Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich ponownie. Wszystko na to wskazuje , że krystalizuje się u mnie decyzja o budowie domu - trwają ostatnie przeglądy działek (zostają już tylko Bielawy i Kaszczorek). W związku z tym proszę was o pomoc w przebrnięciu przez pierwsze zasieki z tym związane.

1.)Jak długo w Waszym przypadku (bądź Wam znanym) trwają standardowo formalności związane z uzyskaniem odpowiednich zezwoleń na budowę. Może macie jakieś podpowiedzi praktyczne w tym zakresie, by je uprościć lub przyspieszyć?

2.)Jakiego architekta byście polecili - jak słyszałem od budujących się znajomych, dobry architekt pomoże przebrnąć przez wiele przeszkód przy domowej budowie.

3). Będę również bardzo wdzięczny na namiary na dobre ekipy budowlane.

 

Przekopałem się przez całe nasze forum toruńskie i wiem, że wielokrotnie podawaliście namiary na niektórych fachowców, ale od tego czasu mogło się coś pozmieniać - dlatego aktualizuję swoją wiedzę.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o papiery to my załatwialiśmy od stycznia 2008 do sierpnia, trwało to tak długo ze wzlędu na uzyskanie warunków zabudowy od gminy, samo pozwolenie na budowę dostaliśmy w 2 tygodnie. Mogę także polecić kierownika budowy, natomiast naszej ekipy murarzy niebardzo, bo po pierwsze primo marudy z nich okrutne a po drugie primo są niebotycznie drodzy i nie dociera do nich, że dobre dla nich czasy już minęły.

 

kontakty zaraz podeślę na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie. Wszystko na to wskazuje , że krystalizuje się u mnie decyzja o budowie domu - trwają ostatnie przeglądy działek (zostają już tylko Bielawy i Kaszczorek). W związku z tym proszę was o pomoc w przebrnięciu przez pierwsze zasieki z tym związane.

1.)Jak długo w Waszym przypadku (bądź Wam znanym) trwają standardowo formalności związane z uzyskaniem odpowiednich zezwoleń na budowę. Może macie jakieś podpowiedzi praktyczne w tym zakresie, by je uprościć lub przyspieszyć?

2.)Jakiego architekta byście polecili - jak słyszałem od budujących się znajomych, dobry architekt pomoże przebrnąć przez wiele przeszkód przy domowej budowie.

3). Będę również bardzo wdzięczny na namiary na dobre ekipy budowlane.

 

Przekopałem się przez całe nasze forum toruńskie i wiem, że wielokrotnie podawaliście namiary na niektórych fachowców, ale od tego czasu mogło się coś pozmieniać - dlatego aktualizuję swoją wiedzę.

Pozdrawiam wszystkich.

Standardowo wszelkie formalności związane z pozwoleniem trwają ok. 3 miesięcy. My zleciliśmy załatwianie wszystkich spraw z tym związanych firmie Thermoprojekt, ale teraz pewnie już bym tego nie zrobiła, tylko wzięła jakiegoś tańszego konstruktora/architekta, a wszystkie pozostałe papierki do pozwolenia załatwiłabym sama. No ale doświadczenia nabiera człowiek z czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...