Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Aga

widzę, że masz śmietnik na posesji :o) a nawiązuje do sytuacji, która miala miejsce niedawno na moim osiedlu. Osiedle ogrodzone w części zamieszkane a co przyjeżdżałam na budowę miałam więcej śmieci komunalnych. Facet zrobił sobie nielegalne wysypisko. Najgorsze, że wrzucał na kostkę pojemniki po margarynie a ta się rozlała i nie moge jej niczym wywabic. Znacie może jakieś metody? Jeszcze się nie wprowadziłam a już mnie wkurza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze nie jestem na etapie ocieplania:(

ale chyba wybiorę zwykły styropian z Prostyru tylko, że ten który spełnia normy, bo sprzedają też inny tańszy ale nie spełnia jakiś norm. Ten z grafitem ma podobną lambdę do wełny mineralnej, ale też jest droższy. Może wypowiedzą się Ci którzy mają juz ocieplenie?

aha no i jeśli chodzi o tynk to mineralny, nie akrylowy i farba silikonowa albo silikatowa, bo mają właściwości grzybo- i bakteriobójcze i samoczyszczące tzn że od strony północnej nie zzielenieje. I do zbrojenia siatki lepiej wybrać zaprawę białą a nie szarą - lepiej kryje farba. Hmmm... to chyba wszystko co wiem na temat ociepleń ale lepiej zapytać fachowców

pozdr

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styro wzięliśmy jakiejś tam polskiej firmy, ale z jakimiś podwyższonymi normami. Ja na tym się w ogóle nie znam - temat załatwiała dla nas siostra męża, ja tylko płaciłam :wink: . Nasz wykonawca poleca nam tynk silikatowo-silikonowy, ale też nie wiem czym się różni od innych (podobno łatwo zmywalny jest).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,

zagłębie kosmetyczno-fryzjerskie jest koło mnie - okolice chińskiej restauracji, myślę, ze na pewno którys salon się podejmie - jest tam Doriano, Upiększarnia i jeszcze jeden, którego nazwy teraz nie pamiętam, a gdyby się tam nie udało, to po drugiej stronie ulicy za Biedronką salon ma Liberda i tam też jest kosmetyczka, która przekłuwa uszy;)

 

Powodzenia przy 'kolczykowaniu', pamiętam że mi w wieku właśnie ok. 4 lat uszy przebijała ciotka pielęgniarka i że wszyscy sąsiedzi słyszeli kiedy to się działo, tak krzyczałam;) Teraz na szczęście są lepsze metody;)

 

Ja z kolei dzisiaj mam wizytę u architekta - trzymajcie proszę kciuki, żeby mój wybrany projekt wpasował się w działkę - żadnego innego nie chcę, ten jest prawie idealny;)

 

Pozdrawiam,

Baśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...