Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Napiszcie mi proszę czy mieliście włamania na budowy? Jak sobie z tym radziliście?

 

Pozdrawiam

Renata

U nas były drobne kradzieże zanim zamknęliśmy budynek, ale nie ginęło nic dużego, tylko rzeczy, które można wynieść "w kieszeni". Teraz mamy alarm podłączony do ochrony i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi proszę czy mieliście włamania na budowy? Jak sobie z tym radziliście?

 

Pozdrawiam

Renata

 

wlaman nie mielismy gdyz dom udalo nam sie postawic na kilkunastoletnim juz zamieszkalym osiedlu z asfaltowymi drogami i oswietlonymi ulicami :D

 

proponuje zainwestowac w najprostszy alarm 1-2 tysie z mozliwoscia pozniejszej rozbudowy

 

Alarm mi robil kolega Waldek 0-791 779-269

 

jak nie alarm to imitacja lecz to sprawdza sie na krotka mete

 

nas alarm po kosztach zakupu kosztowal nieco ponad tysiaka a spalismy spokojnie jak pojawila sie miedz, kaloryfery, agd i inne pierdoly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieracie już sobie kolory, a my czekamy na pozwolenie Doradzcie, jeśli dzisiaj'' znajdziemy ekipę bud. a budować chcemy wiosną, to mamy spisać jakąś wstępna umowę,żeby nie zostać póżniej na lodzie, bo się rozmyślą?...

 

A może macie wzór przedwstępnej umowy? jesli pomimo umowy zrezygnują to co wtedy? co innego gdy ktoś musi coś wpłacić a tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sytuacja na rynku budowlanym stabilizuje się. Szał jest jeszcze teraz z wykończeniem rozpoczętych budynków. Za pół roku to może bedziesz przebierała wśród wykonawców. Ceny materiałów - bynajmniej te na ocieplenie dachu - spadły o ca 15%. Ja chciałm byc przezorna i przepłaciłam. Zarobili tylko na mnie w hurtowni. Towarem już obrócili kilka razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sytuacja na rynku budowlanym stabilizuje się. Szał jest jeszcze teraz z wykończeniem rozpoczętych budynków. Za pół roku to może bedziesz przebierała wśród wykonawców. Ceny materiałów - bynajmniej te na ocieplenie dachu - spadły o ca 15%. Ja chciałm byc przezorna i przepłaciłam. Zarobili tylko na mnie w hurtowni. Towarem już obrócili kilka razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi proszę czy mieliście włamania na budowy? Jak sobie z tym radziliście?

 

u mnie wywieźli 1/3 pustaków i pocięli mi siatkę ogrodzeniową ( nie przeszkadzało im nawet to że pustaki były poznaczone farbą) - oczywiście nikt nic nie widział i nie słyszał

od tamtej pory mam psa wilka biegającego po działce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miał ktoś więźbę z tartaku BAJA ze Steklinka lub ma coś do powiedzenia na temat tego tartaku?

Pozdrawiam

Jarek

 

Ja miałem. Ten tartak polecił mi ciesla, drewno ok cena też (w zeszłym roku). Nie wiem jak z cenami teraz ale jeżeli chodzi o drewno to możesz spokojnie u nich brać. Jedyny minus (może nie powinienem tego pisać) ale nie chcieli sprzedać bez faktury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miał ktoś więźbę z tartaku BAJA ze Steklinka lub ma coś do powiedzenia na temat tego tartaku?

Pozdrawiam

Jarek

 

Ja miałem. Ten tartak polecił mi ciesla, drewno ok cena też (w zeszłym roku). Nie wiem jak z cenami teraz ale jeżeli chodzi o drewno to możesz spokojnie u nich brać. Jedyny minus (może nie powinienem tego pisać) ale nie chcieli sprzedać bez faktury ;)

 

 

w temacie drewna tylko sie pozale ze w okresie kryzysu budowlanego w 2007 roku dla nas wiezba jechala 400km znad ruskiej granicy, za transport zaplacilismy 600 czy 800 zeta ale trwalo to jakies 3 tygodnie i kosztowalo 650 za metr. u nas wolali po 900 i oczekiwanie 6-7 tygodni

 

teraz budowanie to sama przyjemnosc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie drewna tylko sie pozale ze w okresie kryzysu budowlanego w 2007 roku dla nas wiezba jechala 400km znad ruskiej granicy, za transport zaplacilismy 600 czy 800 zeta ale trwalo to jakies 3 tygodnie i kosztowalo 650 za metr. u nas wolali po 900 i oczekiwanie 6-7 tygodni

 

teraz budowanie to sama przyjemnosc :D

 

dokładnie

 

ja płaciłem w Steklinku 700 +vat a czekać trzeba było 4 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów z grupy toruńskiej i nie tylko:). Śledzę to forum od dłuższego czasu, ale konkrety budowlane pozostawały jedynie w sferze marzeń. Galopujące ceny działek wydawały się już nieosiągalne - szczególnie, że gdy chodziło o działki na terenie prawobrzeżnego Torunia. Gdy już się pogodziliśmy z myślą o fiasku planów budowlanych, ostatnio udało się nam znaleźć superatrakcyjną działkę w centrum Wrzosów. Działka ma prawie 12 arów i ma dwie odrębne księgi wieczyste - wydaje się jednak, że najlepiej przy dwóch rodzinach pasowałby tu bliźniak. Niestety jednak nie jesteśmy w stanie kupić całości działki (zabrakłoby nam wtedy kasy na budowę). Może ktoś by był zainteresowany wspólną budową z sympatyczną rodzinką typu 2+2. Cena jednej takiej 6oo metrowej działki to mniej więcej 200 tys PLN ( działki różnią się między sobą wielkością o kilkanaście metrów)- dosyć dużo , ale porównując z innymi ofertami nie bardzo dużo (mamy dokładne rozeznanie w tym temacie od wielu miesięcy). Jeśli ktoś z forumowiczów zna kogoś zainteresowanego to proszę o przekazanie kontaktu do mnie : na PW lub telefon 793-432-590

 

P.S. Sprawa jest pilna bo ofertę mają też biura nieruchomości - ale ja mam bezpośrednie dotarcie do właściciela , co pozwoli oszczędzić na prowizjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Cena jednej takiej 6oo metrowej działki to mniej więcej 200 tys PLN ......

 

nie neguje oczywiscie pomyslu budowy w miescie lecz caly czas mozna kupic dzialki doslownie 10 minut jazdy autem od srodmiescia torunia przy takiej powierzchni za okolo 60 tysi. zostaje wiec na stan surowy i przy prostym domku nawet zamkniety :D

 

my mamy dzialke 459 metrow i domek wolnostojacy. wszystko zalezy od wymiarow i warunkow zabudowy

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...