Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...... 3. Zdolności sprzedawców........

 

rowniez zajmuje sie handlem

 

bywam na roznych szkoleniach

 

i wlasnie moze dlatego ciezko jest mi cos sprzedac :D

 

jesli natomiast nie mam ochoty czegos kupic, uwazam ze nie jest dobre czy niepotrzebne to naprawde tego nie kupie - sporo kasy kosztowaly moje szkolenia zarowno mnie samego, pracodawcow czy ostatnio unie europejska

 

Taki jestem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Nie chce tu wchodzic z Wami w polemike na temat pomp ciepla itd...

Poprostu taki sposob ogrzewania nam sie podoba - stac nas na to. Nie chcemy dorownywac sasiadom bo nawet ich nie znamy i nie wiemy co buduja, co maja.

Mieszkamy jeszcze w Niemczech, tu tez mamy swoj dom i akurat taki sposob ogrzewania nam bardzo odpowiada. Jest tutaj bardzo popularny i nie ukrywam wygodny.

Kazdy bedzie zachwalac swoj system.

Jestem tez proekologiczna - mgr inz ochrony srodowiska.

Sprzedawca nie musial nas przekonywac bo akurat dobrze znamy te systemy.

Na wygodzie nam tez zalezy bo duzo podrozujemy.

I prawde mowiac nie mam pojecia ile kosztuja inne kotlownie, piece, kaloryfery (bedzie podlogowe) itd bo nas to nie interesowalo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tu wchodzic z Wami w polemike na temat pomp ciepla itd...

Poprostu taki sposob ogrzewania nam sie podoba - stac nas na to. Nie chcemy dorownywac sasiadom bo nawet ich nie znamy i nie wiemy co buduja, co maja.

Mieszkamy jeszcze w Niemczech, tu tez mamy swoj dom i akurat taki sposob ogrzewania nam bardzo odpowiada. Jest tutaj bardzo popularny i nie ukrywam wygodny.

Kazdy bedzie zachwalac swoj system.

Jestem tez proekologiczna - mgr inz ochrony srodowiska.

Sprzedawca nie musial nas przekonywac bo akurat dobrze znamy te systemy.

Na wygodzie nam tez zalezy bo duzo podrozujemy.

I prawde mowiac nie mam pojecia ile kosztuja inne kotlownie, piece, kaloryfery (bedzie podlogowe) itd bo nas to nie interesowalo.

 

Pozdrawiam

 

Skoro stac to smialo

 

Dzialania proekologiczne oraz spory majatek moga uzasadnic taki wybor

 

Nie bardzo rozumiem co z wyborem ma wspolnego wygoda czy podrozowanie ale co tam - nie musze wszystkiego wiedziec

 

Tylko koszty takich wynalazkow troche mnie ciekawia a kolezanka o tym nic nie pisze

 

Ja swojego nie zachwalam :wink:

 

na swoim koncie tez kilka liter przed nazwiskiem bym znalazl ale chyba nie o tym mowa :D

 

moze jeszcze na IQ sie poscigamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Co do pomp ciepla to jestem ich zwolennikiem. I calkowicie popieram ranata3.

 

Oczywiscie minusem sa koszty. Ale zakladajac posiadnie pieniedzy to sa nastepujace plusy:

 

- trzeba im poswiecac duzo mniej czasu i sil - a moze calkowicie nic? Nie ma obaw, ze gdy jedzie sie na 2 tygodniowe ferie zimowe trzeba kogos organizowac do dogladania.

W zaawansowanym wieku uzytkownika dojda jeszcze koszty wrzucenia wegla do skladu opalu (chyba, ze jest tam bezposredni dojazd dla ciezarowki :)... - odpada przy oleju i gazie.

 

- przy obecnym trendzie cen za energie i jej nosniki nie nalezy sie spodziewac aby ceny opalu(energii) byly nizsze niz sa. Czyli im mniejsze zuzycie tym mniejsze ryzyko wzrostu kosztow utrzymania. Uwazam, ze nie nalezy patrzec, ze teraz moge sobie kupic wegiel lub nazbierac innego paliwa i jest tanio. To jest myslenie na ta chwile co moze sie radykalnie zmienic w przyszlosci.

 

- ekologia (i nie tylko) Osobiscie bym to raczej nazwal dbaniem o wlasne dzieci. Jesli rzeczywiscie sie okaze, ze emisja CO2 to problem dla Ziemi to ma sie czyste sumienie. I to jest dobre podejscie! Niech instaluja ci, ktorych stac! Dzieki temu rzad nie musi jeszcze zmuszac tych ktorzy patrza tylko na ekonomie inwestycji. Podchodzac tylko z ekonomicznego punktu widzenia powinno sie raczej zamieszkiwac w mieszkaniach z TBS lub spoldzielni mieszkaniowych bo tak jest najtaniej.

 

- wiem po sobie, ze wolalbym mieszkac na osiedlu, gdzie nie uzywa sie piecow na paliwa stale. Wychowalem sie na osiedlu domkow, gdzie kiedy tylko nadchodzila jesien i zima wiele osob uzywalo piecow CO jako spalarni smieci... I uwierzcie mi, nie jest milo kiedy brak wiatru a spaliny z komina sasiada, ktory oszczedza na wywozie smieci i zakupie odpowiedniego opalu, trafiaja prosto w okna...

 

- na koniec cos co mnie bardzo zastanawia, kiedy pojawi sie podatek/limit na emisje CO2 dla osob prywatnych jest o tym coraz glosniej a emisja z auta to niewiele porownojac z ogrzewaniem domu.

 

W swoim domu bede mial pompe ciepla i jestem do tego calkowicie przekonany. Niezaleznie od sprzedawcy do ktorego poszedlem sam i rozmawialem o konkretnych rozwiazaniach a nie o tym czy warto...

Mam tez nadzieje, ze uszczesliwie tym sasiadow, oszczedzajac im dymu z mojego pieca :)

 

Pozdrawiam serdecznie i pochwalam kazda oszczednosc, ktora w koncowym efekcie upieksza nasze otoczenie.

 

Zaraszam do polemiki.

 

msrciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak myślałam, że to wspólmałżonek :D

Witamy sąsiada na forum :D

Na temat pompy ciepła wypowiadać się nie będę, bo się na tym nie znam i nigdy się tym tematem nie interesowałam, bo to za wysokie progi na moje nogi (finansowe):wink:

I proszę mi tu nie robić awantur o dym z komina :wink: :D

Mógłbyś przekazać Renacie, żeby zajrzała na pw? Bardzo mnie ciekawi jedno nazwisko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge z czystym sumieniem napisac, ze nie jestem renata3 ale bedziemy razem budowac wspolny dom...

Trzeba sie wspierac no nie?

Tak czy inaczej podtrzymuje swoje zdanie na temat pomp ciepla - jest ono takie same jak renata3.

 

pozdrowienia,

msrciec

 

na allegro tez macie kilka loginow i podbijacie sobie aukcje nawzajem?

 

:o

 

na allegro to akurat jest karane w przypadku wykrycia zawieszeniem konta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...