Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

czy możecie zdradzić ile brał od Was płytkarz za zrobienie łazienki?

Nam powiedział cenę za całość tzn. łazienka ma jakieś 7m2 i będzie tak: 2 umywalki na takim blacie coś takiego jak u Nastki :p (mam nadzieję, że się nie obrazisz za ściągnięcie pomysłu), geberit z wuckiem i prysznic na posadzce tzn. bez brodzika i do tego jakieś półeczki z płytek - powiedział nam cenę 4 tys. Dużo czy mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam Pan kafelkarz powiedział 65 zl m2 licząc powierzchnię ścian i podłogi i mozemy wymyślać do woli. Jedynie sufity podwieszane liczy oddzielnie. Pochwalcie sie - jak palićie eko groszkiem jaki macie kocioł i gdzie byl kupowany.

 

hurtownia ada w lubiczu - moge skontaktowac ze znajomym handlowcem (terminowy, sumienny itd :wink: )

 

mamy elektromet 25KW, zasobnik 140kg, ostatnio wystarczylo na 12 dni, wczesniej 11 a jak byly te konkretne mroziki to 9. jak nasz domek wyglada to mniej wiecej sie orientujesz. piwnicy nie grzejemy. nie mamy drzwi :wink: i od kotlowni nieco ciepelka chwyci :D

 

kociol to nie wszystko, jeszcze instalacja musi byc fachowo wykonana itd. ostatnio kolega mi podsylal link do fejnego kociolka z wieloma bajerami o nazwie kostrzewa (samoczynne rozpalanie, sonda lambda itd)

 

jak bedziesz zamawial rury, kaloryfery, ceramike, kafle itd to jak nie masz znajomosci sluze moim kolega w lubiczu. jak masz jakies wtyki to i tak warto ceny porownac bo cos co wydaje Ci sie ze masz po znajomosci niekoniecznie jest w dobrej cenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Piotr. Te firme z lubicza poleca hydraulik. Gosc z polecenia. Chyba dobry. Nie znam sie. Dziekuje za namiar.

 

daj na pw nazwisko hydraulika bo znam tam takiego jednego wojtka :wink:

 

hydraulik nam zaproponowal dobre ceny a i tak sam kupilem tam jeszcze taniej

 

kaloryferki purmo taniej niz najtansza oferta na allegro :D , tak samo kociolek i transporty gratis. wszystko co zostanie oczywiscie bez problemu oddajesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Jak zwykle mam do Was pytanie :) W projekcie domu ktory budujemy byly schody drewniane. Jednak zamienilismy je na betonowe bo chcemy sobie zrobic pod nimi spizarke. I czy takie schody betonowe sa tansze od drewnianych ( oczywiscie mowimy o golym betonie bez wykanczania ich drewnem ) i jezeli tak to czy moze wiecie orientacyjnie o ile bo nie chce zeby sobie nasz "wykonawca" na tym zarobil bo wkoncu placimy jak za drewniane :) z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Jak zwykle mam do Was pytanie :) W projekcie domu ktory budujemy byly schody drewniane. Jednak zamienilismy je na betonowe bo chcemy sobie zrobic pod nimi spizarke. I czy takie schody betonowe sa tansze od drewnianych ( oczywiscie mowimy o golym betonie bez wykanczania ich drewnem ) i jezeli tak to czy moze wiecie orientacyjnie o ile bo nie chce zeby sobie nasz "wykonawca" na tym zarobil bo wkoncu placimy jak za drewniane :) z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

 

jak na moje to betonowe sa tansze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie ma co porównywać . Schody betonowe muszą byc zdecydowanie tańsze. Sam materiał jest o wiele tańszy. 1 m3 drewna to ok 3000, betonu ok 230 zl plus zbrojenie. Robocizna za betonowe troche moze byc większą liczac deski do szalowania. Kiedys czytałem ze cena schodów drewnianych jest troszkę wyzsza od betonow z drewnianymi stopniami. Mi wykonawcą odliczył 1500 za to ze ich nie bedzie robił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz kupowaliśmy z Gniewkowa z zakładów meblowych. Transport trzeba było we własnym zakresie. Jak zamawialiśmy, to cena była 350 zł/t. Jak babka dzwoniła, że jest do odbioru to okazało się, że kosztuje 400 zł/t. Dzień przed odbiorem znów zadzwonili że 450, ale się wykłóciłam i sprzedali mi za 400. Plus do tego transport oczywiście. Ten brykiet ładnie się rozpalał, ale strasznie się kruszył... http://www.maciejczyk.pl/m3.html

Drugi raz znalazłam gościa na Allegro z okolic Bydgoszczy. Cena 450/t plus transport - za 100 km liczył sobie 12 l benzyny i na tej podstawie obliczył koszty transportu. Razem wyszło nas około 500 zł, bo zamówiliśmy tylko 1 tonę, coby nie zabrakło nam na zimę. Brykiet bardzo ścisły, daje bardzo dużo ciepła, ale cięzko jak cholera się go rozpala. My mieszamy ten stary z tym nowym i dajemy radę. Ten z okolic Bydgoszczy: http://www.allegro.pl/item520633235_brykiet_kominkowy_bydgoszcz_osielsko_swiecie.html

dzięki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie zdradzić ile brał od Was płytkarz za zrobienie łazienki?

Nam powiedział cenę za całość tzn. łazienka ma jakieś 7m2 i będzie tak: 2 umywalki na takim blacie coś takiego jak u Nastki :p (mam nadzieję, że się nie obrazisz za ściągnięcie pomysłu), geberit z wuckiem i prysznic na posadzce tzn. bez brodzika i do tego jakieś półeczki z płytek - powiedział nam cenę 4 tys. Dużo czy mało?

 

Maju, czy to przypadkiem nie "nasz" pan Slawek wycenial Ci zaocznei lazienke???

Jesli tak, to zadziwiajaca zbieznosc! Za nasza o podobnej wielkosci ale innych sprzetach (dochodzi bidet + obudowa wanny) tez zawolal +/- 4 tys.

Tez wydawalo mi sie malo, ale tymczasem i tak tej gornej lazienki nie ruszamy, wiec moze w miedzyczaszie Ty mi kogos tanszego podeslesz :-)

 

powodzenia

ciao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...