Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Uffffff...

 

Właśnie skończyłem....

Udało się....

Nareszcie....

 

Budować dom?

Nie - przeglądać archiwum tej grupy :D

Postawiłem sobie za zadanie przejrzec wszytskie posty z 2008, ale jak byłem w połowie listopada, zauważyłem, że to... 2007 :)

No ale dzięki temu mam sporo informacji - dokument w wordzie gdzie zrzucałem sobie ważniejsze informacje ma 30 stron

Trochę zajęło przebrnięcie przez dyskusje apropos wyboru rowerów, kolczykowania dzieci, przepisów na ogórki i piotrulexa powitania każdego nowego dnia :D

 

No dobra - co ja tutaj robię?

 

Zeszły rok zeszło na znajdowanie, kupowanie, uzbrajanie działki, wybór projektu... W poniedziałek-wtorek liczę na PNB

 

Gdzie - Głogowo. Z początkowych postów myślałem, że z JaMajaD będziemy sąsiadami ale po dalszych okazało się, że Twoje Głogowo i moje Głogowo to chyba 2 najdalej oddalone punkty w Głogowie :D Moje Głogowo to dojazd od strony Brzozówki, bliżej Szembekowa, a więc kolegi marmag, którego proszę o kontakt na priv. Z drugiej strony moja ulica też ślepa, a ja na samym końcu... Krowy jeszcze nie gościły, za to sarny już na działce widziałem.

 

Tak przy okazji zagwozdka moja i mojej zony: czy kotś wie gdzie wypuszczają te króliki co na cmentarzu są wyłapywane ? :D

 

Co - budować będziemy Zręczniaka z kolekcji muratora.

 

Kiedy - no mam nadzieję, że w tym roku, wszystko jest na dobrej drodze, że zaraz zaczniemy....

A w drodze jest jeszcze dziecko: kto powiedział, że zbudować domu, spłodzić poTomka i zasadzić drzewo nie można w jednym roku :D

 

Tak więc niniejszym przedstawiłem się... Witam wszystkich budujących i zazdraszam wszytskim zbudowanym. Czy jest jescze miejsce w trójkącie/wielokącie Krobia(skąd innąd mi bliska)-Kopanino-Złotoria ? :D

 

Na początek 2 pytania:

1. agnieszkakusi - czy kwestia kolorystyki meble/ściany jest jeszcze aktualna? Mamy w obecnym mieszkaniu kanapy podobnej kolorystyki, ściany "pastelowy jaśmin", a jedna ściana w bordo. Mogę popstrykać...

2. Mam murarza, który zapewnia, że się o materiały nie muszę martwić - ma układ ze składem, że bierze na "krechę", ja tylko co miesiąc reguluję, jemu przywożą co i kiedy potrzebuje. Pomijając kwestie cen, czy ktoś ma doświadczenia ze składem w Lubiczu "za parawanami" - kiedyś widziałem jakieś niepochlebne opinie, ale może ktoś ma jakieś świeże doświadczenia?

 

To tymczasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t-i-g-g-e-r witam! Kolory już nieaktualne. W sobotę właśnie pomalowali salon. Jest zielony. Do jutra powinni zakończyć remont. Teraz czeka mnie tylko sprzątanie. Tylko.....wczoraj miałam tak fatalny dzień, że nie mogłam wstać z łóżka nawet na 10 minut...takie osłabienie, że szok. Chciało się ciąży to się ma :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... oplacalnosc - zadna - bo jak policzylem ile paliwa do pilary poszlo, 2 czy 3 razy na ostrzeniu lancucha - i czas / ciezkiej pracy... to zero zysku... ale przynajmniej mam satysfakcje ze nikt mnie nie orznal... rzeczywiscie mialem tyle metrow ile kupilem...

- jesli masz sprzet i czas, a i moze wlasny transport i chodzi ci tylko o to zeby cie nie orzneli na ilosci - kupuj w lesie, zysku finansowego nie bedzie

- jesli nie masz sprzetu,transportu i czasu - kup od kominkarza, pewno cie orznie, ale jak podsumujesz - to wyjdzie na to samo... ;)

 

Mozna tez przeprowadzic inna kalkulacje:

Kupic wozek i jechac do lasu samemu - zyskujac piekny i zdrowy spacer. Do ciecia uzywac pily recznej, do rabania siekiery. Zysk ewidentny za drewno + to co Ciebie kominkarze orzna + to co zaoszczedzisz na wstep na silownie i fitness

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Wy ale ja nie mogę się już doczekać grilka ... marzy mi sie... wiosna i grilek :wink:

 

zdaje sie 7-8 luty bul bardzo ladny weekend a zwlasza sobota. bylo nawet kilkanascie stopni. spedzilem kilka godzin na dworze wedzac pstragi. ostatnio wolimy wedzenie nad grillowanie :wink: lecz oczywiscie rutual bardzo podobny. salateczka i piweczko rowniez mile widziane. grillowac przy okazji tez sie da :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W tej chwili wod-kan :wink:

 

aaaaaaa

 

wobec tego juz sobie przypomnialem kto pisal o dokumentach do odbioru budynku z odbioru wod, kan w domku :)

 

moze bede potrzebowal

 

co do przylaczy to tez podpisuja ze wykonane zgodnie z projektem?

 

nie wiem czy moj majster co to zrobil ma juz wszystkie wymagane dokumenty bo cos tam krecil wtedy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Trochę zajęło przebrnięcie przez dyskusje apropos wyboru rowerów, kolczykowania dzieci, przepisów na ogórki i piotrulexa powitania każdego nowego dnia :D

..

spoko, spoko

 

nieuwaznie kolega czytal

 

nie kazdego a prawie kazdego :wink:

 

jakim autkiem kolega jezdzi jak to nie tajemnica? tak mi ksywka chodzi po glowie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr słyszałam newsy o aquaparku w Nieszawce :D ale fajosssssssssko wiesz coś więcej?

 

wiem :wink:

 

jak kliknalem w google maps w miejscu gdzie ma byc wyskoczylo

 

52.999432, 18.504603

 

ps. bede mial baaaaaaaaardzo blisko :D

 

kto byl, np. madzialenka, powinien mnie znalezc :D

 

choc tak naprawde o tym parku slysze od dobrych kilku lat gdyz nasz milosciwie panujacy Kaziu to wieeeeeelki wizjoner :wink:

 

maja juz okolo 2/3 potrzebnej na calosc inwestycji kasy i w kwietniu podobno maja zaczynac. otwarcie planowane na 2010. atrakcji ogrom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...