Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

sprzatam firmowe konto. mam do usuniecia 154 MB maili z ponad 1,5 roku. mialam ustawione przekierowanie, ale nie usuwanie.

 

to albo malo maili dostajesz albo tylko nieco w nich tekstu ...

 

154 mega to czesto nawet nie tydzien zycia mojej poczty :wink: a moja poczta nie ma ograniczen wiec jak chcesz mi film dvd przeslac to nie ma problemu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mnie tu trochę długo nie było i przestałam być na bieżąco :wink: .

Mieszkamy sobie w nowym domku, jest fajnie, tylko męcząco. Powoli kolejno dokańczamy masę rzeczy, które zostały do zrobienia. Jeżeli chodzi o kierownika budowy, to mogę dać namiary na mojego kolegę z liceum - niesprawdzony, ale jakby co, to może odemnie dostać opieprz :wink: . Jeżeli chodzi o instalacje, to może firma Nipparo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich w Nowym Roku

skoro mowa o samochodach to mój nad podziw dobrze zapalił, a malutkie toto troszkę większe od malucha :lol: aż się zdziwiłam że wszyscy w pracy narzekali na mrozy, ubrałam się na cebulkę także mrozu nie poczułam i autko odpaliłam raz dwa, myślałam że góra -5 a okazało się że -15 :o

 

a jeśli chodzi o inspektorów to służę namiarami na swojego, godny polecenia, podam na PW w razie czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie budowniczowie Waszych pięknych domków - dobrze się czyta to forum, dużo się dowiedzieć można, cieszę się że tu trafiłem.

My z małżowinką jesteśmy jeszcze przed walką z wiatrakami (budową), co więcej zawsze się broniłem rękoma i nogami przed takimi planami, bo leniwy jestem i zawsze się bałem awansu na palacza i ciecia do odśnieżania.

Ostatnio się jednak coś zmieniło, śniegu jest co kot napłakał i przez przypadek poznałem gościa co buduje instalacje z pompą ciepła - to był przełom.

Kilka dni odśnieżania przeżyję jak nie będę musiał do pieca dokładać.

Więc decyzja podjęta i nieodwołalna

Co więcej byłem z gościem o którym wspominałem na budowie i powiem Wam, że zakochałem się w urządzeniu zwanym "pompa ciepła".

 

Jakby ktoś był na takim etapie budowy i szukał wykonawcy to na PW podam namiary. Gość jest niedrogi i robi "czary z mleka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marmag, a co będziesz w tym pięknym domu robił jak nie będziesz dokładał do pieca lub palił w kominku? Chociaż kominek sobie spraw :D Ja śmieję się z mojego męża, że idzie do swojej kochanki tj. kotłowni. :wink: Ostatnio obmyślił jakiś pomysł palenia węglem, że wystarczy rozpalić raz na tydzień i raz na dobę dorzucić 30 kg węgla. Ustrojstwo zrobiło się oszczędniejsze, a w domu ciepło jak nie wiem, a grzejemy tylko podłogówką. Wszystkie grzejniki są poskręcane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marmag, a co będziesz w tym pięknym domu robił jak nie będziesz dokładał do pieca

 

Przecież napisałem, że leniwy jestem jak smok po kolacji.

 

Kominek to co innego - skwierczący płomień, zapach palonego drewna, przyjemne ciepło bijące w nogi podczas czytania ulubionej książki, albo wpatrywanie się w płomień z kieliszkiem wina w dłoni wraz z małżowinką.

 

Oj, się rozmarzyłem :roll: w tych moich 36 metrach z wielkiej płyty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotłowni. :wink: Ostatnio obmyślił jakiś pomysł palenia węglem, że wystarczy rozpalić raz na tydzień i raz na dobę dorzucić 30 kg węgla. Ustrojstwo zrobiło się oszczędniejsze, a w domu ciepło jak nie wiem, a grzejemy tylko podłogówką. Wszystkie grzejniki są poskręcane.

 

nasz kociolek 25KW jak na razie zadowala sie okolo 15kg na dobe a cieplo mamy wlaczone na okolo 120mkw, w piownicy pozakrecane kalichony (tak nasza cora mowi na koloryferki :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kominek to co innego - skwierczący płomień, zapach palonego drewna, przyjemne ciepło bijące w nogi podczas czytania ulubionej książki, albo wpatrywanie się w płomień z kieliszkiem wina w dłoni wraz z małżowinką.

 

Oj, się rozmarzyłem :roll: w tych moich 36 metrach z wielkiej płyty :D

 

to taka zasada

 

kto mieszka w jakiejs klitce w bloku zawsze chce miec kominek

 

kto mieszkal juz w domu w ktorym byl kominek najczesciej go ponownie w nowym domu nie stawia :wink:

 

ja jestem w tej drugiej grupie

 

marmag zapomnial dodac jeszcze o brudzie lecacym z drewna, robalach wychodzacych z pniakow i szwendajacych sie po podlodze, suficie w okolicy kominka co 2-3 lata do malowania, szyszczeniu tego, smrodzie spalenizny prezy rozpalaniu przy jakis tam dzownych wiatrach i cofajacym sie do wewnatrz salony dymie itd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, malowanie co 2-3 lata to chyba norma. Tak dla odświeżenia. My w tym roku w kominku rekreacyjnie paliliśmy 4 razy. NIe mamy po prostu na to czasu.

Jaką masz temperaturę w domu?

 

2-3 lata to norma ale w okolicy kominka

 

w poprzednim domu mieszkalismy od nowosci pewnie z 6-7 lat. sufity wszedzie sa naprawde czyste i biale a w okolicy kominka szary choc co najmniej raz bylo juz tam malowane :D . nie uwazam ze malowanie co 2-3 lata to norma bo niby po co malowac cos co jest wizualnie jak nowe?

 

jak nas nie ma w domu oraz w nocy to na parterze trzymamy okolo 18 stopni, jak przychodzimy to podkrecamy do okolo 20-21

 

w sypialniach o gory cieplo odkrecamy jak wracamy z pracy i zakrecamy z ranca. u nas raczej chlodno a u mlodej stosunkowo cieplo, w goscinnym zakrecone i tylko sporadycznie jak cos tam robimy odkrecamy kaloryferek. lubimy spac w zimnym. 17 stopni to max :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...