Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jakiś czas temu była rozmowa o gruzie. Należy pamiętać, że gruz z BK (supereks, itong) znacznie zmniejsza z czasem swoją objętośc (rozsypuje się). Dlatego nie nadaje się na utwardzanie dróg i podjazdów. Do tego tylko beton, ceramika ... Nadaje się najwyżej na skalniak (tą niewidoczną część pod ziemią lub kamieniami). Drenuje jednak zilnie wodę i znacznie zmienia ph.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Czy korzystaliscie z firm kominkowych z Torunia, jeśli tak to możecie kogos polecić? Obudowa z karton gipsu z półkami i wkład.

Ja korzystałam - Arka-kominki. Jakość usług ok, ale trochę drogo...

 

 

Ja ostatnio kupowałem sam wkład. Wybór padł na DOVRE 2175CBS ( chory byłem na 2180 ale okazał się za duży ) . Arka-kominki podała mi najwyższą cenę.

O wiele taniej kupiłem w internecie. Po 2 dniach od zamówienia kominek był u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, my jezdzimy na narty na Slowacje do Oszczadnicy. Dla nas rewelacja. Tu masz link do bazy noclegowej

 

http://www.oscadnica.info/

 

Nocowalismy juz w kilku miejscach i bylo dobrze.

 

Jak temat ziemi? Gdzie zamawiacie? Patrzylam dzis jeszcze raz na ta kolo blizniaka. Wyglada, ze ma duza zawartosc torfu - z jednaj strony to dobrze, ale i ma swoje wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zazdroszczę trochę i zarazem winszuję tym wszystkim, którzy przeszli przez wykończeniówkę i teraz już szczęśliwie mieszkają w swoim upragnionym domku :D

Ja jestem na etapie tynków wewnętrznych i aż boję się myśleć co jeszcze przede mną - wykończeniówka jest na mojej głowie, mąż stwierdził, że zajmuje się domem do stanu developerskiego :lol:

Zastanawiamy się nad kominkiem z płaszczem wodnym, solarami - czy te rozwiązania się rzeczywiście opłacają, sprawdzają???? jeśli ktoś ma w tym względzie jakieś rozeznanie wdzięczna będę za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami, opiniami.

Czy ktoś z Was zrobił tynki cementowo - wapienne ręcznie w swoim domku, jeżeli tak to ile metrów wam wyszło i ile was fachowcy policzyli???

Zukow - bardzo dobrze wypowiadałeś się o ekipie od tynków zewnętrznych - możesz podać na nich namiary? przydadzą się wczesną wiosną :lol:

Pozdrawiam Was - Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu siedze i poczytuje sobie forum muratora i chyba czas juz najwyzszy poudzielac sie troche. Moi znajomi maja juz pewnie dosyc wysluchiwania tematow zwiazanych z budowaniem a tutaj widze kazdy moze dac upust emocjom budowniczym :lol:

 

Nasza budowa rozpoczela sie pod koniec lipca br i jestemy wlasnie na etapie stropu. Dom nasz Sielanka sie nazywa i rosnie sobie w Wołuszewie pod Ciechocinkiem.

 

Wielka grabka do was wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu siedze i poczytuje sobie forum muratora i ....

 

witamy, witamy :D

 

w innym temacie

 

solary sa ok jak ktos ma kase i jest mocno proekologiczny - ekonomicznie nie da rady wyjsc nawet na zero chyba ze faktycznie beda zwracac 50% kosztow

 

kominek z pw moze i ok jak ktos lubi miec kotlownie w salonie, czesciej sprzatac, malowac sufit i ogolnie go to kreci - mnie nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam kamień polny, macie jakieś namiary?

 

dawno temu kupowalem w jakiejs zwirowni ale nie pamietam nawet miejscowosci

 

za jakies 4 tony, ktore w 3 zbieralismy zaplacilem z 5, 6 dych + symboliczna kasa dla znajomego za transport

 

wymurowalem z tego grilla i oczko wodne u rodzicow

 

kamienie plaskie na kaskade kupowalem na polnej za gips-budem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, my też mamy asfalt koło domu, ale to nic nie daje. Chodzi o całe obejście wokół domu, podjazd gdzie stawia się auta.

 

LUMIK pisze, ze nie moze dojechac na dzialke i o to glownie mi chodzilo

 

my tak sobie ustawilismy ze jak tylko otworze brame to zaraz mi sie zaczyna zjazd do garazu. znajd na razie wybetonowany, na to przyjdzie kostka. zjazd ma z 8 metrow i spokojnie auto tam moze zostac. od kilku dni w zasadzie nie otwieramy drzwi od domu

 

rano wsiadamy do auta w garazu, wciakamy pilota, wyjezdzamy i garaz sie zamyka

 

jak wracamy z pracy to wciskamy guzik, drzwi sie otwieraja i wjezdzamy do garazu

 

nie mamy miejsca na zostawienie auta na swojej posesji oprocz zjazdu do garazu o w miare lagodnym spadku

 

przed domem mamy do ulicy dosc szerokie pobocze na ktorym tez mozna zostawiac samochody jak tylko na chwile sie podjezdza czy przy wiekszej liczbie gosci.

 

do garazu nam wejda 3 standardowe auta wiec tez tragedii nie ma

 

dzialka niewielka wiec bylo nam szkoda miejsca na kostkowanie pod zaparkowane samochody :D

 

to tak rozwinieta nieco moja mysl :D

 

ps. jutro jade do poznania. zamieniam sie serwisantem na samochody i pewnie sam busem przywioze sobie wieeeelki naroznik do salonu - dobre i 1,5 stowki na transporcie w kieszeni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...