Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Zukow podjąłeś decyzję - ocieplasz czy czekasz do wiosny?

 

właśnie wczoraj żona dokonała odbioru tynków - była zadowolona więc zapłaciliśmy naszym majstrom i nawet się specjalnie nie targowaliśmy ;-)

 

Takich jeszcze nie widziałem chłopaków starannych, ziemie dookoła domu zagrabili wyzbierali styropian siatkę i inne odpadki popakowali w worki i poukładali w stertę , krokwie czyste podbitka także, parapety bez zastrzeżeń, okna całe i czyste no i co najważniejsze tynk równy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób które budują/budowaly domek z dachem dwuspadowym, chodzi mi o jętki lub jaskółki jak kto woli, za i przeciw. Wiem, że o gustach się nie dyskutuje bo każdemu coś innego się podoba, ale chętnie poznam opinie innych

 

pozdrawiam

Maja

 

my mamy 2-spadowy ale nie rozumiem pytania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukow podjąłeś decyzję - ocieplasz czy czekasz do wiosny?

 

właśnie wczoraj żona dokonała odbioru tynków - była zadowolona więc zapłaciliśmy naszym majstrom i nawet się specjalnie nie targowaliśmy ;-)

 

Takich jeszcze nie widziałem chłopaków starannych, ziemie dookoła domu zagrabili wyzbierali styropian siatkę i inne odpadki popakowali w worki i poukładali w stertę , krokwie czyste podbitka także, parapety bez zastrzeżeń, okna całe i czyste no i co najważniejsze tynk równy.

 

chodzi o tynki ozdobne ns styropianie ?

 

jesli tak to prosze jakies info cenowe, materialy, robocizna i czas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie okien, o których pisałam jest to 9 sztuk okien pcv w dwustronnej okleinie, szyba i okucia antywałamaniowe. 8 sztuk okien 1465x1435 i jeden balkon. Cena 3 tysiące.

Czy ktoś z Was był może zimą w górach (najlepiej Slowacja) i może polecić jakieś fajne, niezbyt zaludnione miejsce? Chcemy w styczniu wyjechać na tydzień i trochę zmienic otoczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o tą drewnianą część widoczną od szczytu budynku, niekórzy robią proste jętki, niektórzy ozdobne, jakieś frezy itp, a jeszcze inni nie mają widocznych tych elementów... a ja nie wiem jak chcę:(

 

wszystko ekstremalnie proste

 

zadnych zdobiel, luczkow i innych pierdółek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Czy ktoś z Was był może zimą w górach (najlepiej Slowacja) i może polecić jakieś fajne, niezbyt zaludnione miejsce? Chcemy w styczniu wyjechać na tydzień i trochę zmienic otoczenie :D

 

tak

 

okolice miejscowosci Oravice

 

troche bylismy w Murzasichle k/zakopca - cicha fajna miejscowosc z dobrym dojazdem przez PN do zakopca

 

troszke tez w Oravice

 

zima szczegolnie polecamy zrodla termalne. lezysz sobie pod golum niebaem w goracej wodzie, patrzysz na osniezone tatry i wielkie choinki, wychodzisz i turlasz sie w sniegu robiac przy okazji kilka zdjec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex,

wyczytałam na forum, że możesz polecić dobrą ekipę do więźby i deskowania. Moja ekipa nawaliła, mam strop + scianki poddasza i boję się tak to zostawić przez zimę.

Jeśli to możliwe, proszę o namiary.

Pozdrawiam

Iwona

Renata z naszego forum ma też namiary na ekipę, która robiła u mnie(ja gdzieś zapodziałam te namiary) - może akurat by mieli jakiś względny termin...

 

 

Mam namiary - ale oni zaczynaja u nas dach za tydzien robic. Sa zajeci do poczatku grudnia.

Jezeli chcesz to podesle na priv.

 

Pozdrawiam

renata

 

Witam,

Udało mi się przekonać moją "starą" ekipę i dzisiaj zaczynają dach. Zostawiać dach na grudzień to bardzo ryzykowne. Już teraz pogoda jest kiepska. Mam nadzieję, że dadzą radę.

Wkurza mnie ta pogoda, wczoraj słońce a dzisiaj jak na złość pada! No, ale nie może być zbyt łatwo.....

