Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Forumowiczki i Forumowiczów....

 

przykro mi ale nie pomoge. ceny wydaja sie normalne, zwlaszcza te ktoreo moglem zweryfikowac czyli np. ukladanie kafli czy malowanie

 

jak widze takie wyceny to uswiadamiam sobie ile kasy zaoszczedzilismy majac tescia budowlanca i jak dlugo bede go calowal za to po stopach :D

 

 

ps. malowalismy sobie sami i byla to niezla zabawa na jakies 4-5 dni (2 poziomy po okolo 70mkw kazdy)

 

szlifowalem gladzie sam (weekendy, wieczory czy pojedyncze wolne dni) ale byla to niezla katorga i na koncu mialem juz serdecznie dosc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

a ja teraz się utwierdziłam w przekonaniu, że sami będziemy malować ściany, naprawdę dużą kasę można zaoszczędzić, a filozofii w tym nie ma

 

nie znam jeszcze cen wykończeniówki, ale te wydają się do przełknięcia,

akurat wczoraj byłam na budowie u koleżanki która jest na etapie wykończeniówki, z tego co mówiła to cena za sufity poddasza była 35 zł za m2 a za kafle na podłogach 40 zł za m2

 

możecie kogoś polecić do zrobienia wylewek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Nie wkrecam nikogo, jest jak pisze.

Grzejniki jak na razie sa tylko 2 + farelka

Moc przylaczeniowa ? nie pamietam dokladnie - bylo wyliczone tak aby zwiekszyc bezpieczniki zewnetrzne do 25 A - czy ktos potrafi to przeliczyc ?

Jak mi sie udalo zalatwic pozwolenie na urzytkowanie - nie zalatwilem jeszcze :o, ale w adaptacji projektu jest tylko kominkowe + grzejniki elektryczne, wiec pozostaje miec nadzieje ze sie uda.

Po drewno to najlepiej isc w kurtce, czapce i rekawiczkach i nie biegac bo sie porozrzuca po drodze.

Kolejny minus kominka - wlozylem wieczorem zbyt duzy kawalek drewna, nie dalem rady rozlupac i zajmowal caly wklad, o 4 nad ranem okazalo sie ze spalila sie jedynie 1/3 a kominek jest letni brrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Nie wkrecam nikogo, jest jak pisze.

Grzejniki jak na razie sa tylko 2 + farelka

Moc przylaczeniowa ? nie pamietam dokladnie - bylo wyliczone tak aby zwiekszyc bezpieczniki zewnetrzne do 25 A - czy ktos potrafi to przeliczyc ?

Jak mi sie udalo zalatwic pozwolenie na urzytkowanie - nie zalatwilem jeszcze :o, ale w adaptacji projektu jest tylko kominkowe + grzejniki elektryczne, wiec pozostaje miec nadzieje ze sie uda.

Po drewno to najlepiej isc w kurtce, czapce i rekawiczkach i nie biegac bo sie porozrzuca po drodze.

Kolejny minus kominka - wlozylem wieczorem zbyt duzy kawalek drewna, nie dalem rady rozlupac i zajmowal caly wklad, o 4 nad ranem okazalo sie ze spalila sie jedynie 1/3 a kominek jest letni brrr

 

nie znam sie na tych amperach. zaufany godny polecenia fachowy elektryk mi to zalatwial i wlasnei dlatego mam 12 i pół bo te pół przesadzalo o jakims lepszym zebezpieczeniu :D

 

pomimo szacunku do decyzji innych forumowiczow i suwerennosci nigdy bym sie nie zdecydowal na kominek jako tak naprawde jedyne sensowne zrodlo ciepla w domku. dodatek do czegos przyzwoitego i owszem ale tak to nie za bardzo.

 

jednak jak w srodku zimy na tydzien wylacza prod to gdy bedziemy kwiczec z zimna a male dzieci owijac w gazety i worki foliowe Michałka zaprosi nas do cieplego salonu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do liczby kw - wynika z tego ze 13 to jest juz zabezpieczenie 25 A i wlasnie takie mamy a 17 jak u Nastki aby bylo 32 A. Nie ma sensu wykupywania inaczej np. 16 bo itak jest 25 A i nie ma roznicy, chyba ze jakies inne przepisy zmuszaja

 

nie wiem jaki duzy masz dom ale jakbys w razie czego chcial grzac kazde pomieszczenie elektrycznym grzejnikiem i do tego normalnie funkcjonowac (lodowka, piekarnik, czajnik, pralka, ciepla woda, tv, odkurzacz) to nie wroze sukcesu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki duzy masz dom ale jakbys w razie czego chcial grzac kazde pomieszczenie elektrycznym grzejnikiem i do tego normalnie funkcjonowac (lodowka, piekarnik, czajnik, pralka, ciepla woda, tv, odkurzacz) to nie wroze sukcesu ...

