Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Garaż blaszany - jeśli ktoś potrzebuje-są likwidowane garaże z tyłu za Cinema City, wejście od ul Gałczyńskiego, my kupiliśmy za 500zł -3mx5m, w trakcie rozbiórki oferowali nam inny za 300zł w jeszcze lepszym stanie-garaże są solidne, napewno trudniej jest się do nich włamać niż do tych nowych oferowanych obecnie na rynku za ok 1500zł, ale też dłużej je się rozkłada i składa. My rozwieszaliśmy ogłoszenia przy wejściu o zamiarze zakupu garażu -w taki sposób znaleźliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa i jeszcze jedno czy ktoś opala sie :) brykietem kominkowym?

i co na ten temat sądzicie?

Ja się opalam. Nie mieliśmy wyjścia, bo drewno mamy jeszcze mokre. Osiąga bardzo wysokie temperatury i daje bardzo dużo ciepła, ale dość szybko się spala.

Nastka skąd to masz? i czy drogie to?daj jakiś namiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rzeczywiście tanio, ale to też zależy jakie te schody, w sensie zużycia drewna, ja podałam cenę za takie jak u nas będą, dawałam gdzie indziej do wyceny i wychodziły około 12 tys., zresztą Ci znajomi też wyceniali u kilku innych stolarzy. W tej cenie była jeszcze barierka o długości koło 5 m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz kupowaliśmy z Gniewkowa z zakładów meblowych. Transport trzeba było we własnym zakresie. Jak zamawialiśmy, to cena była 350 zł/t. Jak babka dzwoniła, że jest do odbioru to okazało się, że kosztuje 400 zł/t. Dzień przed odbiorem znów zadzwonili że 450, ale się wykłóciłam i sprzedali mi za 400. Plus do tego transport oczywiście. Ten brykiet ładnie się rozpalał, ale strasznie się kruszył... http://www.maciejczyk.pl/m3.html

Drugi raz znalazłam gościa na Allegro z okolic Bydgoszczy. Cena 450/t plus transport - za 100 km liczył sobie 12 l benzyny i na tej podstawie obliczył koszty transportu. Razem wyszło nas około 500 zł, bo zamówiliśmy tylko 1 tonę, coby nie zabrakło nam na zimę. Brykiet bardzo ścisły, daje bardzo dużo ciepła, ale cięzko jak cholera się go rozpala. My mieszamy ten stary z tym nowym i dajemy radę. Ten z okolic Bydgoszczy: http://www.allegro.pl/item520633235_brykiet_kominkowy_bydgoszcz_osielsko_swiecie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rzeczywiście tanio, ale to też zależy jakie te schody, w sensie zużycia drewna, ja podałam cenę za takie jak u nas będą, dawałam gdzie indziej do wyceny i wychodziły około 12 tys., zresztą Ci znajomi też wyceniali u kilku innych stolarzy. W tej cenie była jeszcze barierka o długości koło 5 m

Schody takie same jak moje (budujemy bliźniak, do podejrzenia w dzienniku), z tym że moje kosztowały 2 x tyle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastka Twoje schody są przecudne, wcześniej już widziałam, z jakiego drewna macie schody?

My chcieliśmy z jesionu, ale barwione na ciemno z tym, że stolarze mówią, że jesion jest nieregularny tzn. ma duże usłojenie i przy barwieniu mogą wyjść nieładnie, widziałam u nich dąb barwiony na taki kolor jak ja chcę, tylko że dąb droższy :cry:

 

u mnie zupełnie inne muszą być, nie mamy wylewanych tylko muszą być całe drewniane, mówili że tym znajomym wyszło około 1,3 m3 drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastka Twoje schody są przecudne, wcześniej już widziałam, z jakiego drewna macie schody?

My chcieliśmy z jesionu, ale barwione na ciemno z tym, że stolarze mówią, że jesion jest nieregularny tzn. ma duże usłojenie i przy barwieniu mogą wyjść nieładnie, widziałam u nich dąb barwiony na taki kolor jak ja chcę, tylko że dąb droższy :cry:

 

u mnie zupełnie inne muszą być, nie mamy wylewanych tylko muszą być całe drewniane, mówili że tym znajomym wyszło około 1,3 m3 drewna

Nie wiem ile drewna poszło na nasze, ale są wykonane z drewna Sapelli, niebarwione, tylko naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję

u nas do wykończeniówki jeszcze daleko :cry: obecnie kończą tynki, czekamy na hydraulika, a potem posadzki, myślę że do końca marca będzie ten etap, potem będzie już tylko lepiej :wink:

aha podziękowanie za namiar na gości od ocieplenia dachu, cena bardzo mi odpowiada - a patrząc na Twoje regipsy to jakość też dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję

u nas do wykończeniówki jeszcze daleko :cry: obecnie kończą tynki, czekamy na hydraulika, a potem posadzki, myślę że do końca marca będzie ten etap, potem będzie już tylko lepiej :wink:

aha podziękowanie za namiar na gości od ocieplenia dachu, cena bardzo mi odpowiada - a patrząc na Twoje regipsy to jakość też dobra

A kiedy będą robić u ciebie? Bo u mnie mają przyjść do płotu :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...