Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiecie po czym poznac kogos kto wyprowadza sie z blokowiska do domu jednorodzinnego?

 

Po tym, ze chce miec kominek :D

 

Wiecie co mial wczesniej w domu ktos kto kominka miec nie chce w nowo wybudowanym domu - no wlasnie mial we wczesniejszym domu kominek :D

 

To tylko taka mala dygresja w kwestiach kominkowych, ktore prosze traktowac bardziej ogolnie niz osobiscie :wink:

 

Piotrulex , jak zawsze widze musisz uogólniać .

To że mialeś kominek i teraz nie chcesz to nie znaczy że tak mają wszyscy na calym świecie.

Mam wielu znajomych , którzy mają kominek , palą sobie w sobotę wieczorem dla czystej przyjemności i sobie chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

pewnie :wink:

 

kto powiedzial ze go nie chce?

 

ladnie wyglada to fakt

 

ale szkoda mi wywalac minimum z 5 tysi na ozdobe salonu - to tyle

 

jakby mi nie bylo szkoda tej kasy to bym zakupil i swietnie by wygladalo tylko tez wczesniej byla gadka o wykanczajacej wykonczeniowce, ile to wszystko kosztuje itd, itp, etc ...

 

dobra, koncze :D

 

oooooo, ja np. plotu od frontu nie mam a miec chce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wykończeniówka jest wykańczająca, ale zależy to od wyborów co pierwsze itd. coby zmieścić się w danej kwocie

 

sam piszesz, że chcesz kominek to jak nie jesteś z "blokowiska" a chcesz?

 

ladnie wyglada

 

nie do uzywania

 

byc moze kiedys pozwole sobie na taka bezuzyteczna wizualna atrakcje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wykończeniówka jest wykańczająca, ale zależy to od wyborów co pierwsze itd. coby zmieścić się w danej kwocie

 

sam piszesz, że chcesz kominek to jak nie jesteś z "blokowiska" a chcesz?

 

ladnie wyglada

 

nie do uzywania

 

byc moze kiedys pozwole sobie na taka bezuzyteczna wizualna atrakcje :wink:

 

Niezłe - montować kominek bo ładnie wygląda a nie będzie używany - to dopiero rozpusta. A nie lepiej obraz na ścianie powiesić . Tez ładnie wygląda i używać nie trzeba. A i pewnie kosztuje 10 razy mniej.

 

A podnosząc temat blokowiska. Całe moje dotychczasowe życie mieszkałam w bloku. I jakoś specjalnie skrzywdzona emocjonalnie się nie czuję. A kominek w domu mam bo to miłe jest. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie! a już zrobiłam szybki podział kto z bloku to chce, a kto nie to nie chce :roll: :roll:

 

Piotr, teraz to popsułeś mi statystyki, raz piszesz że nie chcesz, potem że chcesz ale za 2 lata, teraz że być może....

 

a ja jestem pół na pół: wychowana w domu, od x lat w bloku a chcę i nie wiedziałam do którego wora mam siebie wrzucić

ale teraz to i tak już wszystko na nic :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe - montować kominek bo ładnie wygląda a nie będzie używany - to dopiero rozpusta. A nie lepiej obraz na ścianie powiesić . Tez ładnie wygląda i używać nie trzeba. A i pewnie kosztuje 10 razy mniej.

 

A podnosząc temat blokowiska. Całe moje dotychczasowe życie mieszkałam w bloku. I jakoś specjalnie skrzywdzona emocjonalnie się nie czuję. A kominek w domu mam bo to miłe jest. Pozdrawiam

 

tak. nie znosze czyszczenia, brudnej szyby. popiolu, robali z drewna, malowania sufitu co 2 lata, swadu spalenizny itd, itp, etc

 

obraz? nie dziekuje. nie jestem fascynatem. wole powiekszac wlasnorecznie wykonane niezle zdjecia - czasami taki sie trafia :wink:

 

czy ja napisalem o jakis emocjanalnych krzywdach? bez przesady. wiekszosc ludzi jednak mieszka w blokach i zdecydowana ich wiekszosc nie ma w mieszkaniach kominka :wink: . czlowiek zawsze chce miec cos czego miec nie moze wiec dlatego taka moja interpretacja. ludzie z blokow czesto decyduja sie na kominki. budujac kolejny dom dokonujesz wybor swiadomie a nie na podstawie marzen i brakow blokowych. to tyle

 

pamietaj, ze ja zawsze mowie co mysle a nie to co ktos chcialby uslyszec aby jakos specjalnie mnie polubic. nie znosze hipokryzji

 

w kwestii koninka mam kilkuletnie doswiadczenie a wiekszosc z Was jednak nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie! a już zrobiłam szybki podział kto z bloku to chce, a kto nie to nie chce :roll: :roll:

 

Piotr, teraz to popsułeś mi statystyki, raz piszesz że nie chcesz, potem że chcesz ale za 2 lata, teraz że być może....