 

Jesli ta instalacja nie wydoli, to pozostaje zlozyc wniosek do energetyki, wykupic kolejne 5 kW (5x176 zl = 880 zl) i bedzie 32A na kazda faze.

Moim zdaniem tragedii nie bedzie. W nocy nie moglem spac bo za goraco bylo. Kominkiem ladnie sie nagrzeje, zwlaszcza kiedy temp. jest taka jak wczoraj - pierwszy raz dodatnia w tym roku.

Mam nadzieje ze takich temperatur jak ostatnio nie bedzie za czesto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki duzy masz dom ale jakbys w razie czego chcial grzac kazde pomieszczenie elektrycznym grzejnikiem i do tego normalnie funkcjonowac (lodowka, piekarnik, czajnik, pralka, ciepla woda, tv, odkurzacz) to nie wroze sukcesu ...

 

Jesli ta instalacja nie wydoli, to pozostaje zlozyc wniosek do energetyki, wykupic kolejne 5 kW (5x176 zl = 880 zl) i bedzie 32A na kazda faze.

Moim zdaniem tragedii nie bedzie. W nocy nie moglem spac bo za goraco bylo. Kominkiem ladnie sie nagrzeje, zwlaszcza kiedy temp. jest taka jak wczoraj - pierwszy raz dodatnia w tym roku.

Mam nadzieje ze takich temperatur jak ostatnio nie bedzie za czesto.

 

tez prawda

 

malo kiedy konkretne mrozy wiec nie jest zle

 

powiedz co robisz jak jest za goraco w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, mamy zamiar jechać kompletnie bez szaleństw. W sumie godziny dokładnie jeszcze nie ustaliliśmy, bo muszę policzyć ile nam zajmie dojazd. Dłuuuuuuuuuuugo nie byliśmy na tak długich wyjazdach. W każdym razie chcemy wyjechać wcześniej, żeby wjechać do Krakowa. Jakieś sugestie odnośnie wyjazdu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, mamy zamiar jechać kompletnie bez szaleństw. W sumie godziny dokładnie jeszcze nie ustaliliśmy, bo muszę policzyć ile nam zajmie dojazd. Dłuuuuuuuuuuugo nie byliśmy na tak długich wyjazdach. W każdym razie chcemy wyjechać wcześniej, żeby wjechać do Krakowa. Jakieś sugestie odnośnie wyjazdu?

zjazd na A4 jest kawalek za katowicami. z torunia spokojnie w nocy dojezdzasz tam w 4,0-4,5 godziny. autostradka jakas godzinka w maksie. platny 61km odcinek normalnym osobowym autem delikatnie sie spieszac w ciagu dnia mozna zrobic np. w 24 minuty :wink: .

 

nie wiem co chcecie oblukac w krakowie bo to spore miasto, najlepiej po gps-ie smigac

 

na cala droge w nocy nie liczylbym wiecej niz 6 godzin wiec i tak byscie bylo o 7.00 rano a to na zwiedzanie pewnie za wczesnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ok...jaka godzinę polecasz na wyjazd? W Krakowie pewnie pojedziemy do smoka, sukiennice, stary rynek...coś, co można zwiedzić z 4,5 letnim dzieckiem.

 

sam nie wiem

 

wszystko jest do pochodzenia na pieszo

 

smok, zamek, rynek, kosciol

 

na rynek koniecznie jedzenie dla golabkow bo wiecej to chyba na placu swietgo marka w wenecji widzialem :D

 

policz sobie w maksie 6 godzin i odejmij od godziny o ktorej chcesz byc w kraku. wynik to godzina o ktorej masz wyjechac. autostradka to 13 zeta

 

na 1-ce pomontowali baaaaaaardzo duuuuuuuuzo statywow do fotoradarow

 

koscielisko fajna wiocha. my zwykle satrzymywalismy sie z drugiej strony zakopca w murzasichle. polecam zabrac kapielowki i reczniki bo bedzie potrzebne na wyjazd do termalnych zrodel na slowacji. jest tego duzo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...