Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lumik. Na ul. Chrobrego jest firma Koma , maja w brud gruzu na zbycie za darmo. Mozna sie z gosciem umowic , sam za darmo zaladuje. Mam to co ty , 2 dni popadalo i w tym czasie zasypywalismy fundamenty. Koparka rozoral cala dzielke. Dzis nawiezli 8 wywrotek gruzu i juz jest ok. Najtanszy transport jaki znalazlem to trasnbub. Biora 150 zl netto za kurs duzego samochodu. Bynajmniej mnie tak kasowali do Lubicza. Zadzwon jutro do mnie pod 509861505 podam namiary na jednych i drugich. Jak zadzonisz rano to moze jutro jeszcze zrobia. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Dołaczam do Wszej-Naszej grupy budujących :)

Mamy już pozwolenie na budowę i czekamy na kredyt własnie:/

 

w między czasie wybrałam już materiały budowane (chyba będziemy sie zaopatrywać w hurtowni Agmar w Łubiance (bo tam sie budujemy) - ale chyba jeszcze sie skusze na wycenę w hutowni Mat-Bud - która tak polecacie:D drzwi , bram i rolety oraz okna mam z głowt bo pracuję w Oknopaście w Toruniu :D - to był najmniejszy problem :D

Mam już wizje na urządzenie domu - kuchnia , łazienka i salon wybrany:D największy problem nam z sypialnią :/ ale o jeszcze troche czasu jest....

 

budujemy IRYSA http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=33&a=68&sid=5 ale wersję poszerzoną :)

 

dom na działce wytyczony :D teraz tylko kasa :) i ruszamy :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nową forumowieczkę:)

ja właśnie szukam okien i drzwi, w oknoplaście też byłam :) ale jeszcze nie zdecydowałam, teraz czekam na wycenę z oknomontu

 

Irys kiedyś mi się też podobał, ale mojemu męzowi niestety nie:( Wydaje mi się że taki właśnie domek stoi niedaleko mnie czyli w Głogowie, już zamieszkany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mam już wizje na urządzenie domu - kuchnia , łazienka i salon wybrany:D największy problem nam z sypialnią :/ ale o jeszcze troche czasu jest...."

 

Sabina, podziwiam, ze masz juz zaplanowana cala chalupe. My jestesmy teraz na etapie stropu a ja caly czas zmieniam zdanie jesli chodzi o style. Mam zalozony folder gdzie zbieram ciekawe wycinki i wydrukowane aranzacje ale co rusz przychodzi mi do głowy cos nowego.

 

My tez mamy projekt z pracowni Horyzont.

Powodzenia z kredytem no i jak juz dostaniecie to do boju!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za ciepłe powitanie :)

 

oczywiście rabaty na okna zapewnione :wink:

 

a na Irysa zdecydowaliśmy się po wizycie w Irysie pobudowanych przez mojego Klienta :D i od razu wiedzieliśmy z mężem że to ten !!! chociaż Marcinowi też się na początku nie podobał ;/

 

Dziennik założę ale jak dostanie kredyt - nie chce zapeszać :D

 

 

Wizje na urządzenie domu zmieniałam już z tysiąc razy ale w końcu jakoś wracałam do pierwotnych założeń i stwierdzam , że one są najlepsze - też mam mnóstwo zdjęć :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące okna/drzwi tarasowych. Nasza wneka jest dosc pokazna (270x210) i wiem, ze przewidziana jest na 3 skrzydla. Ja jednak chcialabym sie pokusic o wstawienie tylko dwoch szerszych. Czy konstrukcyjnie jest to mozliwe? Jakie jest wasze doswiadczenie zwiazane z oknami/drzwiami na taras?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w między czasie wybrałam już materiały budowane (chyba będziemy sie zaopatrywać w hurtowni Agmar w Łubiance (bo tam sie budujemy) - ale chyba jeszcze sie skusze na wycenę w hutowni Mat-Bud - która tak polecacie:D

 

czasem mi się zdarza podczytywać tą grupę, bo buduję się między Bydgoszczą a Toruniem 8)

 

chociaż mam aż 18 kilometrów drogi, to zaopatruję się w Łubiance akurat, na ceny nie narzekam i zawsze jest super z dostawą, polecam

a MAT - BUD - ten w Złejwsi to z moich doświadczeń totalna porażka

raz zdarzyło mi się zamówić, czekałam trzy dni wydzwaniając, robota stała

mieli dać specjalną cenę - nie dali

wyceny kominów nie zrobili

wycena stropu wyszła u nich bardzo niekorzystnie (zdecydowanie taniej i w Łubiance i w Czarnowie)

wycena dachówki takoż - byli 6 zł drożsi na metrze niż bydgoski "Cegpol"

więcej nie próbuję, dla mnie akurat lipa

 

pozdrawiam Torunian :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za posty dotyczące kominków z płaszczem wodnym, solarów.

