają konkurencyjne.

Jestem zadowolony z ich roboty, jak już kiedyś pisałem to jedyna ekipa którą na razie mogę polecać dalej.

Jeśli ktoś szuka bramy o wymiarze 2500 x 2125 to polecam Hormannajest dobra cena 2550 brutto z montażem, złoty dąb bez napędu.

Polecam też handlowca od nich Panią Anie nr 609 288 480 bardzo miła i można dobrze wynegocjować cenę.

Natomiast gościu z firmy Ambram od bram Normstahl na Chełmińskiej wciska kity i z cen nie chce schodzić.

 

rowniez polecam Anke Serbinowska, sympatyczna i z cenami nie przesadza :wink:

 

my za podobna z napedem i niestety niskim nadprozem dalismy chyba 3800 - to byla dobra cena prownujac normstahla czy wisniowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie

 

Po pierwsze, Maya, Piotrulex gratulacje z okazji przeprowadzki

 

Po drugie, Ola gratulacje z okazji sprzedazy mieszkanka

 

Po trzecie, witam wszystkich nowych

 

Po czwarte, temat glebogryzarka. Jak wiecie dlugo szukalam i znalazlam zaledwie jeden punkt w Toruniu, gdzie mozna taka usluge zamowic - koniecznie z operatorem, inaczej sie nie da. Cena wyjsciowa - 2 zl za m2. Przy moich 1700m ... :o :o :o :o Ale Pan przyjechal, zobaczyl i powiedzial, ze to 6 godzin pracy i zaspiewal .... 1000 zl. :o Tez chce taka stawke godzinowa. Koniec koncow glebogryzarke kupilismy i ryjemy w ziemi przygotowujac ja pod trawnik.

 

Po piate, wracam do tematu ocieplenie. My mamy styropian i prosze sie nie smiac, mamy 20 cm. Byl niewielki problem z kolkami, ale udalo sie zamowic 26 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piate, wracam do tematu ocieplenie. My mamy styropian i prosze sie nie smiac, mamy 20 cm. Byl niewielki problem z kolkami, ale udalo sie zamowic 26 cm.

My też chcemy 20 cm (wiadomo - ogrzewanie elektryczne), to może napisz mi gdzie zamawialiście te kołki, cobym się przygotowała.

 

Co do glebogryzarki, to słyszałam, że gdzieś w Toruniu jest wypożyczalnia sprzętu ogrodowego (chyba na Batorego :-? ). Sprawdzałaś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dach mam już prawie na ukończeniu (nota bene dekarze mówili, że dziś skończą - ciekawe czy im się uda :wink: ). Ale kilka postów wyżej Renata pisała, że poszukuje. Moja ekipa robi dachy kompleksowo - od więżby do pokrycia dachówką.

 

Bardzo dziekuje za namiary i prosze o wiecej moze byc na priv ;)

Buduje do sierpnia na odleglosc potem bede juz na miejscu.

 

Pozdrawiam

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piate, wracam do tematu ocieplenie. My mamy styropian i prosze sie nie smiac, mamy 20 cm. Byl niewielki problem z kolkami, ale udalo sie zamowic 26 cm.

My też chcemy 20 cm (wiadomo - ogrzewanie elektryczne), to może napisz mi gdzie zamawialiście te kołki, cobym się przygotowała.

 

Co do glebogryzarki, to słyszałam, że gdzieś w Toruniu jest wypożyczalnia sprzętu ogrodowego (chyba na Batorego :-? ). Sprawdzałaś może?

 

Ciesze sie, ze dogadalas sie z Klosem. Tylko dobrze przypilnuj jego ludzi, zeby wszystko posprawdzali - jak przyjda to daj znac, a podam co dokladnie maja sprawdzic. My kolki kupilismy w tej samej firmie co styropian - sprowadzalismy z Bydgoszczy bo bylo sporo taniej niz w Toruniu. Zapytam wieczorem Slawka o namiary na nich i Ci podesle, jesli chcesz oczywiscie.

 

A na Batorego nie bylam. Objechalam wszystkie centra ogrodnicze, najwieksze firmy zakladajace ogrody i nic. I prawde mowiac jestesmy zadowoleni, ze kupilismy ta glebogryzarke. Teraz powolutku zagospodarowujemy sobie teren. A jak nie bedzie nam juz potrzebna - sprzedamy. Na rynku wtornym jest ich niewiele, a nawet sa juz chetni na nia.

 

No i musze wybrac sie wreszcie zobaczyc to Twoje cudo. Kiedy wybierasz sie na budowe, najlepiej w ciagu dnia, to wpadniemy z Jaskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących! mamy w planach budowe Oliwki z garazem :) na razie to tylko plany, budowę może rozpoczniemy za rok lub dwa - trzeba dozbierac pieniazkow troche :p ale mam pytanie do Wszystkich - buduje ktos na RUDAKU ? chce sie dowiedziec o warunki - tzn. jak daleko siegaja tereny zalewowe? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...