Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Magda, podjedź do Złotorii koło sklepu spożywczego, tam jest firma zajmująca się spawaniem. Pierwszy sklep od strony Torunia.

Cześć Natalia :D Teraz ostro do pracy.

Renata, nie wiem czy jesteś jeszcze w Niemczech czy już w Polsce, ale zgodnie z umową :wink: zdaję relację :D

Mury pną się do góry :D :wink:

U nas był pan z TPSA. Nie podłączą nam internetu, bo musieliby zrobić przepust pod asfaltem, a to za duże koszty. Niech to :evil: A słup telefoniczny mam zaraz przy drodze.Netia tez nie podłączy, nawet radiowego. Zostaje jakaś sieć komórkowa....w tej chwili mam komputer brata i jego kartę z orange. Dziwne, ale nawet dobrze chodzi. A z telefonem non stop jest u nas problem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, podjedź do Złotorii koło sklepu spożywczego, tam jest firma zajmująca się spawaniem. Pierwszy sklep od strony Torunia.

Cześć Natalia :D Teraz ostro do pracy.

Renata, nie wiem czy jesteś jeszcze w Niemczech czy już w Polsce, ale zgodnie z umową :wink: zdaję relację :D

Mury pną się do góry :D :wink:

U nas był pan z TPSA. Nie podłączą nam internetu, bo musieliby zrobić przepust pod asfaltem, a to za duże koszty. Niech to :evil: A słup telefoniczny mam zaraz przy drodze.Netia tez nie podłączy, nawet radiowego. Zostaje jakaś sieć komórkowa....w tej chwili mam komputer brata i jego kartę z orange. Dziwne, ale nawet dobrze chodzi. A z telefonem non stop jest u nas problem :-?

 

Oferuję pomoc w sprawie internetu z TP. Niedpłatną :) Jeśłi masz ochotę poproszę na priva o dokładną lokalizację działki - może być numer.

 

U mnie też się nie dało. A teraz się da. :lol: Karta Orange na mojej wsi nie działa choc działa znakomicie telefon.

Chcieliśmy wsi bez sąsiadów - prosze bardzo mamy nawet bez sąsiadów wirtualnych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spawacza nie pomoge - tym bardziej z agregatem

 

co do bezpiecznikow to proponuje jakiegos "normalnego" elektryka bo nie moze byc tak ze wszystkie bazpieczniki masz malutkie i nigdzie spawary nie podlaczysz

 

sluzbowo mam iPlusa i jak jest UMTS to dziala swietnie, gorzej jak jest tylko GPRS, wtedy solidnie zmula ale to prywatnych celow wystarczy

 

w miniony weekend bylismy nad morzem i solidnie sie spieklismy - bylo suuuuuuper i kazdemu proponuje nieco odpoczynku od budowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji...

 

orientujecie się jakie są w tej chwili ceny robocizny:

 

1.ocieplenie podłóg - papa, styro

2.tynki wewnętrzne - ręczne

3.ocieplenie poddasza wełną

4.podwieszane sufity i kartongipsy

 

Muszę się przygotować do negocjacji z ekipą - poprzedni się nie przygotowałem i mam pewnie najdroższe ścianki działowe w Polsce, a i ocieplenie można było zrobić taniej :cry: , ale co tam - sam jestem sobie winien

 

pomóżcie proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam sie o rozwiazanie techniczne ocieplenia na zewnatrz styropianem. Ekipa proponuje mi 2 rozwiazania, chodzi o element najnizszy w elewacji czy robiony jest z listwa metalowa zakonczenie elewacji (tu mowia ze czesto pozniej tynk na brzegach odpada) lub druga wersja bez listwy metalowej a na kacie kladziona jest siatka na klej. Jak macie u siebie zrobione ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji...

 

orientujecie się jakie są w tej chwili ceny robocizny:

 

1.ocieplenie podłóg - papa, styro

2.tynki wewnętrzne - ręczne

3.ocieplenie poddasza wełną

4.podwieszane sufity i kartongipsy

 

Muszę się przygotować do negocjacji z ekipą - poprzedni się nie przygotowałem i mam pewnie najdroższe ścianki działowe w Polsce, a i ocieplenie można było zrobić taniej :cry: , ale co tam - sam jestem sobie winien

 

pomóżcie proszę :)

 

U mnie ocieplenie poddasza z kartongipsami i malowaniem 50 zł/m

Tynki robiłam maszynowe. Płaciliśmy 25 zł/m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam sie o rozwiazanie techniczne ocieplenia na zewnatrz styropianem. Ekipa proponuje mi 2 rozwiazania, chodzi o element najnizszy w elewacji czy robiony jest z listwa metalowa zakonczenie elewacji (tu mowia ze czesto pozniej tynk na brzegach odpada) lub druga wersja bez listwy metalowej a na kacie kladziona jest siatka na klej. Jak macie u siebie zrobione ?

 

my mamy listwy

 

tam gdzie styro piwnicy laczy sie z grubszym styro góry wystajacy naroznik jest oblozony zwykla aluminiowa listwa naroznikowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwale sie jeszcze ze wczoraj udalo nam sie zaprawic 20 sloiczkow ogoreczkow korniszonych i nastawic 5kg gliniany garnuszek malosolnych :D

 

ostatnio wiele tematow zamawiamy przez neta i moge polecic przyprawy i herbaty

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1133560

 

w cenach sie nie orientuje ale duzy wybor, swietny kontakt i jakosc oraz szybka wysylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z listwami maja więcej roboty i dlatego często zniechęcają do tego - a ja dam z listwami - tylko trudno znaleźć jakiś polecanych i dokładnych

 

No wlasnie ale Panowie mowia ze jak stosuje sie listwy (moze to celowe) to po jakism czasie moze odpadac tynk na tych listwach. Wybor zostawili dla mnie nie naciskajac co wybrac. I nie wiem czy faktycznie to prawda ze na listwach moze odpadac tynk ale to pewnie moze ktos powiedziec kto ma juz dom od jakiegos czasu zrobiony ta technika tzn listwy metalowe na koncu elewacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z listwami maja więcej roboty i dlatego często zniechęcają do tego - a ja dam z listwami - tylko trudno znaleźć jakiś polecanych i dokładnych

 

No wlasnie ale Panowie mowia ze jak stosuje sie listwy (moze to celowe) to po jakism czasie moze odpadac tynk na tych listwach. Wybor zostawili dla mnie nie naciskajac co wybrac. I nie wiem czy faktycznie to prawda ze na listwach moze odpadac tynk ale to pewnie moze ktos powiedziec kto ma juz dom od jakiegos czasu zrobiony ta technika tzn listwy metalowe na koncu elewacji

 

listwy sa tez w kazdym narozniku a przynajmniej byc powinny - tam tez ma odpadac?

 

bzdura jakas :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...