My robimy tynki wewnętrzne i powoli będę zaczynać urządzać wnętrza - powiem szczerze, że największy problem mam z kolorami :roll:

nie bardzo też mam pomysł na obudowę kominka - jak ktoś coś ciekawego widział to chętnie skorzystam z namiarów na stronę http://www., myślę w gabinecie o półce z regipsu na książki i dokumenty w narożniku dwóch ścian.

Pozdrawiam wszystkich budujących i męczących się z wykończeniówką papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące okna/drzwi tarasowych. Nasza wneka jest dosc pokazna (270x210) i wiem, ze przewidziana jest na 3 skrzydla. Ja jednak chcialabym sie pokusic o wstawienie tylko dwoch szerszych. Czy konstrukcyjnie jest to mozliwe? Jakie jest wasze doswiadczenie zwiazane z oknami/drzwiami na taras?

u mnie jest tak samo - 3 drzwi po 90 cm

i w tych firmach które robiły mi wycenę, dwóch otwieranych drzwi nie bardzo chcą zrobić

mogą zrobić przesuwne, ale to duuużo drożej

no i problem z myciem rolety od wewnątrz na martwym oknie

w tych dniach będę zamawiać - i chyba będą te 3 drzwi :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej wnęce w grę wchodza tylko przesuwne. Jet to troche drozsza zabawka ale mozliwa w 100 procentach do zrobienia. Robilem w piatek wycene dla klienta i okna przesuwne do tych wymiarów wyszlo o 1300 zl drozsze od trzyskrzydłowego okna gdzie sa 2 skrzydla z ruchomym slupkiem i tzw slepe skrzydlo. Mam 1 producenta ktory zrobi takie duze skrzydla ale wg mnie jest to bezuzyteczne. Nie wyobrazam sobie miec skrzydla o ok 105 cm szerokosci. Zajmuje znaczna czesc salonu po otwarciu. Podziel to lepiej na 3 rowne czesi. Efekt wizualny bedzie ok a ich uzytkowanie znaczanie przyjemniejsze. Nie wiem jakich okien poszukujesz ale wez pod uwage iz przy kolorze okna ma pewna rozszerzalnosc i czym wieksze skrzydlo tym wieksze prawdopodobienstwo czestych regulacji, obbwieszania itp. A tego przeciez nie lubimy. Prawda :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie wiem jakich okien poszukujesz ale wez pod uwage iz przy kolorze okna ma pewna rozszerzalnosc i czym wieksze skrzydlo tym wieksze prawdopodobienstwo czestych regulacji, obbwieszania itp. A tego przeciez nie lubimy. Prawda :wink:

 

Wielkie dzieki za rzeczowa odpowiedz. Rzeczywiscie, czesta regulacja i obbwieszanie sie drzwi mrozi krew w zylach.

 

Opcja z niemozliwoscia mycia rolety od wewnatrz tez mnie nieco odwiodla od 2 skrzydel.

 

To teraz mam nastepny orzech do zgryzienia: jesli 3 czesciowe to jakie... Tutaj chyba sklonilabym sie ku otwiernym ale musze jeszcze podrazyc ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma co drazyc. podziel to na 3 rowne czesci. Dwa skrzydla ze slupkiem ruchomum stanowia czesc integralna. Musisz tylko wiedziec ktore skrzydlo bedziesz najczesciej jako pierwsze otwieral. Drugie otworzysz zaraz po nim. Po otwarciu ich obu masz przejscie ok 165 cm.chyba wystarczy. Jezeli koniecznie musisz miec dostep do rolet to trzecie skrzydlo zrob otwierane rowniez. Koszzt nie duzo wiekszy a problem rozwiazany. I po sprawie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dołaczam do Wszej-Naszej grupy budujących :) ...

 

witamy w naszym sympatycznym gronie

 

projekt ladny, skromny i prosty - wyfaje sie rowniez tani w budowie

 

powodzenia

 

 

PS. w piatek przywiozlem z poznania wielka kanape ze skory w kolorze kosc sloniowa - jest ladniusia i slicznie pachnie - pokoj dzienny od razu lepiej wyglada

 

jak bym potrafil wstawiac zdjecia to bym sie normalnie pochwalil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...