Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Agnieszka, ja jestem tez zdziwiona ze droga będzie robiona. Nam wystarczy taka jak jest. Wolałabym aby nam drogę zrobili - tez jest w planie jako gminna.

A co do uważania w Kopaninie-masz racje 30 km ma godzinę wystarczy. O wyścigach nic nie wiem- wydawalo mi sie ze tam nikt nie jeździ.

Tez z mężem zastanawialiśmy sie czy wytną drzewa.

Taka droga przeszkadza pewnie wojtowi - mieszka przeciez w Kopaninie ;)

 

Pozdrawiam

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Taka droga przeszkadza pewnie wojtowi - mieszka przeciez w Kopaninie ;)

 

u nas na okolo 1,5km odcinek pieknego asfaltu potocznie mowi sie "wójtówka". byl to pierwszy boczny asfalt zrobiony po tym jak wybrali nowego wojta. konczyl sie kilkanascie metrow za jego domem ...

 

nie ma co chlopu zalowac, jak bym byl wojtem tez pewnie tak bym zrobil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda malo zimnawa

 

kupilem ruszt awaryjny zeliwny do swojego kociolka na ekogroszek za 190 zeta

 

pod wieczor palimy z 2-3 godzinki w piecu odpadkami drewna pozostalymi po budowie

 

grzejemy wode i nieco kaloryfery - zwlaszcza w lazience

 

ekogroszek nie schodzi a robi sie porzadek w garazu i pod tarasem :D

 

na razie dokladanie do pieca co pol godzinki to dla mnie ogromna frajda - zobaczymy co bedzie pozniej

 

no i w koncu dymek idzie z komina :D bo z wegielka to jeszcze nie zauwazylem aby sie kopcilo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod wieczor palimy z 2-3 godzinki w piecu odpadkami drewna pozostalymi po budowie

...

no i w koncu dymek idzie z komina

Uważaj, żeby nie zapuścić komina. Deski pewnie są sosnowe. Na takim awaryjnym ruszcie nie ma zbyt wiele powietrza i dlatego się dymi. W kominie może osadzać się smoła. Jak się zapali, to remont komina.

Ja z tego powodu resztki budowlane w większości spaliłem w kominku. Tam komin ma większy przekrój i dawałem maksymalny dopływ powietrza. A i tak na nieogrzewanym strychu, na kominie powyłaziły plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod wieczor palimy z 2-3 godzinki w piecu odpadkami drewna pozostalymi po budowie

...

no i w koncu dymek idzie z komina

Uważaj, żeby nie zapuścić komina. Deski pewnie są sosnowe. Na takim awaryjnym ruszcie nie ma zbyt wiele powietrza i dlatego się dymi. W kominie może osadzać się smoła. Jak się zapali, to remont komina.

Ja z tego powodu resztki budowlane w większości spaliłem w kominku. Tam komin ma większy przekrój i dawałem maksymalny dopływ powietrza. A i tak na nieogrzewanym strychu, na kominie powyłaziły plamy.

 

no wlasnie

 

a ja jeszcze prawie zamykam doplyw powietrza abym za czesto nie musial schodzic podkladac ...

 

deski wlasnie sa sosnowe jak wiekszosc szalunkowych itd

 

czyli mowic ze palic konkretnie z otwartymi dolnymi drzwiczkami?

 

wtedy co? mniej dymu, mniej sadzy?

 

kotlownie mam w piwnicy a pozniej parter, pieterko i stryszek - murowane z cegly pelnej bez wkladu. piec na ekogroszek. przekroj maly 14x14 ale to dluuuuugi temat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie

 

a ja jeszcze prawie zamykam doplyw powietrza abym za czesto nie musial schodzic podkladac ...

 

deski wlasnie sa sosnowe jak wiekszosc szalunkowych itd

 

czyli mowic ze palic konkretnie z otwartymi dolnymi drzwiczkami?

 

wtedy co? mniej dymu, mniej sadzy?

 

Nie wiem jaka jest konstrukcja pieca. Takim drewnem należy palić z maksymalnie otwartym dopływem powietrza tak, aby smoła nie dostawała się do komina a ulegała spalaniu. Czyli napalić mocno, zagrzać wodę i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu słońce :wink:

Wczoraj się dowiedziałam, że TP SA ciągnie kabel telefoniczny do gościa, który mieszka jakies 500 metrów dalej niż ja. I tam nie mają problemu z podłączeniem, a u mnie mają :evil: Tyle, że ja nie jestem prezesem Stalera :evil:

 

w temacie fona to nie dziw sie

 

zwykla, czysta, prosta ekonomia i tyle

 

nie ma co sie zloscic czy zazdraszczac tylko drebtac znow do tp lub stac sie prezesem podobnego molocha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! czy ktoś czytał mojego posta???????????

jestem bliska obłędu - teraz już nie tylko szukam hydraulika, ale też elektryka, który by dokończył to co jeden taki rozpoczął i po otrzymaniu żądanej zaliczki poszedł!!!!!!! pomóżcie

P.S.Nastka - dzwonikałam do pana Zbyszka od tynków - bardzo miły człowiek i wydaje się być bardzo uczynny - jeszcze raz bardzo dziękuję za namiary na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hydraulika, to też mogę dać ci namiary, tylko nie wiem czy czas by miał, bo on zarobiony, a fuchy robi tylko po godzinach: Zbyszek (znów Zbyszek - czyżby wszystkie Zbyszki to fajne chłopaki? :wink: ) 509763772.

 

Mojego elektryka nie polecam, bo doprosić się, żeby przyszedł i coś dokończył graniczy z cudem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! czy ktoś czytał mojego posta???????????

jestem bliska obłędu - teraz już nie tylko szukam hydraulika, ale też elektryka, który by dokończył to co jeden taki rozpoczął i po otrzymaniu żądanej zaliczki poszedł!!!!!!! pomóżcie

P.S.Nastka - dzwonikałam do pana Zbyszka od tynków - bardzo miły człowiek i wydaje się być bardzo uczynny - jeszcze raz bardzo dziękuję za namiary na niego.

 

elektryka, alrmy, tv i inne kabelki - Waldek 0-791 779-269

elektryka, tv i inne - Leszek 0-603 813-887

 

obydwoje uczciwi, terminowi, niepijacy i zdaje sie sa w tej chwili dyspozycyjni

 

Najprawdopodobniej moga z soba w tej chwili wspolpracowac wiec prace moga pojsc blyskawicznie :D

 

u mnie robili obydwoje i jest super. z polecenia robili innym, rowniez z forum i dostalem za to podziekowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hydraulika, to też mogę dać ci namiary, tylko nie wiem czy czas by miał, bo on zarobiony, a fuchy robi tylko po godzinach: Zbyszek (znów Zbyszek - czyżby wszystkie Zbyszki to fajne chłopaki? :wink: ) 509763772.

 

Mojego elektryka nie polecam, bo doprosić się, żeby przyszedł i coś dokończył graniczy z cudem...

 

wiec jesli Ci czegos jeszcze nie skonczyl i nie wzial za to kasy to zadzwon pod numery podane powyzej - Waldek i Leszek - ich nie trzeba prosic - wystarczy normalnie zaplacic a ktorys z nich ma zawsze czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...