Pozdrawiam

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex, a jakieś bliższe namiary? Gdzie robiliście rezerwacje?

 

Murzasichle moze i sobie przypomne lub znajde - duzy i tani pensjonat o wystarczajacym standardzie, dobre i bardzo tanie zarcie

 

Co do Oravic nie ma szans - to bylo goscinnie i nie my to zalatwialismy

 

Bylismy tam krotko i w zasadzie tylko o termalnych zrodlach moge wiecej napisac, narty to tylko w Polsce - dla nas wystarczy

 

po slowacji nawet wiele nie jezdzilismy. ledwo nam sie udawalo dojechac bez lancuchow na zrodla i z powrotem - straszne sniegi wtedy tam byly

 

choc narty to nam w Wisle leza

 

Wisła Malinka, stok cienków lub podobnie

 

oblodzony czarny szlak w polowie wiosny to jest to co adrenalinka i mocno carvingowa deska lubi najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukow podjąłeś decyzję - ocieplasz czy czekasz do wiosny?

 

właśnie wczoraj żona dokonała odbioru tynków - była zadowolona więc zapłaciliśmy naszym majstrom i nawet się specjalnie nie targowaliśmy ;-)

 

Takich jeszcze nie widziałem chłopaków starannych, ziemie dookoła domu zagrabili wyzbierali styropian siatkę i inne odpadki popakowali w worki i poukładali w stertę , krokwie czyste podbitka także, parapety bez zastrzeżeń, okna całe i czyste no i co najważniejsze tynk równy.

 

chodzi o tynki ozdobne ns styropianie ?

 

jesli tak to prosze jakies info cenowe, materialy, robocizna i czas ...

 

 

 

zapłaciłem 8,5k za:

- 220 m2 tynków,

-osadzenie 11 parapetów,

- założenie wysięgnika pod satelitę,

- zrobienie ozdobnej listwy nad oknami z 2cm styropianu (+dla 2 okrągłych - w sumie 13 okien)

- wykonanie 2-ch łuków 3 metrowych - takie mini arkady ;-) - co zajęło im w sumie jeden dzień ekstra

... a zapomniałem jeszcze pomalowali mi w połowie domu krokwie i podbitkę bo ja nie zdążyłem ;-).

 

Materiał sam kupiłem: styro Genderka, kleje, siatka i tynk Webera, zabrakło mi 2 worki tynku to sami pojechali dokupili i nie zawracali głowy głupotami. Styro kleili na warkocz + 3 placki.

 

8 dni roboczych od 7 rano do 18:00 - 3 gości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zapłaciłem 8,5k za:

- 220 m2 tynków,

-osadzenie 11 parapetów,

- założenie wysięgnika pod satelitę,

- zrobienie ozdobnej listwy nad oknami z 2cm styropianu (+dla 2 okrągłych - w sumie 13 okien)

- wykonanie 2-ch łuków 3 metrowych - takie mini arkady ;-) - co zajęło im w sumie jeden dzień ekstra

... a zapomniałem jeszcze pomalowali mi w połowie domu krokwie i podbitkę bo ja nie zdążyłem ;-).

 

Materiał sam kupiłem: styro Genderka, kleje, siatka i tynk Webera, zabrakło mi 2 worki tynku to sami pojechali dokupili i nie zawracali głowy głupotami. Styro kleili na warkocz + 3 placki.

 

8 dni roboczych od 7 rano do 18:00 - 3 gości

 

dzieki

 

ciezko mi zweryfikowac cene gdyz ich nie znam ale zostanie ku pamieci jak bedziem z jakas firma na wiosne rozmawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[polecić jakieś fajne, niezbyt zaludnione miejsce? Chcemy w styczniu wyjechać na tydzień i trochę zmienic otoczenie :D

 

Co do Slowacji to nic nie zaproponuje. Na narty - to dla nas tylko Bukowina Tatrzanska. W Murzasichlu tez jest milutko i spokojnie. A jak chcecie pochodzic po gorach (chociaz w styczniu pewnie ciezko)to nas urzekly Gorce - wtedy Rabka jest calkiem mila.

A moze w Alpy?- ta akurat moglabym pomoc. Ceny bardzo konkurencyjne z polskimi a warunki duzo lepsze. I te widoczki...

 

Pozdrawiam

renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...