Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Basbur witanko :D

Jeśli chodzi o oczyszczalnię to zależy jaka. Bezdrenażową montowaliśmy sami. Starostwo powiatowe oddawało nam 20%. nie wiem gdzie budujesz i pod jaki urząd podlegasz.

Stynkab, a co masz za problem ze styropianem?

Kilka fotek :D

http://foto1.m.onet.pl/_m/c6ce1b6f62b961e764183ebc1f0dfcc1,6,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/5b310a350797fe988f6e9c877dcbb217,6,19,0.jpg

Kolor elewacji chyba niezbyt widoczny :wink:

Proszę nie zwracać uwagi na kostkę :D w przyszłym roku cała do wymiany. Roślinki przesadzone w jedno miejsce na przezimowanie. Jak skończy się akcja ziemia to dopiero będziemy je prawidłowo rozsadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto3.m.onet.pl/_m/a6be26b5f32a5b6a2a22cc22cc75f9bf,6,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/59a0ae59e09cd16dfad5e088955c0836,6,19,0.jpg

Gospodarczy, który ostatnio robiliśmy. Dziś mąż zacznie go malować, a wiosną położymy gont na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za powitanie;)

 

Agnieszko, wiem, że to złe uczucie, ale zazdroszczę Ci, że jesteś już na takim etapie! :)

 

Czy łatwo jest zamontować taką bezdrenażową oczyszczalnię? Każdy da radę? Muszę poczytać wiecej na ten temat - póki co pytaliśmy o taką z drenażem i rozsączalnikiem, koszt ok. 7,5 tys brutto na tę chwilę, ze zbiornikiem trzykomorowym.

 

A budować będę w Lubiczu i słyszałam, że na dofinansowanie jest szansa (w tym roku było i mam nadzieję, ze uda się mi się w następnym również;)

 

Pozdrawiam,

Baśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :D

nasza kostka po klejeniu styropianu w zeszłym roku, po elewacji w tym wygląda jakby leżała 10 lat. Na podjeździe jest tymczasowa kostka rozbiórkowa z parkingu koło Galerii (rozbierana jak budowali H&M).Mieliśmy zmieniać tylko tą z podjazdu, ale na chodniku i tarasie wygląda tragicznie. Po skończeniu wszelkich robót brudnych wymienimy ją na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dumnie napisze ze dzisiejsza noc nasze autko po raz pierwszy spedzilo w garazu. w ostatnia sobote udalo sie wylac wstepna wylewke na zjezdzie a wczoraj na tyle wysprzatalem garaz ze udalo sie autkiem do niego wjechac. szerokosc wjazdu 2,40m to jakby ciut malo zwlaszcza do wjezdzania tylem :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, jak dzwoniłam do Starostwa to mówili, że nie dofinansowują już w tym roku. Jeżeli chodzi o gminę, to w Obrowie robią zapisy na oczyszczalnie. Na początku tego roku jak dzwoniłam mieli zapisane 80 osób. A pieniądze na 1 rok przewidują wykonanie 50 szt. Więc czekania by było na ok. 1,5 roku, bo gmina sama wykonuje (bądź zleca wykonanie) takie oczyszczalnie. Ale może w Lubiczu jest inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, dziękuję za namiar, z pewnością skorzystam.

 

Nastka, z tego co zdązyłam się zorientować, to Lubicz na ten rok też rozdysponował już całą kwotę, ale pod koniec roku mają zacząć zbierać chętnych na następny rok i wtedy - kto pierwszy ten lepszy ;)

Czy Ty też złożyłaś taki wniosek?

 

Z wolna popycham tez sprawy do przodu - na piątek umowilam się z architektem, zeby powiedział mi czy na mojej dzialce da sie zbudowac ten dom, który chcę i czy w projekcie da się wprowadzić takie zmiany jakie sobie wymyśliłam ;)

A potem to już z górki ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że budowanie idzie pełną parą. Ja już mam dosyć wszelkich prac budowlanych. Nawet urządzanie wnętrz już nie jest dla mnie przyjemnością, jestem zmęczona. A przed nami jeszcze ocieplenie domu i układanie kostki.

Dzisiaj zabrali nam dwie cieżarówki odpadów pobudowlanych. Uzbierało się tego, że chocho (czy tam hoho ;) )...

A teraz siedzę przed kompem i szukam jak by tu firany do salonu uszyć i guzik z tego wiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[stynkab, a co masz za problem ze styropianem?

Oczywiście to ja muszę zdecydować jaki styro i tak dalej, znam sie na tym jak kura na pieprzu a co się kogo pytam to słysze inna odpowiedź, i tak:

1- poleca izolbet

2- mówi że izolbet to g..., i odpada razem ze styro ze ścian i że kreisel

3 - mówi że kreisel i izolbet to fuj że atlas jest the best

czyli bądź madry pisz wiersze

i jeszcze sie ciołasy wymądrzają a żaden domu(albo domku tak jak ja) nie budował a najlepiej to jeszcze do mnie gaworzyli co by zwykłego styro nie kupować tylko najlepiej lepszy - a wg nich ten lepszy to organica i jeszcze platinum plus jakbym co najmniej karkosikiem była

kota możena dostać

ps ładniutki masz ten domeczek

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastka, z tego co zdązyłam się zorientować, to Lubicz na ten rok też rozdysponował już całą kwotę, ale pod koniec roku mają zacząć zbierać chętnych na następny rok i wtedy - kto pierwszy ten lepszy ;)

Czy Ty też złożyłaś taki wniosek?

Nie złożyłam, bo przecież nie będę czekać półtora roku, aż gmina raczy mi wykonać oczyszczalnię. A tak to zapłaciłam sama i mam gotową, czekającą na wprowadzenie. Poza tym ja nie mogłam mieć zwykłego rozsączenia, bo u nas woda za wysoko, a gmina robi tylko te tradycyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...