 

a ja jestem pół na pół: wychowana w domu, od x lat w bloku a chcę i nie wiedziałam do którego wora mam siebie wrzucić

ale teraz to i tak już wszystko na nic :wink: :wink: :wink:

 

nieuwaznie czytasz i nie starasz sie zrozumiec co jest napisane

 

wyrywajac z kontekstu pojedyncze cytaty mozesz nawet wyczytac ze chce zostac kosmonauta i lubie seks ale tylko w piatki 13-go na dnie rowu marianskiego a orgazm trwa kilkanascie razy dluzej niz u swini ze wzgledu na wysokie cisnienie :wink:

 

w miare wygodnie mieszkamy juz jakis czas majac wszystko co jest potrzebne. nie bede jeczal ze wykonczeniowka jest wykanczajaca kupujac kominek za kilka tysi bo jak pewnie go kiedys zakupie to w celach ozdobnych. ze dobrze przemyslany kominek jest ozdoba salonu, domu to chyba nikt nie zaprzeczy ...

 

mozna kupic dovre za grubo ponad 5-10 tysi i miec cos z gornej polki bo przeciez Pan tak doradzil no i w koncu to na cale zycie a mozna miec hajduka za 2 tysie. to i to kominek. jak ktos ma priorytet aby w kaminek wypakowac tyle kasy to czemu nie. dla kazdego cos milego

 

ach ta wykonczeniowka :wink:

 

dobra, ja juz bym skonczyl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj, ze ja zawsze mowie co mysle a nie to co ktos chcialby uslyszec aby jakos specjalnie mnie polubic. nie znosze hipokryzji

 

Wybacz że się czepiam ale w kwestii kominka to chyba właśnie hipokryzja z Twojej strony. Uparcie twierdzisz że kominek to prawie samo zło, ale jak tylko budżet pozwoli, sprawisz sobie go w swoim domu. I wybacz, ale nie wierze że nigdy w nim nie napalisz.

 

Wiemy wszyscy ze masz doświadczenie z kominkami. I wiemy dlaczego nie masz go teraz w nowym domu. Lecz czy tylko ja odnoszę wrażenie że starasz się wszystkich przekonać że kominek jest fuj? POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziecie cos wartego uwagi to dajcie znac, moze wieksza ilosc to bedzie korzystniejsza cena...

Ja tez planuje zapas zrobic. W 2 lata temu kupilem fajne suche drewno na Alllegro - bylo skladowane na ul. Równinnej, zaraz za torami 170 zl/mb. Widzialem tez sklad drewna na ul Polnej niedaleko x z Batorego, ale ceny nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupiliśmy Dovre nie dlatego ze Pan tak doradził ale dlatego ze nam się podobał. Dovre nie Hajduk. Bo kominki tez mogą mieć różny wygląd wbrew pozorom. I nie każdy kominek równy drugiemu.

 

Aha i zapłaciliśmy 3,5 tys - wiec to chyba nie takie majątek w porównaniu ze wspomnianym Hajdukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziecie cos wartego uwagi to dajcie znac, moze wieksza ilosc to bedzie korzystniejsza cena...

Ja tez planuje zapas zrobic. W 2 lata temu kupilem fajne suche drewno na Alllegro - bylo skladowane na ul. Równinnej, zaraz za torami 170 zl/mb. Widzialem tez sklad drewna na ul Polnej niedaleko x z Batorego, ale ceny nie znam.

170 zł to trochę drogo. Ja kupiłam w tym roku olchę za 130, brzozę mają za 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziecie cos wartego uwagi to dajcie znac, moze wieksza ilosc to bedzie korzystniejsza cena...

Ja tez planuje zapas zrobic. W 2 lata temu kupilem fajne suche drewno na Alllegro - bylo skladowane na ul. Równinnej, zaraz za torami 170 zl/mb. Widzialem tez sklad drewna na ul Polnej niedaleko x z Batorego, ale ceny nie znam.

 

Byłem na Polnej - 1m3 zależy od gatunku -120-150zł. Spory worek 20zł.

Do najsuchszych raczej nie należy chociaż Pan mówi " Panie , przecież ja tu cały czas palę ! " ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...