Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

firma jest wykonawcą większych inwestycji i nie zajmujemy się sprzedażą materiałów. Dlatego nawet na forum nie polecam tych usług, bo klientów indywidualnych nie obsługujemy. Mogę trochę pomóc jeśli chodzi o ceny na materiały wod-kan w jednej z toruńskich hurtowni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

firma jest wykonawcą większych inwestycji i nie zajmujemy się sprzedażą materiałów. Dlatego nawet na forum nie polecam tych usług, bo klientów indywidualnych nie obsługujemy. Mogę trochę pomóc jeśli chodzi o ceny na materiały wod-kan w jednej z toruńskich hurtowni.

Przy takiej ilości jak ja potrzebuje to szkoda telefonu :)

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma jest wykonawcą większych inwestycji i nie zajmujemy się sprzedażą materiałów. Dlatego nawet na forum nie polecam tych usług, bo klientów indywidualnych nie obsługujemy. Mogę trochę pomóc jeśli chodzi o ceny na materiały wod-kan w jednej z toruńskich hurtowni.

Jaka szkoda, ja tez planuje drobna inwestycje hydrauliczna - chyba ze firma w obliczu kryzysu zajmie sie tez mniejszymi inwestycjami - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane, wlasnie mija rok od naszego Zlotu Czarownic u mnie. Proponuje uroczyste uchonorowanie rocznicy, czyli powtorke. Nowe Czarownice i Czarownicy mile widziani. Zbieram propozycje terminu.

 

Madzialenka a ja mogę do was dołączyć? Już dawno się miałyśmy spotkać więc byłaby ku temu okazja, jak są jakieś propozycje i nie macie nic przeciwko gdyż nie udzielam się zbytnio w tym wątku to ja jestem chętna do spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :D

 

orientujecie sie w jakich granicach wahają się ceny posadzek maszynowych z materiałem. Chodzi mi o same posadzki bez izolacji i ocieplenia. okazuje się, że nie możemy zrobić tych ręcznych bo stracimy gwarancję na podłogówkę i nie wiem o jakich kwotach rozmawiać z firmą

Za całość to płaciliśmy o ile pamiętam 15 zł za metr, ale nie wiem ile by było bez styro i izolacji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientujecie sie w jakich granicach wahają się ceny posadzek maszynowych z materiałem. Chodzi mi o same posadzki bez izolacji i ocieplenia. okazuje się, że nie możemy zrobić tych ręcznych bo stracimy gwarancję na podłogówkę i nie wiem o jakich kwotach rozmawiać z firmą

 

my jesteśmy umówieni na 14 zł za m2 bez styropianu, same posadzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak odjąć przestrzenie między poszczególnymi szczapami?

To proste - wlac wode poiedzy przestrzenie i zobaczyc ile jej jest :)

To rzeczywiscie przeplacilem za drewno !

Ja mysle o tym aby kupic brzoze z lasu w balach i samemu pociac ?

120-150 - to przyzwoita cena, a ze mokre nie do konca to nic - polezy pod zadaszeniem i wyschnie. Moze facet opusci cene przy wiekszej ilosci - musze zapytac.

 

Witam.

1mp.=około0,65m3 drewna.

Na długie utrzymanie ognia (np. w nocy) lepsze jest twarde drewno. Przywieźli mi parę dni temu roczny jesion po 165 za mp. :-? ale pocięty, porąbany. Watro sprawdzić :wink: natychmiast układałem i .. brakowało 1mp. :evil: (odliczyli)

Pozdrawiam.

 

ps. ogrzewam ruinkę tylko kominkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

to jak teraz w 2009 jest z tymi adaptacjami? nic nie potanialo a wrecz przeciwnie poszlo w gore ze wzgledu na certyfikaty?

 

cos mi ktos mowil ze faktycznie teraz certyfikaty musza byc ale nie musi byc juz branz (kiedy robisz projekt do domu) wiec sie to skompensowalo.

 

prawda to?

 

 

- bo tak patrze ze ktos tu chce az do krakowa po cert jechac to to jakies wysokie ceny sa unas w regionie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja historia z kupnem drewna kominkowego

kupilem drewno od kominkarzy - porabane, nie udalo sie na biezaco ukladac bo bylo tego 5mp (wg nich) a wywalali wywrotka... - zmierzylem przyczepe, bylo troche z gorka ale i tak z moich wyliczen wyszlo 4.5m max... rzucane jak popadnie... a jak w koncu ulozylem to wyszlo 4mp... placilem po 120zl/mp - akacja - cena byla taka ze gdyby mieli rzetelnie wrzucac to by byli na minusie - a ze chca byc konkurencyjni to cena nizsza i cie okantuja...

 

2 tyg pozniej kupilel u lesniczego 4.6 mp akacji i 4.3 mp brzozy... ciecie samemu, rabanie samemu... oplacalnosc - zadna - bo jak policzylem ile paliwa do pilary poszlo, 2 czy 3 razy na ostrzeniu lancucha - i czas / ciezkiej pracy... to zero zysku... ale przynajmniej mam satysfakcje ze nikt mnie nie orznal... rzeczywiscie mialem tyle metrow ile kupilem...

 

tak wiec:

 

- jesli masz sprzet i czas, a i moze wlasny transport i chodzi ci tylko o to zeby cie nie orzneli na ilosci - kupuj w lesie, zysku finansowego nie bedzie

 

- jesli nie masz sprzetu,transportu i czasu - kup od kominkarza, pewno cie orznie, ale jak podsumujesz - to wyjdzie na to samo... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwonił Pan od Certyfikatu, że jest na finiszu i w poniedziałek możemy się spotkać aby zakończyć temat... :D

u nas koniec wtorek /środa :)

mówcie co chcecie ja jestem zadowolona nikt za darmo tego nie zrobi, moje kwity od odbioru budynku już leżą i czekają jeszcze tylko certyfikat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...