Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Natalia, to przy braku prądu nie macie wody? :o

 

jak hydrofor ze zbiornikiem pod cisnieniem to na troche powinno starczyc jednak nie za wiele. lepiej w ubikacji za czesto nie splukiwac jak pradu brakuje ...

 

jakie szanse na wodociag czy kanalize?

 

jak czytam o hydroforach itd to przypominam sobie jak marudzilem placac 1800 za same warunki na wode i 1800 za to samo na kanalize. teraz wiem jaka to wygoda i ciesze sie ze mam dom tam gdzie mam :D . niebawem bedziemy mieli gaz ziemny.

 

asfalt osiedlowy pod samym domem zanim wstaniemy juz jest dawno odsniezony i posypany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Piotr, odpowiadajac na pytanie o kominek. Mieszkamy od roku, palimy roznie, ostatnie 2 tygodnie codzienne z kilkukrotnym dokladaniem. Ale ciesze sie, ze nie zdecydowalam sie na plaszcz wodny. teraz pale bo lubie a nie bo musze. :wink:

 

no wlasnie

 

ja mam doswiadczenie z kominkiem jak dobrze pamietam z 6-letnie i pisalem o malowaniu po 2-3 latach. Wam jeszcze nieco brakuje do tych 2-3 lat wiec pogadamy za jakis czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy hydrofor bezzbiornikowy :wink:

 

za bardzo na tym sie nie znam ale to znaczy ze jak odkrecasz wode w kranie to wtedy sie wlacza pompa a jak zakrecasz to sie wylacza???

Dokładnie tak. Ale jest wg producenta ultracichy :wink: . Cichy to on nie jest, ale w porównaniu z hydroforem u moich rodziców to faktycznie ultracichy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ode mnie z pracy ma kominek z rozprowadzeniem i powiedział, że nigdy więcej. Kotłownia w salonie.

 

czyli to ma nastka?

 

my jak postawimy kominek zrobimy rowniez doplyw tego cieplego powietrza z okolic kominka do 2 lub 3 gornych pokoi bo bardzo nam tak pasuje z centralnie polozonego komina. wylot blisko podlogi i nie jest tak zle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ode mnie z pracy ma kominek z rozprowadzeniem i powiedział, że nigdy więcej. Kotłownia w salonie.

 

czyli to ma nastka?

 

my jak postawimy kominek zrobimy rowniez doplyw tego cieplego powietrza z okolic kominka do 2 lub 3 gornych pokoi bo bardzo nam tak pasuje z centralnie polozonego komina. wylot blisko podlogi i nie jest tak zle :wink:

Tak ja to mam. Ale wolę to niż cały dom ogrzewać tylko prądem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy hydrofor bezzbiornikowy :wink:

 

za bardzo na tym sie nie znam ale to znaczy ze jak odkrecasz wode w kranie to wtedy sie wlacza pompa a jak zakrecasz to sie wylacza???

Dokładnie tak. Ale jest wg producenta ultracichy :wink: . Cichy to on nie jest, ale w porównaniu z hydroforem u moich rodziców to faktycznie ultracichy...

 

no to lipa

 

macie piwnice?

 

pewnie nie skoro odglosy Wam przeszkadzaja

 

u nas jest i to rozwiazuje problem odglosow z podajnika i lecacych w nim groszkow wegla, dmuchawy, wjezdzania autek, skladowania 4 tonek wegla itd :D

 

hydrofor tez by sie zmiescil i pewnie nie bylo by go slychac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wzbija kurz. widzialam u znajomych jak to wyglada i dziekuje.

 

ale to z jakis wentylatorem czy tak po prostu grawitacyjnie?

 

tescie maja bez nawiewu i jest spoko. jak bylismy nad morzem i wynajmowalismy sobie spory domek to tez byl kominek, nawiewy bez wentylatorow i innych cudakow tylko grawitacyjnie i bylo OK. u gory tak dawalo cieplem ze zatykalismy kratke jakims kocem bo nie mozna bylo inaczej jej zamknac a latajacych "kotów" nie zauwazylem pomoimo ze w wynajetym domu oczywiscie nie chcialo nam sie i przez tydzien sprzatac :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja to mam. Ale wolę to niż cały dom ogrzewać tylko prądem :-?

 

a mysmy zamiast pradu, kominka, pc czy innych wynalazkow zapodali po prostu ekogroszek i jak na razie pomimo rosnacych cen wegla jestesmy zadowoleni

 

pociesze tylko ze jak cena wegla rosnie to pradu oczywiscie tez bo tu zaleznosc stosunkowo prosta :D . majac kociol na groszek to drewnem, dechami itd tez napale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...