Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

czy możecie polecić jakiegoś wykonawcę szamba betonowego?

będę wdzięczna za namiary

 

ania

 

Ja mam szambo z Przemysłówki. Calkowity koszt ok 4000zł. Mają różne ksztalty. Ja potrzebowałem , w związku w dość wysokim poziomem wody szamba płaskiego.

 

Jak macie rozwiązaną sprawę odpływu wody deszczowej z rynien ? U mnie wychodzi , że będzie leciała prosto na chodnik. Nie za bardzo mi się to podoba.

Można oczywiście polecieć niżej , wpuścić rynnę w chodnik . Ale co dalej ?

Jakieś zbiorniki ? Macie z tym doświadczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Sabina !

Dzisiaj jak sa pieniadze to reszta juz idzie z mniejszymi (lub wiekszymi) problemamyi. Mysmy cale lato czekali na ekipe, teraz budowa przerwana z powodu pogody - niestety nic nie chce schnac w taka pogode, a wiadomo ze w zaprawach sa tony wody, ktore musza odparowac.

 

A co do odprowadzania deszczowki - to moje hobby - ja stosuje rynienki aby woda leciala w miejsca gdzie nie przeszkadza a nie wsiakala pod fundament lub co gorsza w sciany. Wiadomo ze nie jest to moze piekne, ale praktyczne. Mozesz pomyslec nad wymurowaniem w chodniku takiej rynny np z waskich dachowek bo zbiornik pod chodnikiem to niepotrzebne zrodlo wilgoci przy domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabina gratulacje! :D

Anika, my mamy wodę z wodociągu. Z tego co wiem te 30m to również od studni sąsiada. Wiem jednak, że jak byśmy mieli mieć studnię to byłaby od strony kotłowni, a oczyszczalnia jest po drugiej stronie domu. Dałoby się uzsykać te 30 metrów. Trzeba by było tylko dobrze to rozpracować.

Daniel, u nas woda z rynny odprowadzana jest pod ziemię. Mamy wkopane plastikowe beczki o pojemności 200 litrów, ale są za małe. Przy większych opadach woda wybija pomimo, że u nas grunt to piasek. Musimy zrobić drenaż z rozprowadzeniem z każdej rury. Tym samym nawodnimy ogród :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabina gratulacje! :D

Anika, my mamy wodę z wodociągu. Z tego co wiem te 30m to również od studni sąsiada. Wiem jednak, że jak byśmy mieli mieć studnię to byłaby od strony kotłowni, a oczyszczalnia jest po drugiej stronie domu. Dałoby się uzsykać te 30 metrów. Trzeba by było tylko dobrze to rozpracować.

Daniel, u nas woda z rynny odprowadzana jest pod ziemię. Mamy wkopane plastikowe beczki o pojemności 200 litrów, ale są za małe. Przy większych opadach woda wybija pomimo, że u nas grunt to piasek. Musimy zrobić drenaż z rozprowadzeniem z każdej rury. Tym samym nawodnimy ogród :D

A te beczki sa szczelne czy woda ma wsiakac przez dziury w dnie ?

To jest dobre na lato, kiedy podlewanie jest potrzebne ale na okres jaki mamy teraz albo wiosne wody jest za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Jeżeli już jest studnia u sąsiada, to też należy zachować odległość 30m.

30 m od studni sasiada, ale sasiada takze obowiazuje odleglosc studni 15 m od granicy dzialki. Ja tez przerabialem te odleglosci i na razie odpuscilem temat przydomowej oczyszczalni.

Wydaje mi się, że na studnię obowiązuje odległość 6m od granicy działki, ale kłócić się nie będę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabina gratulacje! :D

Anika, my mamy wodę z wodociągu. Z tego co wiem te 30m to również od studni sąsiada. Wiem jednak, że jak byśmy mieli mieć studnię to byłaby od strony kotłowni, a oczyszczalnia jest po drugiej stronie domu. Dałoby się uzsykać te 30 metrów. Trzeba by było tylko dobrze to rozpracować.

Daniel, u nas woda z rynny odprowadzana jest pod ziemię. Mamy wkopane plastikowe beczki o pojemności 200 litrów, ale są za małe. Przy większych opadach woda wybija pomimo, że u nas grunt to piasek. Musimy zrobić drenaż z rozprowadzeniem z każdej rury. Tym samym nawodnimy ogród :D

 

Myślalem o beczkach z wycietym dnem i jakąś warstwą chłonną pod tym. Ale zastanawiam się czy przy wysokim poziomie wód efekt nie byłby odwrotny i woda by nie napływala z gruntu to beczki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michałka, beczka wstawiona do góry dnem, a w dnie wycięty otwór pod rurę.

Informacja prosto z architektury na Dekerta:

przy oczyszczalniach drenażowych: drenaż rozsączający 30 metrów od studni z woda pitną naszą i sąsiadów, 15 metrów od zbiornika oczyszczalni. Zbiornik 5 metórw od budynku mieszkalnego, a od granicy działki 2 metry. Przy oczyszczalni bezdrenażwoej (jak i szambie) 2 metry od granicy działki i 15 metrów od zbiornika z wodą naszą i sąsiada. Zbiornika lub wodociągu.

Studnia z wodą pitną 5 metrów od granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrus, jesli jeszcze dzis przeczytasz to prosze o krzeselko AGAM - takie wysokie krzeselko dla dzieci w kolorze czarnym. O takie

 

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30090476

 

 

ups

 

zapomnialem sobie spisac z PW telefonu do Ciebie. w jankach poczynilem wczoraj ikeowe zakupy a po drodze niestety mala samochodowa przygoda i czesc ramek musze zawieac do szklarza to moze mi dopasuje jakies ciensze szklo :wink:

 

bede pewnie w przyszlym tygodniu znow w stolycy ro numer na pewno spisze i jak bede to przedzwonie zapytac o aktualnosc zakupu

 

przepraszam ze tym razem tego nie zrobilem

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o cenę:

Czy za wylanie schodów wejściowych (2 stopnie, górny o pow. ok. 2,5 m2, dolny szerszy o stopień) za robociznę 400 zł to ok?

Nie wiem czy się targować, czy szukać kogoś innego, czy tak to zostawić...

 

jesli z rozmierzeniem, zbrojeniem, szalowaniem itd to znosnie

 

choc znajomemu robili wielki taras za 1000 zeta od poczatku do konca z 2 miesiace temu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...