Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Mam pytanko. Zaczynamy dzialac u nas na dzialce i nasuwa sie pytanie. Mamy metrowe zielsko, ktore zostalo mocno potraktowane przez srodek znieczulajacy, jest teraz mocno pozolkle. Co z taka dzialka teraz robic, budowa ma ruszyc za 2 miesiace. Czy to zostawic, czy sciac, czy zaorac. Licze na odpowiedz i pozdrawiam wszystkich budowniczych Polski ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawić. Jeszcze dużo będzie się działo na budowie od kopania fundamentów, przez dowóz materiałów po wykonanie podjazdów, ogrodzenia i przyłączy. . Szkoda patrzeć na posadzone wcześniej i zajeżdżane rośliny. Budowlańców w zasadzie nie da się zdyscyplinować. Zielsko można usuwać mechanicznie lub, co jakiś czas, chemią. Nie przekraczaj zalecanych stężeń. Za silna chemia powoduje, że natychmiast ginie część nadziemna. Tak szybko, że trucizna nie zdąży spenetrować do korzenia i zielsko od niego odbija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziemy pod Kopernikiem to ko, jakos sie poznamy, ale pomyslcie o tych ktorzy sie troche spoznia - nie bedziemy przeciez stali caly czas pod pomnikiem, moze ktos zaproponuje jakies miejsce gdzie mozna usiasc. Mam nadzieje ze w tygodniu nie bedzie az tak tloczno w ogrodkach i znajdziemy miejsce dla naszej malej paczki.

Co powiecie na ogrodek nalesnikarni Manekin niedaleko budynku poczty ?

Do tego kazdy pret zbrojeiowy w dloni sr 12 mm ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... pret zbrojeiowy w dloni sr 12 mm ....

 

i koniecznie zebrowany o nominalnej dlugosci 12m

 

inaczej nie bedzie zabawnie :D

 

u nas wtorek raczej odpada - w najblizsza sobote o ile pogoda sie utrzyma chcemy jechac na weekend do malej i cichej miejscowosci Piaski nad morzem i o ile wszystko bedzie OK zostajemy tam do wtorku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Zaczynamy dzialac u nas na dzialce i nasuwa sie pytanie. Mamy metrowe zielsko, ktore zostalo mocno potraktowane przez srodek znieczulajacy, jest teraz mocno pozolkle. Co z taka dzialka teraz robic, budowa ma ruszyc za 2 miesiace. Czy to zostawic, czy sciac, czy zaorac. Licze na odpowiedz i pozdrawiam wszystkich budowniczych Polski ...

 

U nas na działce również było metrowe zielsko - nic z tym nie zrobiłem, budowa ruszyła i.... po zielsku nie ma śladu :o :lol: została goła ubita ziemia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Zaczynamy dzialac u nas na dzialce i nasuwa sie pytanie. Mamy metrowe zielsko, ktore zostalo mocno potraktowane przez srodek znieczulajacy, jest teraz mocno pozolkle. Co z taka dzialka teraz robic, budowa ma ruszyc za 2 miesiace. Czy to zostawic, czy sciac, czy zaorac. Licze na odpowiedz i pozdrawiam wszystkich budowniczych Polski ...

 

U nas na działce również było metrowe zielsko - nic z tym nie zrobiłem, budowa ruszyła i.... po zielsku nie ma śladu :o :lol: została goła ubita ziemia

 

my skosilismy na krotko, najpierw kosa a pozniej solidna spalinowka

 

kupe zielska i wysokiej trawy ktos zgarnal lecz nawet nie pamietam do czego mu to bylo potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REAKTYWACJA

 

Witam wszystkich po przerwie

 

pierwsza sprawa - dziękuję Wam bardzo za gratulacje i kwiatki :) bardzo miło mi się to czytało

 

Dzieje się tu, dzieje :) spotkanie się szykuje!!!

My sobie spokojnie mieszkamy w czwórkę w Osieku. I tu proszę o kontakt, bo doczytałam że zaglądają tu moi sąsiedzi!!!!!!!!!!!!! Proszę się ujawniać gdzie kiedy co i jak? :D :D :D

 

Mam nadzieję że uda mi się częściej zagladać, ale są problemy z netem :( oczywiście za prosto by było :)

pozdrawiam Wszystkich raz jeszcze :)

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było, brak czasu mi doskwiera. Zuzia na wakacjach z babcią więc wydawać by się mogło ze będę miała czasu za dużo. A tu niespodzianka jego ciągle brakuje ;) Zapracowana jestem po pachy, a do konca jeszcze daleko. Kończą ocieplać poddasze, jutro zaczynają w łazience górnej kłaść kafle. No i zaraz po tym ruszamy z malowaniem. Brrr jak sobie pomyślę ile tego malowania będzie to mnie się już odechciewa :-?

 

I widzę, że się spotkanie szykuje. Hmmm, może wpadniemy z mężem.

 

Ola-Maya no w końcu się odezwalaś. Witaj u nas z powrotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda ekipa ma swoje wady i zalety, ktore trzeba podac przy polecaniu.

Opowiedzcie co z tym naszym spotkaniem - czy zostaje wtorek, czy moze wolicie cos innego.

Proponuje - niech kazdy kto moze wysle kontakt do Nastki i w pon czy wtorek zobaczymy ile bedzie chetnych. Moze Piotr akurat wroci z Piaskow do 20 i dolaczy ?

Mysle ze nawet w kilka osob bedzie ciekawe i mile spotkanie.

Ja wlasnie jestem przed rozpoczeciem wiec chyba etap najciekawszy - tz wszystko jedynie oczyma wyobrazni mozna obejrzec, pozniej w rzeczywstosci zchodzi sie na ziemie...

Co do zielska - ja jestem pasjonatem segregacji gleby wiec darnine spod domku wybralem, a to co sie zniszczylo przez budowe probowalem reanimowac. U nas bylo troche odwrotnie - kupilismy dzialke niezabudowana ale juz urzadzona pod wzgledem roslinnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam już numery od Toma i Michałki, więc rozumiem, że te 2 osoby deklarują się, że przyjdą, poza tym jest Agnieszka i ja, ale co z całą resztą? W końcu parę osób nas tu się zebrało na Forum, a na spotkaniu frekwencja taka niska ma być?

 

Cztery osoby - w sam raz na partyjkę brydża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...