Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Zgadza sie, ATR ma podyplomowke, ale tylko dla mgr budownictwa i pokrewnych. Ja zamierzam skonczyc kurs - moj Tata prowadzi czesc zajec. :lol:

 

skro prowadzi czesc zajec to dlaczego jeszcze tu nie widzialem oferty specjalnej dla forumowiczow w kwestii swiadectwa energetycznego???????????????????????

 

:D

 

 

prowadzi tez cos na ATR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nie panikujcie z tym świadectwem. Jak na razie nikt nic nie wie, nie ma kto wystawiać, bo nie ma uprawnionych. Dlatego zbierajcie szybko papiery i złóżcie je. To jest zdanie mojego KB, a on wie co mówi ;)

 

Natalia, pozwolenie na zjazd z drogi wystawia gmina. Powinnaś była mieć taki dokument składając o pozwolenie na budowę. A najlepiej zrobisz jak zadzwonisz do Zarządu Dróg w Lubiczu i zapytasz u źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nie panikujcie z tym świadectwem. Jak na razie nikt nic nie wie, nie ma kto wystawiać, bo nie ma uprawnionych. Dlatego zbierajcie szybko papiery i złóżcie je. To jest zdanie mojego KB, a on wie co mówi ;)

 

Natalia, pozwolenie na zjazd z drogi wystawia gmina. Powinnaś była mieć taki dokument składając o pozwolenie na budowę. A najlepiej zrobisz jak zadzwonisz do Zarządu Dróg w Lubiczu i zapytasz u źródła.

Podobno od początku roku nie ma w mieście Toruniu odebranego żadnego budynku prywatnego, bo nie ma świadectw, ale ja wcale nie panikuję i będę próbować też bez.

Moja gmina to Obrowo, a nie Lubicz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolenie wystawia gmina, potem trzeba zrobić projekt zjazdu. Najtańszy, który udało mi się znaleźć kosztował 700 zł.

 

wiec co?

 

zeby odebrac budynek potrzebny jest projekt zjazdu z drogi na posesje?

 

niby jak to wyglada?

 

zgode czy warunki na zjazd z drogi gminnej potrzebowalismy dom uzyskania PNB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy zjazd z drogi gminnej i bezprojektu nie zrobiliby odbioru.

 

to musze sie konkretnie zorientowac bo tez mamy zjazd z asfaltowej drogi gminnej. do PNB potrzebna byla jakas zgoda i warunki a w wykazie dokumentow z INB potrzebnych do odbioru chyba nie ma nic o projekcie. jest chyba cos o zgodzie na zjazd ale o projekcie nie ...

 

sam nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do PINB- u i wszystko Ci powiedzą. My mieliśmy problem z odbiorem właśnie przez ten projekt. Tylko nie daj się zrobić projektantom w teksty typu, że mapka odbiorowa jest ważna tylko pół roku i potrzebujesz nową do projektu zjazdu z drogi. Takie teksty słyszałam non stop i dopiero jak spytałam o podstawę prawną to kręcili głową zmieszani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...