Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mnie też nie ruszają - a było wiele zamachów na mnie :D

 

powaznie?

 

mam podobnie :wink:

 

zwlasza jak pisze ze mieszkam od miesiaca a metr kwadratowy na gotowo z wyposazeniem kuchni i lazienki kosztowal nas nie wiecej niz 1200 zeta brutto. Dom ma nieco ponad 200m - wtedy tez jestem atakowany i nikt mi nie wierzy :D

 

pewnie kazdy montuje kominki z PW, DGP, reku czy PC oraz solary i wychodzi im z 3x wiecej niz mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

też Ci nie wierzę, a co :D

 

poczekaj

 

zaraz zaloze drugie konto i napisze:

 

"ja wierze, wybudowalismy w 2007 roku za 987,50 zł za metr kwadratowy. mamy co prawda tylko 2 a nie 3 poziomy jak kolega powyzej ale za to nieco wieksze wymiary domu sprawiaja ze wieksza jest powierzchnia dachu a co za tym idzie jest on drozszy a to przeciez duzy koszt. za bardzo sie nie znam ale spisuje wszystko po kolei i naprawde tak mi wyszlo. jak ktos nie wierzy moge podeslac tabelke w exelu z zanotowana kazda zlotowka"

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko o zakladaniu wiarygodnego konta trzeba myslec kilka miesiecy wczesniej aby data nie podpadla :-)

 

We wszystkim jest zawarta jakas prawda.

Jesli ma dochodzic do jakichs porownan to jak sam napisales trzebaby napisac wiecej o szczegolach. Nie da sie porownac jablka i banana choc sa to owoce.

 

Moim zdaniem w calej budowie jednym z celow jest to aby byc zadowolonym po wprowadzeniu sie do nowego domu i nie meczyc sie w nim.

Skrajny przyklad moglby byc taki: Co mi po tym, ze bede mial wszystko automatyczne i bezobslugowe jesli w weekendy bedzie mie zabijac nuda?

 

Po chwili zastanowienia, doszedlem tez do wniosku, ze jesli forumowicze wsystko by sobie wyjasnili i sie z tym zgodzili to nie byloby zadnych podstaw do dyskusji...

 

Czyli tak, aby porownywac cene za m2 (w konkurencji na cene) trzeba poszukac sasiada, ktory wybuduje taki sam dom w tym samym czasie (chyba ze porownojemy czas budowy :-)) w takich samych warunkach "zewnetrznych" no i jesli na koniec wyjdzie roznica to mozemy doszukiwac sie przyczyn.

 

milego dnia,

msrciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......

Moim zdaniem w calej budowie jednym z celow jest to aby byc zadowolonym po wprowadzeniu sie do nowego domu i nie meczyc sie w nim.

Skrajny przyklad moglby byc taki: Co mi po tym, ze bede mial wszystko automatyczne i bezobslugowe jesli w weekendy bedzie mie zabijac nuda?

 

Po chwili zastanowienia, doszedlem tez do wniosku, ze jesli forumowicze wsystko by sobie wyjasnili i sie z tym zgodzili to nie byloby zadnych podstaw do dyskusji........

 

masz racje

 

u nas ograniczeniem byla jeszcze kasa a widze, ze tego u Was nie ma

 

w takim przypadku wiele sobie nie porozmawiamy gdyz nasze zalozenia podstawowe sa inne

 

chcielismy byc zadowoleni po wprowadzeniu do nowego domu i nie stracic plynnosci finansowej

 

udalo sie

 

mieszkamy (a to wazne) jestesmy zadowoleni (to tez wazne) i Wam zyczymy tego samego, a zwlasza pierwszego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renata3 spoko - tak trzymaj

 

dziś był u mnie Waldek Strześnicki z CiepłoDomu - pogadaliśmy, pokazałem budowę o wszystko podpytałem (bardziej o reku niż o pompę)

 

a co do komentarzy "innych"... cóż jak widzisz ja nie zareagowałem, Tobie następnym razem polecam to samo

 

ten temat wraca jak bumerang - swoje racje tłumaczyłem na forum kilka miesięcy temu, dziś się tylko upewniłem, że niepotrzebnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata, Bartek.

 

Trzymajcie sie swoich decyzji. Sa z pewnoscia przez Was dokladnie przemyslane. My zrezygnowalismy z pompy, ale nie z rekuperatora. Pracyje u nas od pol roku i gdybym miala decydowac sie jeszcze raz, tez bym go wybrala. Przyzwyczailam sie tez do komentarzy i dziwnych min ludzi na wiesc, ze mam 20 cm styro na scianach, ogrzewanie elektryczne, z ktorego jestem bardzo zadowolona i ktore nie rujnuje nam kieszeni i innych takich. Zawsze tlumacze sobie, ze widac naleze do tych "oszolomow" co nie moga normalnego domu budowac. :wink: Ale na szczescie to oszolomstwo jest zarazliwe i jest nas coraz wiecej. :lol: :lol: :lol: A wiec witam w gronie szalencow.

 

Renata, jadac dzis do Agi patrzylam jak ladnie sie budujecie. Mam nadzieje, ze tez zalapie sie na sierpniowa herbatke zapoznawcza. :wink:

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w innym temacie, szukam opiekunki do rocznego Jasia. Mozecie kogos polecic? W gre wchodzi opieka u nas w Zlotorii lub na Wrzosach w Toruniu. I oby za sensowne pieniadze, bo jak trafi mi sie jeszcze jedna ze stawka 1200 zl to rzuce prace. Nie musi byc na caly etat, jestem elastyczna czasowo.

 

Nam sie udalo przed dwoma laty znalesc cudowna opiekunke, starsza pani (znajoma mojego taty), z osiedla Na Skarpie, majaca dzialke rekreacyjna w Kaszczorku nad Drweca, bardzo jestesmy z Niej zadowoleni, z uwagi na nasza prace nierzadko opiekowala sie nawet 10 godzin dziennie naszym synkiem nie skarzac sie chocby jednym slowem. Z uwagi na nasza emigracje zmuszeni bylismy zrezygnowac z dalszej wspolpracy (z ogromnym zalem zreszta), niemniej jednak nadal utrzymujemy bliski kontakt z soba i traktujemy Pania jaak czlonka naszej rodziny. Juz zreszta nasza opiekunka obiecuje nam odprowadzanie synka do szkoly po naszym powrocie do kraju, choc maly ma dopiero niespelna trzy lata...

Co do stawki, to w ostatnim czasie, tj koniec ubieglego roku, to dostawala od nas ledwie polowe wymienionej przez Ciebie kwoty...

Problem w tym, ze po rozstaniu z nami Pani opiekunka (a w zasadzie Ciocia) stwierdzila, ze poki co nie ma checi zajmowac sie innym dzieckiem, wiec nie wiem, czy chcialaby podjac kolejne wyzwanie..

Aczkolwiek, za tydzien przylatujemy do Torunia na kilka dni i spotkanie z Ciocia jest przewidziane w naszym programie wizyt (zreszta mysle, ze nie wybaczylaby nam, gdyby bylo inaczej), moglbym wiec zapytac o plany na przyszlosc pod Twoim katem :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...