Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

A ja w kwestii odbioru domu. Wczoraj sie dowiedzieliśmy, ze jednak bez paszportu energetycznego nie da rady no i zaczynamy zabawę w tej materii. Szlag by to trafił :evil: Mysleliśmy i tak nam podpowiadano, że na początku roku uda się bez, no ale nie uda się jednak :evil:

Papiery już leżą gotowe i teraz czekają na ten paszport.

To daj znać jak załatwisz za ile, bo to znaczy, że ja też będę potrzebować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma moze ktos z Was system Schiedel?? Nam taki zalozyli i w zwiazku z tym mam jak zwykle pytanie. Drzwiczki wyczystkowe zamontowali nam z tej samej strony gdzie bedzie podlaczony kominek. I czy zrobili dobrze, bo jezeli zrobimy obudowe to jak ja sie tam dostane??

My mamy z przodu. W tym miejscu jest zrobiona półka (taka wnęka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bez paszportu energetycznego nie da rady no i zaczynamy zabawę w tej materii. ....

To daj znać jak załatwisz za ile, bo to znaczy, że ja też będę potrzebować.

 

tak, tak

 

daj znac

 

ja bede mial czlowieka od tych certyfikatow ale dopiero kolo lipca, robi podyplomowke

 

dom chce oddac do uzytku szybciej wiec tez sledze ten temat - oferty na allegro 4-5 stowek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te oferty na Allegro to pewnie nie z Torunia, to oni jakoś zaocznie to robią :roll: , czy może przyjeżdżają na miejsce? Jeżeli przyjeżdżają to pewnie jeszcze koszty dojazdu dochodzą...

 

jeszcze sie tym nie interesowealem ale skoro w krakowie czy warszawie robia za 4 stowy to i u nas pewnie tez ...

 

ten certyfikat to jedna wielka sciema, wystarczy odpwoiedziec na sporo pytan, zaznaczyc odpowiednie okienka w programie ktory na obecna chwile kosztuje raptem 2,5 kola i na koncu przystawic pieczatke. chodzi tylko o ta pieczatke.

 

samo zalozenie oczywiscie jest sluszne ale w naszych korupcyjnych realiach i tak niec dobrego z tego nie wyjdzie

 

zobaczymy co kolezanka wyszuka i jakie info nam zaprezentuje :D

 

MOZE NA 3 DOMY SZLO BY COS ZRABATOWAC - MYSLE ZE WARTO

 

???????????????????????????????????????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sie tym nie interesowealem ale skoro w krakowie czy warszawie robia za 4 stowy to i u nas pewnie tez ...

 

ten certyfikat to jedna wielka sciema, wystarczy odpwoiedziec na sporo pytan, zaznaczyc odpowiednie okienka w programie ktory na obecna chwile kosztuje raptem 2,5 kola i na koncu przystawic pieczatke. chodzi tylko o ta pieczatke.

 

samo zalozenie oczywiscie jest sluszne ale w naszych korupcyjnych realiach i tak niec dobrego z tego nie wyjdzie

 

zobaczymy co kolezanka wyszuka i jakie info nam zaprezentuje :D

 

MOZE NA 3 DOMY SZLO BY COS ZRABATOWAC - MYSLE ZE WARTO

 

???????????????????????????????????????????????????????????????????

Jakby co to ja się piszę na wspólne załatwianie, coby dostać zniżkę. U mnie to jest bliźniak, więc już i tak prawie 2 domy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, to nie jest niestety tak proste jak mowisz. Ale niewazna. Ja bede miala zaufanego czlowieka od certyfikatow dopierow kwietniu, a teraz jeszcze raz proponuje THERMOPROJEKT - wiem, sa upierdliwi, ale wiem rowniez, ze robia.

 

A tak w ramach ciekawostki. Mam w rodzinie architektow w Gdansku. W zeszlym roku rozpoczeli budowe, w tym odbior i zadnego swiadectwa nie potrzebowali. Urzednicy oparli sie na zapisie, ze inwestycje rozpoczete przezd 2009 rokiem nie wymagaja certyfikatu, nawet jesli odbior odbywa sie w 2009r.

 

I jeszcze jedna ciekawostka. Kupujac dom lub mieszkanie tez konieczny certyfikat. Tyle teorii, w praktyce notariusz wpisuje, ze nabywca nie wymaga przedstawienia dokumentu lub bierze na siebie obowiazek jego sporzadzenia (oczywiscie w blizej nieokreslonym czasie) i po klopocie. Nie ma to jak stworzyc ustawe, ktora kazdy interpretuje jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...