Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A teraz siedzę przed kompem i szukam jak by tu firany do salonu uszyć i guzik z tego wiem :roll:

 

Kochana, ja temat firanek przerabiam od jakis 3 miesiecy. Dzis zamowilam wreszcie karnisze, a w poniedzialek zamawiam firanki. Mysle, ze za 2 tygodnie bedzie wszystko gotowe, wiec wpadaj na herbatke. Odpoczynek dobrze Ci zrobi. No i mam nadzieje, ze droge pamietasz.

 

Pozdrowionka

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Zukow, z tym barankiem to tak naprawdę poczekaj do wiosny. My zakładaliśmy styropian w październiku ubiegłego roku i tak naprawdę dopiero późną wiosną było wszystko ok.Wcześniej jak była duża wilgoć w powietrzu to na elewacji widać było jak odbijają się kołki od styropianu.

W piatek byłam z Sylwią u kosmetyczki przekłuć uszka.. Była bardzo zaskoczona, bo zabrałam ją z przedszkola i pojechałam prosto do kosmetyczki. Dzielna dziewczynka! Nawet nie zapłakała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, zuch dziewczynka:)

 

a ja muszę się pochwalić, że mamy już strop, w sobotę było zalewanie, poszło szybko, gruszki przyjechały jedna po drugiej, pompa pracowała godzinę, wypompowała 13 m3

 

przez sobotę i niedzielę impregnowaliśmy naszą więźbę, oj napracowaliśmy się, mam zakwasy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, gratuluję odważnej córeczki ;)

 

Po wizycie u architekta wiem już, że kupię ten projekt. Okazało się tylko, że dom nie może stać tak jak chcieliśmy, bo linie zabudowy są dość mocno przesunięte - od jednej drogi 8 m, od drugiej 9 m, trochę dużo i nie bardzo nam to pasuje.

 

W warunkach zabudowy mam jednak napisane, ze nieprzekraczalna linia zabudowy nie dotyczy m.in. podcieni, balkonów i GARAŻU.

Czy ktoś z Was się orientuje albo robił być moze coś takiego u siebie, że wysuwał garaż za, a właściwie przed linię zabudowy? Co w sytuacji gdy nad garażem jest pokój? Można to wówczas w dalszym ciągu traktować jako garaż czy już nie?

 

Pan 'projektor' twierdzi, że można, ale jakoś nie do końca mu ufam i boję się, że jakiś biurokratosłużbista w starostwie nie da mi pozwolenia na taki manewr

;)

 

Ach, nie mogę się juz doczekać momentu wbicia pierwszej łopaty ;)

 

Pozdrawiam,

Baśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile w taką pogodę trzeba czekać aby wysechł klej na siatce?

 

Czyli abym mógł położyć baranka??

 

Jak to poznać - ile minimum? Jakieś sugestie, podpowiedzi?

 

Jak baramek silikonowy to miesiąc. Jak mineralny to pewnie z tydzień. U mnie klej wysychał dosyć szybko (kilka dni), ale był kruchy, teraz jest znacznie twardszy.

Właśnie u siebie chciałem położyć tynk mineralny i pomalować go farbą silikonową, ale podobono między operacjami powinna być miesięczna przerwa.

Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas dzisiaj zaczynają temat kostki. Przyjechała ekipa i "rządzi" na działce ;)

Gruzu z działki się pozbyliśmy, choć nie powiem nie była to tania sprawa. Ale przynajmniej przejaśniło się na tyłach :) A teraz znowu robi się kolejna góra, tym razem odpady styropianowe. Czy styro da się spalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dać się da, ale nie radzę...smród, dym...to nie najlepszy sposób na poznawanie sąsiadów :D

 

o wlasnie

 

to fatalny pomysl

 

najlepszy to wywozic sukcesywnie do pojemnikow w celu segregacji odpadow

 

u nas nie bylo nic palone, ani 1 worek po cemencie, kawalek folii, czy nawet 1 kulka styropianu

 

Robimy to dla siebie, nie dla innych i bez ogladania sie na innych ...

 

Proponuje robic podobnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styropian to chyba zupełnie inna kategoria

 

ja akurat kartony wyrzucam do papieru, ale też nie jestem pewna czy dobrze robię, w środku jest powłoka z aluminium to można tez do metalu zakwalifikować :roll:

 

w Niemczech, przynajmniej na osiedlu mojej siostry, są osobne pojemniki na opakowania do recyclingu, przynajmniej się nie przejmują gdzie wrzucać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do którego pojemnika zakwalifikowac styropian? ;)

 

jesli do wyboru najczesciej jest:

 

- szklo

 

- papier

 

- tworzywo sztuczne

 

to za specjalnie bym sie nie zastanawial :wink:

 

edit:

 

choc jak wygooglalem to wiekszosc ludzi robi tak jak ja czyli zle - styropian w zasadzie nie podlega pod segregacje i nie jest tworzywem sztucznym

 

jednak ja go tam umieszczalem i jak zauwazylem nie tylko ja - jak bylem zbyt pozno po wymianie pojemnika swoich resztek styro nie mialem gdzie umiescic gdyz smietnik juz styro byl zawalony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak i mi się wydaje, że styropian musi być utylizowany przez wyspecjalizowane firmy, chociaz jest sztucznym "tworem" to nie jest on typowym plastikiem. Myślę że do pojemnika z tworzywami sztucznymi mogę wrzucić np. wiadra po dysperbicie chociaz i to niekoniecznie bo są umazane tym czarnym mazidłem ale np. folie po pustakach to raczej tak, butelki po cemaplaście...

ale co z gruzem, chyba tylko zamówić kontener a to wiadomo wydatek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...